Zaloguj się do konta

Gdzie łowić w Warszawie łowisko Warszawa ?

utworzono: 2012/08/01 19:17
MateuszR86

Witam wszystkich bardzo serdecznie (mam nadzieje że nie dubluje tematu).

      Piszecie o łowiskach pod Warszawą, a czy ktoś zna może jakieś ciekawe miejsca w samej stolicy ?

Jest jez. Czerniakowskie, jez. Szczęśliwickie, kanał Żerański, Gosławski, jez. w Wilanowie, stawy pod Królikarnią i oczywiście Wisła, ale co z łowieniem na opuszczonych fortach ? Fort Mokotów II, Blizne, Zbarż ?

Moze ktoś ma takie miejsce na które mógł by mnie pokierować.

[2012-08-01 19:17]

lysywedkowicz

http://www.odyssei.com/pl/travel-article/18250.html
Ładne zdjęcia, wręcz piękne, ale czy ryba tam jest ?Też jestem ciekaw. [2012-08-01 21:11]

pablos1000

Witam,woda wygląda fajnie. Też jestem ciekaw czy coś tam ciekawego pływa.
[2012-08-01 22:04]

QBS

Witam wszystkich bardzo serdecznie (mam nadzieje że nie dubluje tematu).

      Piszecie o łowiskach pod Warszawą, a czy ktoś zna może jakieś ciekawe miejsca w samej stolicy ?

Jest jez. Czerniakowskie, jez. Szczęśliwickie, kanał Żerański, Gosławski, jez. w Wilanowie, stawy pod Królikarnią i oczywiście Wisła, ale co z łowieniem na opuszczonych fortach ? Fort Mokotów II, Blizne, Zbarż ?

Moze ktoś ma takie miejsce na które mógł by mnie pokierować.




Czerniakowskie OK na lina i karpia - o ile sobie zanęcisz, wygrabisz i nikt ci tego nie zajmnie, co graniczy z cudem, ale efekty są nawet w dzień nęcenia . Szczęśliwice to sama drobnica zarówno drapieżnik jak i biała, ale zabawa jest. Podobnie na Kamionku, tyle, że można dobrze zjeść przy okazji. Królikarnia lipa, na fortach nie łowiłem. Wisła inna historia - zależy co chcesz łowić, na jakiej wysokości - łódka czy brzeg, wtedy odpowiem.


Pozdrawiam
[2012-08-01 22:23]

MateuszR86

Obecnie do fortu się nie da wejść do jak widać na jednym ze zdjęć woda jest pod sufit, mozno rozrośnięta roślinność ( wczoraj wyciągnołem z 2 kilo zielska ).

Co do ryby to przedwczoraj jednemu z wędkujących tam dziadków uciekł podobno spory szczupak, a wczoraj komuś innemu złamał kij. Ja nie miałem jeszcze szczęścia się z nim zmierzyć. Przedwczoraj jak byłem na spławik to tylko mi przeganiały drobnice co podnęciłem trochę, a wczoraj dwie płotki nie większe niż 10 cm przez 3 godziny.

[2012-08-02 10:15]

MateuszR86

Witam

Pomijając fakt że ostatnią rybę (bo można ja było ryba nazwać) złowiłem mając lat 14. Teraz próbuję trochę z feederem, bolonką i lekkim spinningiel raczej z natawieniem na okonia, może małego szczupaka. Mam trochę paprochów, pare większych gumek i kilka obrotówek 0,1,2,3.We wrześniu planuje trochę aktywniej podziałac na żywca.

Łowić planuje głownie z brzegu, na łudeczkę mnie nie ciągnie może dlatego że nigdzie nie czuje się lepiej niż na ziemi, nawet jeżeli stoje po kostki w błocie.

[2012-08-02 10:27]

tore

A ja mam pytanie czy łowi ktos z was na Kabatach na oczku za torami niedaleko górki Kazury???
[2012-08-02 11:49]

MateuszR86

A ja mam pytanie czy łowi ktos z was na Kabatach na oczku za torami niedaleko górki Kazury???


O prosze i mamy nowe miejsce. Ja na pewno nie ale chętnie spróbuje. [2012-08-03 08:50]

MateuszR86

Masz na myśli to jeziorko przy ul. Przsyczólkowej czy to przy ul Rosochatej ? [2012-08-03 08:55]

tore

Masz na myśli to jeziorko przy ul. Przsyczólkowej czy to przy ul Rosochatej ?


Nie, to jest po stronie okolic Puławskiej a dokladnie ulica jaka mozna sie tam dostac to Moczydłowska przy odchodzacej Kretonowej.
[2012-08-03 11:25]

MateuszR86

To takie w głebi lasku ? [2012-08-06 11:58]

tore

To jest na obrzezu lasu i jedyna mapa na ktorej widac to targeo. Przy samych torach pod uliczka Perkalowa.
[2012-08-06 14:59]

mariio38

Witam!!!Czy ktoś był nad Wisłą na wysokości Dziekanowa,warto tam jechać?
[2012-08-06 15:49]

MateuszR86

Napewno warto pojechać na Jeziorko Łacha. Wczoraj odwiedziłem tam kumpla, sam nie łowiłem ale byłem świadkiem cholu kilku przyzwoitych rybek. [2012-08-07 11:33]

greenn

Mam pytanie co do tych rybek złapanych nad Łachą. To może szczupaczki czy biała ryba? W tym roku byłem tam 2 razy i udało mi się nawet wyciągnąć takiego szczupaka 63 cm, a było to 1 maja.
[2012-08-07 12:10]

MateuszR86

Głownie leszczyki i sumików kilka. Kolega łowił na bacik więc na szczupłego nie bardzo była szansa.Trochę drapierznika się kręciło i ganiało drobnicę.

Gratuluje ładnej rybki.

[2012-08-13 12:03]

rebe83

Witam.


Podepne się pod temat. Troszkę zmodyfikuje i bardziej uściśle zadane pytanie przez autora.

W związku że jestem mieszkańcem bemowa praktycznie znienawidziłem wyprawy nad zegrze i bugo-narew. Tamten kierunek stał się dla mnie kierunkiem wielu nieudanych wypraw.

Postanowiłem poszukac czegoś czekawszego w okolicach lewewobrzeżnej części Warszawy.

Interesują mnie łowika do 100km od wawy .


Łowisko specjalne Piorunów (Błonie) słyszałem ale niestety komercyjne 

[2012-08-14 12:57]

MateuszR86

Skoro Bugo-Narew jest na nie to proponuje pojechać nad Bug w okolice Wyszkowa np. Szumin, Turzyn, Brańsczyk, albo trochę bliżej ujścia do Wisły Drogoszew, Jackowo, Kuligów, Popowo Kościelne ( tam to z milion lat nie byłem, jeszcze jako mały kajtek i wtedy woda była ładna.)
[2012-08-16 22:29]

QBS

Skoro Bugo-Narew jest na nie to proponuje pojechać nad Bug w okolice Wyszkowa np. Szumin, Turzyn, Brańsczyk, albo trochę bliżej ujścia do Wisły Drogoszew, Jackowo, Kuligów, Popowo Kościelne ( tam to z milion lat nie byłem, jeszcze jako mały kajtek i wtedy woda była ładna.)

Dodam Kamieńczyk i sławne główki. Ciężko trafić wolne.
[2012-08-20 19:20]

MateuszR86

To jak i Szumin są moim celem na wrzesień [2012-08-21 15:30]

Glodzio

Pytanie do Was,
Orientuje się ktoś pod czyimi rządami jest Balaton na Gocławiu? Bo nigdzie nie mogę znaleść informacji. PZW czy prywatne może? [2017-08-05 00:18]