Gdzie łowić jerkami?

/ 3 odpowiedzi
Witam.chciałbym się dowiedzieć na jakich łowiskach najlepiej stosować jerki?np;głębokie czy płytkie, i jakie ryby najchętniej biorą na jerki.dzięki za odpowiedzi
MFISHING


Moim zdaniem najlepiej na nie za glebokich miejscach tzn. przy tonacych mysle ze do 2,5-3m szczupak i tak woli od dolu zaatakowac takze przyneta nie musi przy samym dnie pracowac.Ja najlepsze efekty mialem na gl.1.5-2m.jesli chodzi o miejscowki to szukam zebatych jerkiem przy zatopionej roslinnosci (2013/10/31 07:38)

pacek22


Idealnym łowiskiem jest zarośnięte jezioro gdzie roślinność jest lekko zanurzona i wolnej wody jest do 30-50 cm wtedy jerki najlepiej pokazują na co je stać ,ale można też łowić ciężkimi klockami z toni i w rzekach również się sprawdzają ja stosuję na rzeki dopałki z ołowiu i w tym roku pare boleni na salmo slider 10S wychaczyłem na stojącej wodzie udeżają najczęściej szczupaki i sandaczyki,najważniejsze to dobrać odpowiednio sprzęt aby odpowiednio zaprezentować przynęte i zabawa gwarantowana. (2013/10/31 13:20)

kamilspinning


wszędzie są jerki pływające i tonące są popery i inne cuda :)
chyba wszystkie ryby drapieżne ale głównie to szczupak i okoń (2013/10/31 21:19)