Zaloguj się do konta

Gdy nie wchodzą zdjęcia

utworzono: 2013/07/06 16:19
halski021

Koledzy skarżą się,że redakcja forum WEDKUJE , nie reaguje na problem ,,nie można wbić zdjęć".Ja też należałem do grupy narzekających.Okazuje się,że wina leży po stronie naszej,użytkowników komputerów.Zbyt słabo mamy opanowaną obsługę komputera,że nawet nie potrafimy powiedzieć w czym problem.Pokazałem osobie,dobrze znającej komputery swój problem i okazało się ,że to błahostka.Trzymając naciśnięty klawisz ,,Ctrl" zmniejszamy obraz na monitorze za pomocą pokrętła na myszy,aż ukaże się cała stronka wgrywania zdjęć.Może źle to tłumaczę .Niniejszym przepraszam redakcję,że też posądzałem o to,że mają gdzieś forumowiczów. [2013-07-06 16:19]

Artur z Ketrzyna

Dalej kolega, nie poją problemu...
Po prostu, ludzie by chcieli by w opcji dodawania zdjęcia, oprogramowanie samo zmieniało pojemność zdjęcia.
To oszczędzi czasu...
No i jeszcze jedno. Tu można wgrać zdjęcia tylko JPG. Na innych portalach wszystkie typy...
Tak więc mimo że ma program do zmniejszania i lekkiej obróbki zdjęć. To już z aparatu cyfrowego nie wgram, bo w innym systemie zapisuje...
[2013-07-06 20:37]

JKarp

CześćArtur jak to z aparatu cyfrowego nie dodasz fotki?JK [2013-07-09 20:59]

lynx

Próbowałem ale mi nie wychodzilo i zaprzestałem.
[2013-07-09 21:46]

CZzesio

Cześć :) To może tak w skrócie :) wiem ,że są lepsze metody ,że fotka traci na jakości ..itd...

tu jest "Paint"

no i mój błąd .."fotka" nie weszła z powodu złej nazwy ,którą jej nadałem "instr.1"  wszystko przez kropkę ... ale komunikat miałem "niepoprawny format" mimo ,że był jpeg ...
[2013-07-09 22:05]

CZzesio

No to zaczynamy

1. zgrywamy fotki z aparatu,telefonu,skanera itp na komputer.Fotka ma za duży rozmiar grubo ponad 100kB i inny niż jedyny słuszny jpeg,jpg

2. klikamy na fotce prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję otwórz za pomocą , otwiera nam się nowe okienko i tam wybieramy i klikamy na Paint

[2013-07-09 22:25]

CZzesio

i fotka otwiera nam się w programiku Paint .... i juz jest nasza ...możemy zrobić z nią co chcemy .;)
[2013-07-09 22:29]

CZzesio

żeby zmienić rozmiar (rzeczywisty a zarazem kB) fotki  klikamy OBRAZ następnie  ROZCIĄGNIJ /POCHYL
[2013-07-09 23:04]

CZzesio

w okienku w poziomie  i w pionie wpisujemy po 50 %  gdy chcemy pomniejszyć fotkę i klikamy OK
[2013-07-09 23:09]

CZzesio

jeśli coś nie wyjdzie możemy edytować za pomocą EDYCJA  klikając COFNIJ

i końcówa zapisywanie :) żeby było JPEG ;) 

Klikamy  Plik  i wybieramy zapisz jako
[2013-07-09 23:14]

CZzesio

wybieramy zapisz jako  :  JPEG,JPG ......

w okienku wyżej wpisujemy nazwę fotki pamiętając o NIE UŻYWANIU  . , /?'";:{}][+=_)(          i innych znaków .

Niestety tym sposobem możemy "przerabiać" fotki pojedynczo  ale gdy potrzebujemy jedna  i na szybko to sposób ten jeszcze mnie nie zawiódł :)

I tyle mojego spamowania na dziś ,życzę dobrej nocki i udanego dodawania fotek :)

W razie potrzeby proszę śmiało pytać.... nie jestem informatykiem i myślę ,że znajdziemy wspólny język ;)

Czesio:)
[2013-07-09 23:28]

JKarp

CześćW ten sam sposób można przekonwertować plik .pdf w plik .jpg.Należy zaznaczyć cały plik pdf, następnie wkleić go w painta i zapisać jako .jpg :-)
A swoją drogą mój aparat ma opcję a raczej tryb wyboru w jakim formacie ma zapisywać zdjęcia.Wybieram .jpg i nic nie trzeba kombinować.
Niektóre aparaty mają fabrycznie ustawiony RAW lub TIFF.http://pl.wikipedia.org/wiki/RAWhttp://www.waskiel.pl/jpeg-czy-raw.html

W menu aparatu możemy wybrać w jakim formacie zapisane zostanie nasze zdjęcie. Przykład menu Nikona

JK

[2013-07-10 06:43]