Zalew Koronowski-gdzie łowić?

/ 1 odpowiedzi
Tak jak w tytule posta.Moje pytanie brzmi gdzie łowić na Zalewie Koronowskim w okolicy Srebrnicy chodzi mi tutaj gdzie można znaleźć jakieś ładne miejsce by się rozstawić lub jakiś nie walący się lub prywatny pomost.

Dexiu

W tej części jeziora raczej każdy pomost ma właściciela i pozostaje albo prośba o dostęp albo połów z łodzi/pontonu. Tak ogólnie to zalew dosłownie zszedł na psy. Jeszcze 8-9 lat temu możnabyło trafić leszczyka 1,5-2kg lub płoć w okolicy 0,5kg. Tak od 2019r. zrobiła się niesamowita studnia, ryba wchodzi w łowisko na chwilę bo jest jej bardzo mało a i złowienie czegoś w wymiarze to coraz większy problem. Szczupaka nie widziałem od lat a okon jedynie poniżej 15cm. Dużo drobnego krąpia i jazgarza świadczy dobitnie o totalnym odłowionym zbiorniku.

W poszukiwaniu ryby sonarem trudno trafić na ławice, od czasu do czasu można trafić coś dużego, prawdopodobnie sum, ale to nie mój target wędkarski. Straciłem nadzieję że coś sie zmieni...wędkowałem głównie dla "naładowania akumulatorów", cisza i spokój w niektórych zatoczkach jest przepiękna, ale nawet pomimo że ryb ze zbiornika nie zabieram to braki w sukcesach po prostu mnie zniechęciły i przestawiłem się na inny zbiornik. (2022/06/03 12:52)