Gdzie kupię łożyska do kołowrotków?

/ 9 odpowiedzi
Jak w tytule.W pierwszej kolejności do Mikado Nemesis  3006.Rozebrałem i łożyska mają spore luzy.Zębatki itp. są w idealnym stanie.Czy to się nie opłaca?Młynek jest tani ale wystarczający do lekkiego pickera do 30 gram.
SebekKry

Są jakieś wymiary wybite na łożyskach? Jeśli nie lub nie widać to można pomierzyć dobrą suwmiarką najlepiej elektroniczną i popytać na jakiejś dobrej hurtowni łożysk. Jeśli łozyska trzymają jakieś standardy to mogli by w takiej hurtowni mieć jeśli nie to dobry pomiar i szukanie w necie. Tylko czy warto w takie coś siębawić i czy gra będzie warta świeczki?  (2016/07/02 22:25)

draco-terra

http://www.albeco.com.pl/PL-H12/e-sklep.html (2016/07/02 22:40)

jarek-szwemin

Młynek nowy kosztuje/taki do 100 zł.A jaki może być koszt łożysk?Nie stety już złożyłem,nawaliłem smaru i tyle.Myślałem że w necie wpiszę model i wyskoczy a tu lipa.Używany był/jest do łowienia okonków 20 cm,ciężarek 20 gram,boczny trok/podciągany.Czyli łowię na grunt ale ściągam po trochu po zarzuceniu.Więc musiał bym szukać młynka do spina. (2016/07/02 22:43)

ryukon1975

Jeśli to tani kołowrotek to sobie odpóść . Cena łożysk przekroczy z całą pewnością jego wartość. (2016/07/03 10:18)

mis2900

Dwa lata temu brałem kilka łożysk ( różnych rozmiarów ) za 4 zł stąd ->  http://allegro.pl/lozysko-wysokoobrotowe-mr-74-zz-4x7x2-5-mm-i5987961224.html

Do tej pory działają bez zarzutu. Zarówno w środku młynka , jak i w rolce. (2016/07/03 12:16)

jarek-szwemin

Jeśli to tani kołowrotek to sobie odpóść . Cena łożysk przekroczy z całą pewnością jego wartość.
Serwis chce 70 zł z wysyłką.Więc nie opłacalne.Chyba że bym kupił te po 4 zł sztuka,jak napisał kolega powyżej.Ogólnie kołowrotek jest w bdb stanie.Nasmarowałem ale nie pomierzyłem.Gdzieś znajdę wymiary łożysk do tego modelu? (2016/07/04 22:48)

ryukon1975

Jeśli te łożyska tak jak napisał mis2900 są dobre i sam przeprowadzisz wymianę to wato się pofatygować. Jeśli chodzi o wymiary to nie mam pojęcia gdzie ich szukać.
  (2016/07/04 22:59)

mis2900

Jeśli to tani kołowrotek to sobie odpóść . Cena łożysk przekroczy z całą pewnością jego wartość.
Serwis chce 70 zł z wysyłką.Więc nie opłacalne.Chyba że bym kupił te po 4 zł sztuka,jak napisał kolega powyżej.Ogólnie kołowrotek jest w bdb stanie.Nasmarowałem ale nie pomierzyłem.Gdzieś znajdę wymiary łożysk do tego modelu?

Niestety , trzeba wyciągnąć i pomierzyć , ja wymieniałem jak dobrze pamiętam 3 wadliwe sztuki , i każde miało inne wymiary.
Jeszcze a propo jakości tych łożysk chciałem zauważyć , że kołowrotek w którym je wymieniałem używam tylko i wyłącznie do spławika.
Nie ma  więc pewności że dadzą radę przy spinie / gruncie , choć za taką cenę warto spróbować. (2016/07/04 23:25)