Zaloguj się do konta

Gdzie łowić na Mazurach bez karty wędkarskiej?

utworzono: 2015/08/22 14:41
michal-gasior

Witam. Wybieram się na Mazury ale niestety nie posiadam karty. Gdzie jechać, jakie jezioro wybrać, żeby amatorsko połowić?? Jakie miejsca polecacie?   [2015-08-22 14:41]

Artur z Ketrzyna

Bez Karty na jeziorach?
[2015-08-22 21:11]

Sadosiek

Witaj Michał bez karty możesz nawet zapłacić dużą karę. Polecam po szukać prywatnych stawów bądź rybakówek w okolicy. Pozdrawiam. [2015-08-22 21:22]

Sith

Wybierz się do najbliższego koła PZW, wyrób sobie kartę wędkarską, to wydatek kilkunastu zł. Nie musisz zapisywać się do PZW, ale wówczas opłaty za zezwolenie na wędkowanie to kilkadziesiąt zł dziennie. Często wędkowanie w komercyjnych łowiskach jest tańsze. Ja za 200.- zł rocznie wędkuję w siedmiu jeziorach GR Miłosław przez cały sezon, a za jeden dzień w J. Sulejowskim trzeba zapłacić 40.- zł. Nie obrażając rzeszy szeregowych członków, PZW to niestety złodziejska organizacja.
Z jezior polecam Kisajno, szczególnie południowo-zachodni rejon na przeciw wysp Duży Ostrów, Górny Ostrów, Sosnowy Ostrów, (wyspy są rezerwatami, więc nie można na nich przebywać). Jezioro jest w tym rejonie dość płytkie, ale rzadko uczęszczane przez żeglarzy, więc ryby nie są wystraszone.

[2015-08-23 07:24]

Artur z Ketrzyna

Łowiłem na kisajnie. dobre łowisko i zimą.
Jak by co to polecę wersminię, mimo że jest wymóg Karty, to gospodarz nie wymaga.
[2015-08-23 09:14]

tstaros

Koledzy,
podczepię się pod temat. Czy znacie i możecie polecić jakieś dobre łowisko na Mazurach z możliwością wynajęcia domku/pokoju i łodzi? Myślę o jakimś weekendowym wypadzie na ryby w październiku bądź listopadzie z nastawieniem na szczupaka, okonia.
Z góry dzięki za podpowiedzi. [2015-09-16 12:53]

Artur z Ketrzyna

Koledzy,
podczepię się pod temat. Czy znacie i możecie polecić jakieś dobre łowisko na Mazurach z możliwością wynajęcia domku/pokoju i łodzi? Myślę o jakimś weekendowym wypadzie na ryby w październiku bądź listopadzie z nastawieniem na szczupaka, okonia.
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Nad większością większych wód masz ośrodki, tam możesz wynająć domek i mają też łódki.
Jaki region mazur Cibie interesuje?
[2015-09-18 20:40]