Gdzie musimy mieć Kartę Wędkarską ?

/ 30 odpowiedzi
osa12


Morze kiedyś morze, nie znam tej tematyki, a pogoda piękna więc wolny czas spędzam nad wodą. Właśnie "polowałem za pstrągiem", ale oprócz wspaniałego śpiewu ptaków to nic.
Świnka idzie setkami w górę rzek, wspaniałe zjawisko obserwowane z kładek nad rzekami. (2014/04/05 18:35)

osa12


Panie Arturze, dyskusja z Panem zawsze jest fascynująca.
W pierwszej chwili po przeczytaniu Pana postów mój mózg wpada w konsternację i dobrą chwilę muszę się zastanawiać o co chodzi.
Fakt,  cytowany art.7 nic nie mówi o wodach, ale proszę o przeczytanie jeszcze raz mojego tekstu, jest tam cały wywód, na jakich wodach określa  art. 34 ust. 2 „Prawo Wodne”. 
Natomiast „mistrzostwem świata” jest Pana interpretacja art. 7 ust4.Zapis ten zwalnia z posiadania karty wędkarskiej cudzoziemców i uprawiających amatorski połów ryb w obietach służących do chowu lub hodowli ryb.
Prosty zapis (zwalnia więc nie można go wymagać w żaden sposób), będzie to łamanie zapisów ustawy, wszystko jasne i prosto napisane.
Tak Panie Arturze, jak zwalnia to znaczy, że nie jest wymagane i nie może być wymagane!
Nie wiem co Pan z tą policją? Ja piszę o „służbach państwowych”.
Natomiast nikt nie łamie żadnych przepisów „umowa” to nie przepisy !
Interpretacja prawa to trudna sztuka. Sam wielokrotnie się o tym przekonałem. (2014/04/05 19:40)

Artur z Ketrzyna


Panie Arturze, dyskusja z Panem zawsze jest fascynująca.
W pierwszej chwili po przeczytaniu Pana postów mój mózg wpada w konsternację i dobrą chwilę muszę się zastanawiać o co chodzi.
Fakt,  cytowany art.7 nic nie mówi o wodach, ale proszę o przeczytanie jeszcze raz mojego tekstu, jest tam cały wywód, na jakich wodach określa  art. 34 ust. 2 „Prawo Wodne”. 
Natomiast „mistrzostwem świata” jest Pana interpretacja art. 7 ust4.Zapis ten zwalnia z posiadania karty wędkarskiej cudzoziemców i uprawiających amatorski połów ryb w obietach służących do chowu lub hodowli ryb.
Prosty zapis (zwalnia więc nie można go wymagać w żaden sposób), będzie to łamanie zapisów ustawy, wszystko jasne i prosto napisane.
Tak Panie Arturze, jak zwalnia to znaczy, że nie jest wymagane i nie może być wymagane!
Nie wiem co Pan z tą policją? Ja piszę o „służbach państwowych”.
Natomiast nikt nie łamie żadnych przepisów „umowa” to nie przepisy !
Interpretacja prawa to trudna sztuka. Sam wielokrotnie się o tym przekonałem.

????
Widać jeszcze za mało się zastanowiłeś...

4. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej lub karty łowiectwa podwodnego są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający zezwolenie, o którym mowa w ust. 2. Z obowiązku tego są także zwolnione osoby uprawiające amatorski połów ryb w wodach znajdujących się w obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb, jeżeli uzyskały od uprawnionego do rybactwa zezwolenie na połów w tych wodach.

To jest blockquote z ustawy, tak więc nie wiem co masz na myśli pisząc mistrzostwo?
"są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej"
To znaczy że są zwolnieni tylko ci co są czasowo. Inaczej nie mają stałego pobytu/meldunku
"są także zwolnione osoby ... jeżeli uzyskały od uprawnionego do rybactwa zezwolenie na połów w tych wodach"
Czyli tylko te które bez posiadania katy wędkarskiej uzyskały zezwolenie. Jeśli uprawniony nie wyda ci zezwolenia bo nie posiadasz karty to będziesz musiał ją mieć...


Tak więc jeśli zwalnia tych co dostali zezwolenie, to nie znaczy że też zlania tych od których uprawniony wymaga posiadania katy wędkarskiej. Po prostu ustawa daje taką możliwość uprawnionemu...

Przepraszam a Policja to nie "służby państwowe"? Nie są uprawnionymi do kontrolowania przestrzegania przepisów? W tym też o rybactwie śródlądowy.


Działanie na szkodę innej osoby też jest łamaniem prawa....
(2014/04/08 09:26)

JKarp


"Kolego Januszu egzamin to egzamin powinien być zdawany zgodnie z przepisami, ustawami.
Jeśli nie jest przeprowadzany należycie to nie należy zaraz walić w "czambuł" że to jest złe.
Powinno się wreszcie doprowadzić do sytuacji w której to zdawanie egzaminu będzie się odbywało w należyty sposób z zachowaniem wszystkich "prawideł" prawa.
Kupowanie KW jest nie legalne dlatego proszę wszystkie ośrodki które mają na to wpływ wystawiać lub nie zaświadczenia z pozytywnego lub negatywnego zdania egzaminu.
Wystarczy odpowiednio i rzetelnie egzaminować.  "

No ja pisałem już, że jestem za tym żeby egzamin był egzaminem ( jak by nie patrzeć jest on państwowy ) a nie fikcją jak do tej pory.
Poza tym już cytowałem zapisy jak to jest np w Holandii gdzie egzaminów nie ma i jakoś nikt z tego powodu nie płacze. Kartę i zezwolenie należy kupić i tyle.http://www.holandia.wortale.net/247-Moczenie-kija-czyli-wedkarstwo-w-Holandii-.htmlhttp://www.carpteamsport.pl/piorem-karpiarza/1857-qwdkowanie-w-holandi-regulamin-aspekty-prawneq-piotr-kumienko.html?mode=getshouts
JK
(2014/04/08 11:11)

darek-salamon


Regulaminy w kazdym panstwie sa do wglądu publicznego kazdy ma dostep czy to bezposrednio w organach do tego powołanych 'czy na stronach internetowych Wydziałow Do spraw ochrony środowiska.U nas jest taki regulamin i jak na razie nikt go nie chce nowelizować.Chodzi o to by był jak najbardziej przejrzysty i zrozumiały dla wszystkich.Nie groch z kapustą.Jak wędkuje tyle lat sam go na pamięć nie umiem od dechy do dechy.I założe sie że mało jest wędkarzy co też go znają .Dlaczego jest taki nie inny zapytać trzeba ustawodawcę.A czemu my wedkarze musimy sie porozniac z tego powodu? (2014/04/08 13:10)