Zaloguj się do konta

Gdzie bytuje sandacz?

utworzono: 2011/05/26 08:23
celkowski

Witam kolegów,pytanie jak w temacie ;)
Z tego co wiem trzeba szukać twardego dna,najlepiej kamienistego dna(żwir),na uskokach dna,tam gdzie jest nie równe dno.

Ale mnie zastanawia jaka temperatur wody lubi sandacz,w której żeruje?

Z doświadczenia wiem że jak na sandacza to trzeba przed świtem jak jest półmrok,albo tuż przed zachodem słońca;)

Może wiecie gdzie hipotetycznie sandacz może mieć gniazdo z młodymi,bo z tego co mi kolega mówił to nie daleko gniazda żeruje sandacz i tak sprawa namierzenia go była by dużo prostsza(boczny sonar)   :D
[2011-05-26 08:23]

celkowski

No i zapomniałem na jakiej głębokości szukaliście go przed świtem,a na jakiej głębokości przed zachodem słońca? ;)
[2011-05-26 08:25]

gaudi xxxx

Najlepsza pora to w czerwcu od 20-do około 23,często duży sandacz bierze też przy opaskach w samo południe,i nie ważne  że będzie mocno grzało słońce-brania w południe trwają momencik ale jak już strzeli to okaz...Najlepsze miejsce to jak dla mnie wiślana opaska,wieczorem dzieją się tam czasami takie cuda,że szok.Swietne sa stare porozmywane główki,i strome wiślane burty brzegowe gdzie w mini zatoczkach,patykach i kamieniach czai się drobnica-pozdrawiam
[2011-05-26 15:58]

ag1

Witam.
W czerwcu szukam sandacza na płyciznach.tam gdzie korzenie jego naturalne schronienie liczmy się ze stratami, każdy dołek, górka tam trzeba go się spodziewać. Jak pisał kolega mam znajomych którzy latem dopiero o 10 wypływają za sandaczem, sam kilka trafiłem koło południa.
Powodzenia w szukaniu.
[2011-05-26 16:30]