Zaloguj się do konta

Gdzie mogę kupić żywca?

utworzono: 2012/01/12 17:13
hamandoss

a co to za sklep w tym Lesznie i na jakiej ulicy ? [2012-01-13 16:30]

niko2s

witam sklep wędkarski na ul starozamkowa 1 ko dyskoteki hewen ja tam zawsze kupuje pozdrawiam [2012-01-13 16:39]

To ja jeszcze raz zapytam:
I tam właściciel nie wprowadził okresu ochronnego? Ryzykuje potencjalnym zarażeniem swoich ryb chorobami ryb z innych akwenów?

Ludzie, przez tyle lat handlowali żywcem, tyle lat łapało się żywca i łowiło w różnych miejscach i nie słychać było o żadnych chorobach, a teraz wielkie larum.
Jak wpuszczą karpia chorego i popadają inne ryby z tego powodu to "nic się nie stało", "zdarzyło się". Wiele razy łowiłem na żywce pozyskane na innej wodzie i dalej ryby są i to zdrowe.Wpuścili karpia, prawie całe "zarybienie" śnięte pod brzegiem ale o tym się nie mówi. Pewnie powiesz, ze ktoś łowił na żywca "sprowadzonego". Ludzie przez dziesiątki lat łowili na żywce pozyskiwane z innej wody i jakoś nic się nie działo. To samo było z podrywkami. Komu przeszkadzały?

A poza tym, kol. Mastiffek, kol. pytał gdzie można kupić żywca, a nie czy wolno więc trzymaj się tematu.Staw prywatny i i Twoje łapki SSR nic nie zrobią. Wiec odpowiedz koledze na pytanie, a jak nie znasz odpowiedzi się nie wypowiadaj.Masz pretensje do innych, że wypowiadają się nie na temat, a sam gadasz od rzeczy.

To jest forum wędkarskie. Piszą tu etyczni wędkarze, którzy przynajmniej starają się wędkować zgodnie z przepisami, które to przepisy mimo wszystko nie są wszystkim niestety dobrze znane. Wiec mam takie samo prawo wypowiadać się, nawet w formie zwrócenia uwagi na obowiązujące przepisy, chociażby ze względu na dobro potencjalnie nieświadomego wędkarza. A ty, jak nie znasz RAPR, to nie krytykuj PORAD dotyczących tego regulaminu. Kupowanie i stosowanie żywców na wodach PZW jest prawem ZABRONIONE, a ja staram się o tym przypominać, szczególnie młodym wędkarzom. Ty jakoś mu nie pomogłeś w żaden sposób, a jedynie skrytykowałeś przepisy. Autor nic nie wspomniał o ŁOWISKU PRYWATNYM, w którego istnienie i jego regulamin jak widzisz wątpię nie tylko ja. Nie znam takiego łowiska nawet prywatnego, gdzie właściciel pozwala na łowienie ryb w trakcie ich okresu tarła, albo ryzykuje skażeniem całego łowiska obcymi rybami. No ale ty widać jeszcze mało wiesz na ten temat.

[2012-01-13 17:12]

hamandoss

Mastiffek - widzę że nie jesteś w stanie ogarnąć pojęcia "żwirownia". Musisz zrozumieć, że to nie tylko wielkie stare zbiorniki pod zarządem PZW ale także młode wyrobiska zalane wodą o niedużych rozmiarach gdzie ryby zostały wpuszczone przez osoby trzecie które teraz sobie w ramach rekreacji (za pozwoleniem) łowią a właściciel ma te ryby gdzieś bo to nie wchodzi w zakres działalności jego firmy. Nie powiem gdzie to jest ale przytoczę kilka przykładów z okolicy:
Rokitki - jest żwirownia stara PZW i obok żwirownia czynna i zakaz łowienia ale jak właściciel pozwoli to co mi zrobisz jako SSR ?
stawy ABM w Legnicy - można łowić bez karty i co mi zrobisz jako SSR?
Kozi staw w Legnicy (jeszcze w zeszłym roku oficjalnie można było łowić bez karty) teraz niestety nie bo zarybili amurem w celu oczyszczenia.
i mógłbym jeszcze kilka miejsc wymienić gdzie regulaminem RAPR można sobie co najwyżej tyłek podetrzeć. [2012-01-13 19:37]

mastifff

Kol. hamandoss pisz ładniej bo kolo się skarży :-) [2012-02-03 20:04]

mastifff

Zatem powiadam Wam (a znam się na tym najlepiej) że żywca można kupić także do oczka wodnego,  jako pokarm dla trzymanych tam drapieżników, jako karmę dla uratowanego przed zimą bociana, którego musimy nakarmić.

No cóż..nie wszystkie mózgi to pojmują.

[2012-02-03 20:08]

mizior

heheh witam  ja tam z moją kobieta nie chciałbym iść na ryby jeszcze wypłoszyła by wszystko i wędkarzy też 
[2012-02-07 15:33]

sokol12

kol hamandoss popieram w 100%
[2012-02-11 21:06]

Artur z Ketrzyna

Jak w temacie potrzebuję namiaru gdzie można obecnie kupić żywca (na trasie PIŁA - PNIEWY - GŁOGÓW - LEGNICA). Male plotki, karasie ....

Nie wiem czy w jakimś szanującym się sklepie wędkarskim kupisz żywą rybę na przynętę. Od kiedy wprowadzono przepis że żywiec ma pochodzić z tego samego akwenu w którym masz łowić na niego. Praktycznie zostały wycofane ze sprzedaży.
[2012-02-14 11:25]

Bernard51

bajer dla naiwnych
[2012-02-14 11:48]

Jędrula

Jak w temacie potrzebuję namiaru gdzie można obecnie kupić żywca (na trasie PIŁA - PNIEWY - GŁOGÓW - LEGNICA). Male plotki, karasie ....

Nie wiem czy w jakimś szanującym się sklepie wędkarskim kupisz żywą rybę na przynętę. Od kiedy wprowadzono przepis że żywiec ma pochodzić z tego samego akwenu w którym masz łowić na niego. Praktycznie zostały wycofane ze sprzedaży.

U nas wszystkie sklepy sprzedają aż furczy :)

[2012-02-14 11:55]

JaroDaw

Artur - naprawdę wierzysz w to co piszesz ??? Nie zauważyłem w żadnym sklepie, w którym żywce pływały, aby zniknęły. Zresztą jest wiele stawów prywatnych, na których można nadal stosować "kupne" żywce. [2012-02-14 12:01]

Artur z Ketrzyna

Artur - naprawdę wierzysz w to co piszesz ??? Nie zauważyłem w żadnym sklepie, w którym żywce pływały, aby zniknęły. Zresztą jest wiele stawów prywatnych, na których można nadal stosować "kupne" żywce.

Ja tylko piszę to co sam zauważyłem. W tych sklepach co kupuję sprzęt w 3 sprzedawali żywce, ale już tego niema. I jak się pytałem dlaczego to właśnie to mi powiedzieli co napisałem wyżej.
[2012-02-14 12:09]