Gdzie i na co łowić w grudniu na rzece?

/ 5 odpowiedzi
Mam zamiar po dluzszej przerwie wybrac sie na ryby
Tylko nie bardzo orientuje sie na jaka rybe teraz najlepiej sie obstawic i wogole
czekam na podpowiedzi
Pozdrawiam
u?ytkownik3921


Ja o tej porze, polecam spacerek ze spinningiem lub moją ulubioną spławikówkę w wydaniu "na macanego", czyli jak najbardziej aktywnie. Akurat ostatni tydzień upłynął mi na wypadach nad Drwęcę. W dzień płoć i jaź, wieczorkiem miętus - teraz już w okresie ochronnym. Gdybyś polował na białoryb, to wystarczy kilka garści pszenicy, białych robaczków lub gotowej zanęty. Na haczyk coś żywego lub też pszeniczka. jak nie biorą przez pół godziny, ruszasz dalej. Kiedy trafisz rybkę warto się zatrzymać, bo o tej porze białoryb porusza się grupami i zatrzymuje tam , gdzie jest pokarm. Próbuj na zakolach i na zawracającej spokojnej wodzie. U mnie najlepsze brania były od 7-mej do południa i przed samym wieczorem aż do zmroku.

Natomiast na spinning cały czas współpracują klenie i okoń, szczupak akurat u mnie niezbyt głodny. Na większych rzekach śmiało szukałbym sandacza, szkoda że w Drwęcy to rzadkość. (2009/12/04 23:48)

u?ytkownik5105


...spinning w rękę i nad rzekę lub jezioro ... (2009/12/05 15:51)

u?ytkownik5105


..w grudniu na rzece można łowić sandacze ,szczupaki ,klenie , okonie itd. grudzień w tym roku jest ciepły więc są szanse na złowiene ładnego drapieżnika. Wczoraj byłem i złowiłem dwa" szczupłe"Image Hosted by ImageShack.us (2009/12/06 05:54)

chris061


Niezłe ale ja bylem z kolega wczoraj i nic na spining Metna woda nie sprzyjała
W sobotę za to 2 plocie ładne złowiłem (2009/12/07 07:26)

borsuk78


Ja z chęciąm bym poszedł nad rzeke , ale to nie możliwe , bo Parsęta jest zamknięta aż do 1 stycznia , chyba że się myle i tylko zostają mi spacery brzegiem rzeki i to co tam widze , to aż żal patrzeć same miejscówki po stawianiu siatek .Kiedy to się skączy i kiedy połapią tych kłusoli . Pozdrawiam :) (2009/12/07 23:32)