Zaloguj się do konta

Gdzie mogę łowić karta połów czy coś więcej ?

utworzono: 2012/05/16 09:03
Daniel1991

Mam krótkie pytanko, ponieważ od niedawna mam kartę wędkarską wyrobioną w PZW i do tego wykupiona roczna możliwość połowu ryb moje pytanie jest następujące : Czy stawy, jeziora itd zaznaczone NIEBIESKĄ RYBKĄ należące do PZW wymagają TYLKO w/w kryterii ?? tzn. Karta + połów??

Za odpowiedź z góry dziękuję ;) UDANYCH POŁOWÓW !! ;)
[2012-05-16 09:03]

ari191

Witam kolegę po kiju. :-) Możesz łowić na wszystkich łowiskach PZW ale swojego okręgu, np. mazowiecki z wyłączeniem powiatu radomskiego. Najlepiej wejdź na wędkuje.pl zakładka porozumienia to zobaczysz gdzie możesz łowić. Pewne okręgi zawarły porozumienia i można bez dodatkowych opłat łowić na ich terenie. W innym przypadku trzeba zrobić dodatkowę opłatę (czasowę, lub całoroczną) Pozdrawiam ari191 [2012-05-16 09:18]

osa12

Mam krótkie pytanko, ponieważ od niedawna mam kartę wędkarską wyrobioną w PZW


Karta wędkarska nie jest wyrabiana przez PZW. Ewentualnie można tu zdać egzamin. Karta wydawana jest przez urzędy państwowe i pozwala na połów na wszystkich śródlądowych wodach należących do skarbu państwa. Część z tych wód dzierżawi PZW. Pozostałe należą do innych instytucji. Łowienie na wodach wymaga sprawdzenia do kogo należy woda i jakie warunki trzeba spełnić aby tam poławiać. Przeważnie trzeba wnieść odpowiednie opłaty. Część wód zwłaszcza gminnych są zwolnione z opłat.


[2012-05-16 12:47]

Daniel1991

Dzięki ci  wielkie za odpowiedź i połamania kija ;D
[2012-05-19 04:09]

Daniel1991

osa12 - Tak, tak masz rację, strzeliłem gafę ,naturalnie kartę odebrałem w urzędzie gminy ;). A z drugiej strony trochę głupio , że PZWMazowiecki nie ma za dużo '' swoich wód '' w okolicach W-wy ...
[2012-05-19 04:13]