Gdzie łowic?! Kaszuby

/ 3 odpowiedzi
Witam,

Mieszkam w Chmielnie, piekna wieś na pomorzu, pow. kartuski. W sezonie poławiam tu szczupaki oraz okonie, jeziorka tu przymarzły, styczeń sie zaczął i pojawił sie problem. Gdzie mam łowic ryby?Mysle o rzece. Interesuja mnie rybki bardziej drapieżne, troc, pstrąg, łosoś. Tu pojawia sie pytanie moje takie: Gdzie najbliżej mógłbym sie na ową wyprawe wedkarską wybrac z najwyżej procentowaną  szansą na powodzenie?
Prosze o pomoc.

Pozdrawiam :)
aldente

Trochę zadziwiasz swoim pytaniem.  Pewnie jesteś bardzo młodym człowiekiem.
Mieszkasz w okolicy, której może "pozazdrościć" Ci nie jeden wędkarz i nie wiesz, że około 65 km w prostej linii od Ciebie leży miasto Słupsk. Tam też płynie rzeka Słupia, w której znajdziesz troć.
Wnioskuję zatem, że jeśli nie słyszałeś nawet o Słupii to  pewnie o innych pomorskich rzekach również nic nie wiesz? W pierwszej linii zanim zaczniesz łowić, zapoznaj się z lekturą i publikacjami na temat pomorskich rzek, przewertuj gazety wędkarskie. Numery grudniowe WW i Wędkarskiego świata obfitują w ciekawostki wędkarskie z tych okolic. Zapoznaj się najpierw ze sprawozdaniami z wypraw doświadczonych spinningistów znad Iny, Parsęty i Słupii.  Tylko w  ten sposób dowiesz się, że to "najwyższe procentowe powodzenie" wyprawy wcale nie polega na  złowieniu ryby za wszelką cenę! To przede wszystkim doznania duchowe , kiedy zdasz sobie sprawę z tego, że w obliczu potęgi i piękna natury ty sam jesteś pyłkiem na wietrze! (2015/01/03 00:44)

rafalski06

Witam. Jak pisałeś mieszkasz w Chmielnie to przecież malutki rzut beretem od Ostrzyc a właśnie z tej miejscowości wypływa przepiękna rzeka Radunia znana i lubiana przez spinningistów z całego Pomorza, ale jak radził Ci mój przedmówca może najpierw poczytaj na różnych forach internetowych i czasopismach wędkarskich o tej metodzie bo możesz się łatwo zrazić, oczywiście nie zapomnij się udać po opłaty na wody górskie. Powodzenia. (2015/01/04 21:09)

wrobel1909

Koledzy podpowiedzcie mi gdzie na Kaszubach warto spędzić wakacje. Interesuje mnie wędkarstwo gruntowe (szczególnie karp), domek 6 os w środku lasu i do 100km max od morza :) (2015/01/10 21:53)