Gatunki obce w faunie Polski

/ 40 odpowiedzi
expulso

A co do złotych karasi to jeszcze jest ich sporo tylko w dawno zapomnianych przez  ludzi i świat oczkach leśnych :) gdzie spokojnie sobie współegzystują ze strzeblami błotnymi:)

prawda ja znam pelno bagien gdzie sa same karasie

(2013/02/02 19:56)

ryukon1975

1.A co do złotych karasi to jeszcze jest ich sporo tylko w dawno zapomnianych przez  ludzi i świat oczkach leśnych :) gdzie spokojnie sobie współegzystują ze strzeblami błotnymi:)

2.prawda ja znam pelno bagien gdzie sa same karasie

1.Czyli w takich gdzie nie sięgają mięsiarskie łapy PZW.

2.Czy to na pewno nasze pospolite czy japońce ? (2013/02/02 20:34)

JKarp

" Własnie tu jest sedno ,weż sobie rybke byle z umiarem a nie tak jak ten gamoń o ktorym pisalem co postawił 7 -żywcowek i brał wszystko jak leci"
Też jestem tego samego zdania.JK (2013/02/02 21:16)

spines21

misiu86
Czy Polski wędkarz będzie kiedyś zadowolony ?Karp zły, szkodnik ,woda zielona, w smaku .... na śmietnik ok Amur ? oooo jeszcze gorszy .... a ile je oooo matko Karaś srebrzysty zgrozo obcy - wyłowić  Okoń - Boże zjada ikrę a jaki mały, ciężko hak wyjąć -tępić Pstrą tęczowy ? obcy zjada potoka - zjeść jak najszybciej Tołpyga - tylko w biedronce Już czekam aż niedługo będą jazdy o leszcza bo dużo ma śluzu szczupaka że za zębaty i niebezpieczny... Pomijam że niedługo PZW pozbawi nas nie tylko tych obcych gatunków ale i pozostałych... właściwych płoci potoka sandacza lina itp.... (2013/02/10 00:52)

u?ytkownik32263

A co do złotych karasi to jeszcze jest ich sporo tylko w dawno zapomnianych przez  ludzi i świat oczkach leśnych :) gdzie spokojnie sobie współegzystują ze strzeblami błotnymi:)

Sporo? Ciekawe... Łowiłem w różnych często zapomnianych przez Boga miejscach i ostatniego karasia pospolitego złapałem ponad 10 lat temu. I to na starorzeczu Wisły w Toruniu... A tak same japońce. (2013/02/10 01:03)

Bernard51

Pomijam że niedługo PZW pozbawi nas nie tylko tych obcych gatunków ale i pozostałych... właściwych płoci potoka sandacza lina itp....
Ktoś winny musi być byle nie ja! PZW nas pozbawi? może sami sie pozbawimy i kiedy dojdziemy do tego wniosku to bedzie już po przebudzeniu (łokieć w fekaliach)
Na forum wszyscy narzekamy,łacznie zemna, ale w realu co robimy na codzień?? (2013/02/10 08:52)

grisza-78

http://youtu.be/kQQtDVoK7Cs (2013/02/10 10:01)

grisza-78

Ci dopiero mają problem z tołpygą. (2013/02/10 10:01)

Bernard51

Kowboye wystrzelali indian i teraz mają rybę ,a unas indianerów ci dopiero multii? Ha ha
I sdkąd ma być ryba? (2013/02/10 11:09)

GRZEŚ

Sporo? Ciekawe... Łowiłem w różnych często zapomnianych przez Boga miejscach i ostatniego karasia pospolitego złapałem ponad 10 lat temu. I to na starorzeczu Wisły w Toruniu... A tak same japońce.
Bo widzisz kolego. Ja znam w okolicach Włocławka kilka takich leśnych można powiedzieć sadzawek i są tam same karasie pospolite i strzeble błotne. Niestety nie są to jakieś okazy tylko zwykłe maleńkie karaski. Za małe te oczka w których głębokość wody w porywach nie przekracza 1 metr a średnica takich bagienek ma kilkanaście metrów. Popytaj ludzi na okolicznych wsiach a na pewno Ci wskażą takie bagienka. Pozdrawiam
(2013/02/10 11:44)

misiu86

TAK PZW WĘDKARZE I KŁUSOLE. A na tym forum jak ktoś powie że jest czarne to następnych 5 widzi białe. Wędkuje 12 lat mam nadzieje że w tym sezonie doczekam się 2 kontroli. (2013/02/10 11:52)

JOPEK1971

Sporo? Ciekawe... Łowiłem w różnych często zapomnianych przez Boga miejscach i ostatniego karasia pospolitego złapałem ponad 10 lat temu. I to na starorzeczu Wisły w Toruniu... A tak same japońce.
Bo widzisz kolego. Ja znam w okolicach Włocławka kilka takich leśnych można powiedzieć sadzawek i są tam same karasie pospolite i strzeble błotne. Niestety nie są to jakieś okazy tylko zwykłe maleńkie karaski. Za małe te oczka w których głębokość wody w porywach nie przekracza 1 metr a średnica takich bagienek ma kilkanaście metrów. Popytaj ludzi na okolicznych wsiach a na pewno Ci wskażą takie bagienka. Pozdrawiam
Grzesiek,gdzie masz te oczka ze strzeblami?Ja znałem jedno stanowisko tych rybek w Cypriance,teraz nic tam nie ma.Przyzwoitym pospoliciakiem jeszcze Łuba darzy,na Czarnym też idzie go złowic.

(2013/02/10 12:23)

GRZEŚ

Grzesiek,gdzie masz te oczka ze strzeblami?Ja znałem jedno stanowisko tych rybek w Cypriance,teraz nic tam nie ma.Przyzwoitym pospoliciakiem jeszcze Łuba darzy,na Czarnym też idzie go złowic.

Cześć Radzio. Fajne trzy oczka są niedaleko Ośmiałowa pod Lipnem kolega z pracy mi je pokazał a jak chcesz karasi i strzebli to jadąć z tamy na Lipno przejeżdżasz krzyżówke na Dobrzyń i jak się Górny kończy jest tam skrzyżowanie i po prawej stronie sadzawka i aż się roi tam od tych rybek A jak nie będziesz mógł trafić to jak wróce z delegacji to Cie tam zawioze 

(2013/02/10 14:09)

marek-debicki

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 listopada 2012 r. w sprawie wykazu gatunków ryb uznanych za nierodzime i wykazu gatunków ryb uznanych za rodzime oraz warunków wprowadzania gatunków ryb uznanych za nierodzime, dla których nie jest wymagane zezwolenie na wprowadzenie

Dz.U. z 2012 r., poz. 1355

Jak realizacja zadań określonych w "Rozporządzeniu ....." wygląda w praktyce?

(2013/02/14 14:13)

marek-debicki

Już zamknąłem ten wątek, ale niechcący wpadł mi w ręce bogaty materiał, zawierający wiele ciekawych, aczkolwiek niekiedy kontrowersyjnych poglądów. Został on jednak, w związku z zagorzałą dyskusją zablokowany przez moderatora Adlera.
Chciałem już zakładać nowy, bezpośrednio związany z moimi w grupie "Wędkarz i przyroda". Nie chciałem jednak nowym wątkiem rozbudzać dalszych niezdrowych emocji.

Myślę jednak, że oprócz wszelkich za i przeciw, warto zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądała w praktyce realizacja  wytycznych, zawartych w cytowanym w poprzednim moim poście  r o z p o  r z ą d z e n i u.
(2013/02/14 21:28)