Gdzie na Kaszuby z wędką?

/ 8 odpowiedzi
Witam wybieram sie na wakacje na kaszuby.Chcialbym dowiedziec sie czegos wiecej o tamtejszych jeziorach.Gdzie warto by bylo powedkowac w tym rejonie.I czy mozna wynajac jakas niedroga kwatere.
gral


Jeśli Kaszuby z wędką to jakieś 6 lat temu polecił bym j. Unichowo k. Bytowa. Piękne karasie, liny, karpie, szczupaki. Ale teraz podobno łowisko zniszczone siatami :(
(2011/05/15 22:38)

u?ytkownik930


A jaki standard noclegu sobie życzysz? Byłem na majówce w Załakowie, wpisz w google "Choszczogród", domek czysty, przestronny, wyspaliśmy się w 9 osób. Blisko sporo jezior, najbliższe 200m, prywatne, jak z rybostanem, nie wiem, połapałem drobnicy na bata, na nic więcej nie było czasu ;). W promieniu 10min autem sporo różnych jezior. Dore łowiska to również j. Wdzydze, Kazubie, okolice Chmielna, Bytowa i Miastka. (2011/05/15 22:50)

szczupi


http://www.lipczynek.eu/
Ja na wakacje wybieram się tu.
Z opisu zapowiada się obiecująco.
I myślę że tak będzie. (2011/05/16 08:51)

baloonstyle


Niedrogie kwatery, dostęp do pomostu i jeziorka plus łódka i to w normalnej cenie , do tego bardzo rybne jeziorko   to Gowidlino. Jeziorko bardzo rybne i zadbane. Bardzo polecam , sam tam jeżdżę na rybki. (2011/05/16 09:16)

minus


Unikaj jezior dzierżawionych przez Radbur z Somonina. Są to przede wszystkim Jeziora Raduńskie, Ostrzyckie, Brodno, Kłodno, Białe i chyba jeszcze kilka mniejszych.

Rybacy z gospodarstwa Radbur zadbali o rybostan bardzo skutecznie wyławiając wszystko co żyje sieciami i pupami

Jedynie na Raduńskim Górnym kiedyś połowiłem trochę płotek i okonków ale to był przypadek, później jak tam pojechałem to była studnia

A pamiętam jak 15-20 lat temu łowiłem na tych jeziorach - to były ryby (2011/05/17 13:19)

MrCrasny


Generalnie polecałbym okolice Bytowa. Częstotliwość brań do przyjęcia. Cenowo różnie ale da się wytrzymać. Z jezior polecam jez.Żukowo lub Żukówko (miejscowość Jamno koło Bytowa). Przez to jezioro przepływa rz. Słupia- podobno jedna z lepszych wód górskich w kraju. Jezioro z przyzwoitym, zróżnicowanym rybostanem, opłata wynosiła 4 lata temu 50 zł. za tydzień z brzegu i z łódki. (2011/05/17 16:39)

twt


baloonstyle, proszę opisz dokładniej znane Ci J. Gowidlińskie, tzn. rozwiń to o czym w poście napisałeś. Jest to kawał wody, więc przez tydzień poznać go nie sposób, może jakieś miejscówki polecisz, przynęty itp, a przede wszystkim domek z łódką do wynajęcia. Czyja to jest woda ? Pozdrawiam, połamania... (2011/06/08 07:27)

bolotomek


witaj MrCrasny, wybieram się w najbliższy wekend majowy na jezioro Żukówko od strony wsi Jamno, proszę cię o info odnośnie rybostanu, rodzaju dna jeziora, na co można jeszcze liczyć na tej wodzie, ewentualnie jakie metody połowu byś polecił, chcemy grubo zanęcić na początku aby ominąć drobnicę. Pozdrawiam (2013/04/07 10:08)