Gdzie na brzanę okolice Sieradza

/ 12 odpowiedzi
Witam kolegów "po kiju" . Mam prośbę , czy ktoś coś wie na temat brzan w Warcie czy Widawce w okolicach Sieradza ? Chciałem poświęcić tej pięknej rybie ten sezon ale nie mam pojęcia gdzie można zrobić zasiadkę . Z góry dziękuję i pozdrawiam .

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pike2

Witam kolege "po kiju" żadnego doswiadczenia z ta rybką nie mam, ale moge przekazac wiadomosc z opowiesci moich kolegów gdzie brzankę można złowić. Słyszałem że w Sieradzu za jednostką wojskową były łowione pokaźne brzany, z tego co wiem to wędkarze też jeździli do Rychłocic i Konopnicy. Udanych łowów. (2011/02/08 18:36)

auratus 2

dzięki serdeczne . (2011/02/09 07:08)

kazik

Jeżeli brzany są w Warcie to mogą być wszędzie . Szukaj ich tam gdzie jest szybki nurt zawirowania i tam gdzie są rynny . Dobrymi miejscami są przekosy jak i środek rzeki ze zwolnieniami  . Brzana kiedy jest ciepło  wieczorem jak i w dzień lubi się spławiać i wtedy widać gdzie najczęściej przebywa . (2011/02/09 11:41)

gral

Najpewniejsze brzany są na Sanie. Ale to też trzeba wiedzieć gdzie ich szukać i trafić na brania bo nie zawsze chcą brać. (2011/02/09 12:12)

pike2

Witam ponownie, dzisiaj się dowiedziałem od kolegów gdzie jeszcze możesz złowić brzanę, jest to miejsce na Warcie za ujściem Widawki do Warty, musisz kierować się na Jeziorko napewno wiesz gdzie to jest a następnie po przejechaniu mostu na Widawce skręcić w prawo i jechać aż do samej Warty. Był tam kiedyś próg betonowy w poprzek rzeki i go rozmyło, między betonami, które tam zostały podobno czają się brzany, pozdrawiam.

(2011/02/09 17:39)

auratus 2

Dzięki .wiem gdzie to jest byłem tam kilka razy ale parę lat wstecz . (2011/02/11 07:38)

wojtek1619

wydaje mi sie ze ze jest ich sporo w warcie i widawce bo czytalem kiedys jakies 2 lata temu wedkarski swiat i bylo tam o brzanach w warcie i pisalo ze jest ich tam naprwde spora a mam takie pytanko do ciebie ile wazy ten jeszczyk na zdieci pytam z ciekawosci bo spory jest

(2011/02/11 13:06)

auratus 2

Ważyłem go na wędkarskiej wadze elektronicznej i miał  5,48 kg . (2011/02/11 13:48)

wojtek1619

oj to ladna sztuka .gratulacje (2011/02/11 13:55)

gaborxp

Witaj Rudy ,tez w tym roku pomyślę o brzanach i nawet wiem gdzie ich szukać , a na przełomie czerwiec lipiec będę jechał z kolegą na łowisko gdzie brzana ma się dobrze w dół rzeki Warty od Poznania w okolicach Sierakowa ,możesz się zabrać na pare dni ,pozdrawiam (2011/02/16 10:30)

Falco

Witam,
ja tez chetnie przylacze sie do dyskusji. Przyznam sie, ze brzany niestety nigdy nie widzialem na zywo :( , nigdy sie na nia nie nastawialem ale parokrotnie o niej myslalem i pytalem sie kolegow wedkarzy gdzie u nas w regionie mozna na nia liczyc. Z dwoch niezaleznych zrodel padla informacja, ze w Widawce mniej wiecej na wysokosci od Rogozna do Gorek Grabienskich. (2011/02/16 17:18)

auratus 2

cześć Gabor .Chetnie pojadę na taka wyprawę ale wiesz coś o tamtej miejscówce ? Ja organizuję wyprawę tam gdzie jeździłem  za Koło .Jedzie Kempes i jeszcze jeden koleszka może się też z kusisz ? Termin druga połowa lipca na jakieś 10 dni . (2011/02/18 06:29)