Gdynia - Nabrzeże Francuskie

/ 3 odpowiedzi
Witam, tematem postu będzie ww łowisko. Kiedyś jeździłem tam z ojcem i łapałem byczki i okazałe okonie z gruntu na czerwone robaki i ślimaki. Łowisko to już prawie zapomniane przeze mnie zaczęło mnie intrygować od kiedy w pobliskich jeziorach już tak cienko z okoniem, że brak słów i szkoda nerwów aby o tym dużo mówić.
Mam następujące pytanie: Czy ktoś tam łowi okonie ? jaką metodą ? Ja wybieram się jutro o 6 rano po raz pierwszy od 3 albo i więcej lat pospinningować na mniejsze i większe paprochy i kopytka a później zapolować na czerwone robaki z gruntu.
Jeżeli ktoś zna i uczęszcza na to łowisko proszę o opinie i relacje, ja swoją zdam jutro wieczorem :) Natomiast jeśli ktoś łowi tam inne ryby o ile takowe występują (sandacze, węgorze) także proszę o informacje.
kris1313

Witaj chris1991 - no i byłeś z wędką na Nabrzeżu. Francuskim? Jakie masz wieści?
Tak,sporo lat temu i ja widziałem tam wędkarzy łowiących okonie z gruntu, głęboko.
Przynętą były krewetki bałtyckie (oni jakoś je nazywali ale nie zapamiętałem bo to egzotyczna dla mnie przynęta) i na czerwone robaki. Ładne tam brały sztuki późną wiosną.
Ja próbuję połowić z gruntu w Nowym Porcie bo mam tu bliżej, ale wyniki marne, byczki i małe fląderki. Tydzień temu z plaży przy porcie coś ładnego holowałem na zestawie flądrowym - pięknie walczyła rybka ok.0,5m, wyskakiwała i uciekała na boki, była srebrna i walcowata jak łosoś. Niestety zerwała się mi ok. 5m od brzegu - o dziwo pękł haczyk w samym łuku.
Szkoda bo najbardziej byłem ciekaw co to za ryba. Może coś takiego mi się powtórzy,
 będę próbował!
Pozdrawiam  kris (2012/10/11 20:23)

antek77

To pewnie Łosoś Walcowaty lub ewentualnie Walec Łososiowy - piękne i waleczne ryby. Powodzenia następnym razem. (2012/11/06 15:03)

Dziki91

Witam, w wakacje na białego twistera, prowadzonego skokami po dnie walnął mi duży okoń, na chwile obecną łapie ciężkimi feederami i czasami się trafi okoń na robala, flądra, byczki, a przez świętami znajomy wędkarz złapał tam łososia. Okoni można szukać na małym molo na bulwarze w Gdyni i pod Gdyńską estakadą. (2013/01/20 16:11)