Gazeta Prawna o aferze w PZW

/ 48 odpowiedzi
MASTINO


W ciągu roku 40 mln na 600 pracowników..........O jasna morda...  (2013/02/04 11:14)

JakubUrsynow


Okopali się w prawnymi zasiekami i prowadzą działalność gospodarczą, wypłacając sobie nieprzyzwoite pensje z naszych składek. A w kołach nierzadko ludzie za darmo wykonują ciężką robotę. Że im nie wstyd w ZG.

Może pomyślmy o wspólnym liście do MSiT? Niech chociaż poznają nasze zdanie o ZG i ZO. (2013/02/04 11:23)

krisal


Cóż to jest. Toć to ledwo niecałe 5600 na miesiąc dla jednego. Taki sarkazm rzecz jasna. (2013/02/04 11:23)

troc


"Na PZW można nieźle zarabiać. Jedną z form są po prostu pensje. Na przykład w 2011 r. w Zarządzie Głównym, który zatrudnia kilkanaście osób, na wynagrodzenia wydano ponad 4 mln zł. Dużą część z nich na diety."- I nie ma się co dziwić, że ciężko oderwać od stołka, a czas byłby najwyższy......... (2013/02/04 11:44)

Bernard51


Okopali się w prawnymi zasiekami i prowadzą działalność gospodarczą, wypłacając sobie nieprzyzwoite pensje z naszych składek. A w kołach nierzadko ludzie za darmo wykonują ciężką robotę. Że im nie wstyd w ZG.

Wstyd i dumę ma dziś biedak. Ryba psuje się od głowy. Obiecano nam wolność słowa i wypowiedzi( nic po zatym- i wiele obietnić) miedzy pierwszą Slidarnościa a okrąglym stolem uplynęlo osiem lat i wszystkie partyje obecne wiedza o co chodzi łacznie z Episkopatem który przy okrągłym stole siedział po stronie nie Solidarności tylko po stronie rzadu.
(2013/02/04 12:00)

grisza-78


Trzeba promować PZW w Europie ;) (2013/02/04 13:23)

grzegorz not


No nieźle... ponad 5,500 zł miesięcznie na głowę...

 

(2013/02/04 13:52)

ryukon1975


Trzeba promować PZW w Europie ;)








Tak wyślijmy ich w świat,tam sobie z tą chorobą poradzą bo u nas w kraju nie ma takiego doktora nauk  medycznych który to wyleczy.:) (2013/02/04 14:44)

u?ytkownik96474


No nieźle... ponad 5,500 zł miesięcznie na głowę...

 


To wcale nie tak dużo skoro średnia to 3000zł. U nas prezes MPK zarabia 24,000zł. miesięcznie i jakoś cicho o tym. A prezydent naszej wiochy ma tylko 12,000zł. Najlepsze że Prezydent Miasta daje pracę prezesowi, świadom jego pensji. W przypadku PZW to chyba ustalają pansje na walnym. A może sami sobie dają .Nie wiem. Jeżeli na walnym - to kogo wybieramy i czemu oni na to sie godzą ? (2013/02/04 15:52)

kamil11269


dobrze, że wedkuje to nagłośniło. Moje gratulacje, za dobrą robotę. Nie orientuje się zbytnio w tych sprawach, ale jakby zmienili to co chcą zmienić składki wzrosłyby czy wręcz przeciwnie-zmalały? (2013/02/04 16:29)

sezam


oj... nie wiem jak wy, ale ja pomału przestaję wierzyć w Polskę. Czasami mam wrażenie że ona skończyła się wraz z II wojną światową. :( :( :(

Czy w tym polskim narodzie są jeszcze uczciwi obywatele? (2013/02/04 16:50)

Arcymisiek


oj... nie wiem jak wy, ale ja pomału przestaję wierzyć w Polskę. Czasami mam wrażenie że ona skończyła się wraz z II wojną światową. :( :( :(

Czy w tym polskim narodzie są jeszcze uczciwi obywatele?


Na pewno są,ale jak to mówi stare przysłowie..."Największe świnie zawsze siedzą w korycie"




(2013/02/04 17:39)

tonyrebeliant1


Grzesiu L. "Superglowka" wskazal im droge....Hmmm ,a moze bylo odwrotnie? (2013/02/04 18:05)

grisza-78


oj... nie wiem jak wy, ale ja pomału przestaję wierzyć w Polskę. Czasami mam wrażenie że ona skończyła się wraz z II wojną światową. :( :( :(

Czy w tym polskim narodzie są jeszcze uczciwi obywatele?

Oczywiście, że są i nawet jakimiś źródłami geotermalnymi zajmują ;)




(2013/02/04 19:57)

covent


dobrze, że wedkuje to nagłośniło. Moje gratulacje, za dobrą robotę. Nie orientuje się zbytnio w tych sprawach, ale jakby zmienili to co chcą zmienić składki wzrosłyby czy wręcz przeciwnie-zmalały?

A tego to jeszcze nie wie nikt do rozwiazania PZW daleka droga ale jeśli do tego dojdzie może być rewolucja dla nas wędkarzy,

Jednak znając realia obecnego rządu (Tuska) to po prostu dopatrzyli się, że jest spora kasa do zgarnięcia i chcę przejąć władzę nad Związkiem i to też nie wróży zbyt dobrze. Dziwi mnie tylko, że nikt nie wspomina o tym, że musimy równać prawo z EU a ta bodajże od przyszłego roku całkowicie zabrania rybactwa śródlądowego a to dla wędkarzy jest jednym z gruntownych sposóbów na poprawienie jakości rybostanu.

(2013/02/04 19:58)

Okonek 49


dobrze, że wedkuje to nagłośniło. Moje gratulacje, za dobrą robotę. Nie orientuje się zbytnio w tych sprawach, ale jakby zmienili to co chcą zmienić składki wzrosłyby czy wręcz przeciwnie-zmalały?

 
Tam się kolega więcej dowie.

http://www.pzw.org.pl/home/forum/3/2613/stan_prawny_pzw/#75
 

Widzę że kolega na związek patrzy tylko z perspektywy składek i to właśnie jest na rękę obecnym władzom.  Może by pomyśleć aby w obwodzie rybackim były ryby  a nie małe składki  o na zarybianie i ochronę. (2013/02/04 20:17)

lynx


Okopali się w prawnymi zasiekami i prowadzą działalność gospodarczą, wypłacając sobie nieprzyzwoite pensje z naszych składek. A w kołach nierzadko ludzie za darmo wykonują ciężką robotę. Że im nie wstyd w ZG.

Może pomyślmy o wspólnym liście do MSiT? Niech chociaż poznają nasze zdanie o ZG i ZO.

Oni nasze zdanie znają tylko mają to daleko w d....e. (2013/02/04 20:37)

kamczatek


Jakiś matoł napisał ten fragment o zarybieniach:

„Jednak większe pieniądze są w hodowli ryb. Koszty zagospodarowania wód to w 2012 r. ponad 60 mln zł. Lwia część tej kwoty idzie na zarybianie. A w zakładach rybacko-wędkarskich często bywają zatrudnieni członkowie PZW, od których ryby kupuje... PZW.

A kto ma być zatrudniony w gospodarstwach rybackich?! W większości są to z zamiłowania wędkarze tacy jak my i za razem członkowie PZW. ale te eleganty w garniakach nie widzą, że można mieć takie samo hobby jak i pracę. Żenada!

(2013/02/04 22:41)

lars


Jest tylko jeden sposób na to dziadostwo.NIE PŁACIĆ SKŁADEK W CAŁYM KRAJU.Dlaczego 600tyś ludzi nie potrafi się zorganizować i przeprowadzić takiej akcji.Dopóki TAK się w nich nie uderzy to żaden minister i ustawa tego motłochu nie ruszy.Oni od dawna funkcjonują poza prawem bo tego nauczyła ich komuna i jakie by prawo nie wprowadzić to i tak będą to mieli w d..ie i znajdą sposób żeby je obejść.Ile portali,forów tyle narzekania,a wszyscy i tak karnie idą i płacą po 200.  (2013/02/04 22:50)

JakubUrsynow


dobrze, że wedkuje to nagłośniło. Moje gratulacje, za dobrą robotę. Nie orientuje się zbytnio w tych sprawach, ale jakby zmienili to co chcą zmienić składki wzrosłyby czy wręcz przeciwnie-zmalały?

A tego to jeszcze nie wie nikt do rozwiazania PZW daleka droga ale jeśli do tego dojdzie może być rewolucja dla nas wędkarzy,

Jednak znając realia obecnego rządu (Tuska) to po prostu dopatrzyli się, że jest spora kasa do zgarnięcia i chcę przejąć władzę nad Związkiem i to też nie wróży zbyt dobrze. Dziwi mnie tylko, że nikt nie wspomina o tym, że musimy równać prawo z EU a ta bodajże od przyszłego roku całkowicie zabrania rybactwa śródlądowego a to dla wędkarzy jest jednym z gruntownych sposóbów na poprawienie jakości rybostanu.



Mistrzami w przejmowaniu w swoje łapska całych resortów i państwowej kasy to byli kolesie z PiS-u. Nie to żebym bronił Tuska bo za PO nie jestem ale...
cóż, nie o polityce będziemy tu dyskutować.

Masz więcej informacji na temat UE i rybactwa? Bo to ciekawy temat. (2013/02/05 07:57)

covent


Nie mogę znaleźć dyskusji tu na forum gdzie wklejalem artykul o tym, bylo tam szeroko opisane to o czym wspomnialem. Pewnie wątek zostal usuniety. (2013/02/05 08:42)

JakubUrsynow


Szkoda, ciekawy temat a ja w sieci nic nie znalazłem. Poza tym, że w ramach  PO RYBY (czy coś takiego) UE dofinansowuje niektóre grupy rybackie. (2013/02/05 09:33)

Artur z Ketrzyna


No nieźle... ponad 5,500 zł miesięcznie na głowę...

 


Jeśli było by wszystko zgodnie z przepisami o stowarzyszeniu. To by było oki, ponieważ były by to osoby wykwalifikowane zatrudnione w biurze; księgowy, ichtiolog menadżer, i do prac na rzecz stowarzyszenia; wykonawca np.; pomostu slipu, czy innych prac związanych z działalnością PZW.
 Ale PZW dąży by podlegało przepisom o związkach sportowych, by właśnie te luki wykorzystywać. Bo tu przepisy mówią o wynagrodzeniach dla prezesów itd.
  (2013/02/05 13:01)

Bernard51


Ale PZW dąży by podlegało przepisom o związkach sportowych, by właśnie te luki wykorzystywać. Bo tu przepisy mówią o wynagrodzeniach dla prezesów itd.

Nie dokońca bym sie zgodził Związek Sportowy podlega pod Ministerstwo gdzie obowiązuje ramówka jeśli chodzi o wynagrodzenia i podlega pod statut sportowy ( w każdej chwili wgląd ma urzad skarbowy i NIk) natomiast jako Stowarzyszenie dzala wedlug swojego statutu zatwierdzonego przez Sąd a o wysokości wynagrodzeń decyduje zarząd w zgodności ze zarejestrowanym statutem?
  (2013/02/05 13:56)