Zaloguj się do konta

Gdzie jest żywiec w maju?

utworzono: 2013/04/30 13:37
pykuu

Witam! Otóż już od jutra jak każdy wie możemy łowić rozbójników naszych wód tj. szczupaka. I zamierzam się na tego drapieżnika ustawić metodą spinningową i żywcową. Karta jest już opłacona, ale nurtuje mnie jedno pytanie co do żywca. Czy już 1 maja żywiec tj. małe ukleje, płotki, kiełbie podchodzą pod brzeg? Dokładniej o to chodzi czy takie żywca uda mi się pozyskać łowiąc na podrywkę 1x1 przy samym brzegu czy ten żywiec jest jeszcze na głębinach? Łowię na rzece Bystrzycy, która ma zaledwie może 20m szerokości, a max głębokość to ok. 3m. No, więc moje pytanie odnosi się do tego czy pozyskam żywca łowiąc na podrywkę już 1 maja czy jeszcze muszę czekać aż podpłynie pod brzeg?
[2013-04-30 13:37]

Też kupiłem podrywkę i radziłbym ci ją połapać karasie one są ruchliwe i dobrze nadają się na żywca [2013-04-30 14:10]

kuba7128

Zalezy jaka temperatura wody ale juz powinna drobnica podchodzic pod brzeg. Ja bym zrobil tak jak kolega wyzej radzi karasie złowić lub kupic w wędkarskim(jeśli są ). [2013-04-30 14:22]

"Gdzie jest żywiec w maju?"

W sklepie:)))

A na serio to szukaj drobnicy w pobliży trzcin, na płyciznach.
[2013-04-30 19:06]

mm77

Witam! Otóż już od jutra jak każdy wie możemy łowić rozbójników naszych wód tj. szczupaka. I zamierzam się na tego drapieżnika ustawić metodą spinningową i żywcową. Karta jest już opłacona, ale nurtuje mnie jedno pytanie co do żywca. Czy już 1 maja żywiec tj. małe ukleje, płotki, kiełbie podchodzą pod brzeg? Dokładniej o to chodzi czy takie żywca uda mi się pozyskać łowiąc na podrywkę 1x1 przy samym brzegu czy ten żywiec jest jeszcze na głębinach? Łowię na rzece Bystrzycy, która ma zaledwie może 20m szerokości, a max głębokość to ok. 3m. No, więc moje pytanie odnosi się do tego czy pozyskam żywca łowiąc na podrywkę już 1 maja czy jeszcze muszę czekać aż podpłynie pod brzeg?

niech mi koledzy nie mówią że nie podchodzą bo 180 płoci nałapałem w 3 godziny z 2 kolegami na bata,wszystkie wypuszczone bo pełne ikry,a po za tym mają tasiemce :/ [2013-04-30 19:15]

karateka994

Mi również wydaje się że drobnica powinna być już przy brzegu. [2013-04-30 20:26]

ryukon1975

Drobnica już żeruje.
Ukleja przy powierzchni kiełb standardowo przy dnie.
Nie powinieneś mieć żadnych problemów z ich złowieniem.
[2013-04-30 21:16]