Gatunek ryby

/ 26 odpowiedzi / 4 zdjęć
Co to za ryba? Kolega się zemną kłóci ze to jest karaś a ja mówię ze to karp.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

sigurd1980

Podstawowa różnica między tymi gatunkami to wąsik.Karp go ma a karaś nie.Nie widzę dokładnie na tym zdjęciu więc odpowiedz sobie sam.Jeżeli ma wąsik to na pewno jest karp.Pozdrawiam (2012/04/16 20:49)

withanight88

Chyba karp , ale wąsa nie widać (2012/04/16 21:08)

Arcymisiek

100% karp

A nawet 200%
Jeżeli ktoś nie widzi wąsów proponuję użyć program lupa,wtedy wąsy widać dokładnie.:)
Akcesoria>>Ułatwienia dostępu>>Program lupa (2012/04/16 21:17)

JOPEK1971

Karp pełnołuski. (2012/04/16 21:24)

firlejak

ma taką pręgę na boku jak byś go w siatkę złapał (2012/04/16 21:26)

arek1987

napewno linoleszcz :) (2012/04/16 22:06)

adamek19969

ma taką pręgę na boku jak byś go w siatkę złapał

nie oskarżaj ludzi jak nie masz dowodów ... skąd wiesz, że ktoś wcześniej nie próbował tego zrobić a ryba się uwolniła i tak jej zostało ? (2012/04/16 22:40)

xxxczokxxx

oczywiście że karp (2012/04/16 23:33)

amadia66

Piękny złoty karaś. Dawno takiego nie widziałem. Na moich wodach japoniec (srebrzysty) wyparł złotego.  (2012/04/17 07:30)

u?ytkownik110908

Ładny sazan :)

Ty sam jesteś jak taki sazan .  Sam się nie znasz na rybach i p* głupoty a innym doradzasz. Sazan to dzika forma karpia - ryba rzeczna występująca na terenie Azji Zachodniej  a później także na terenie Europy Południowo -Wschodniej. Zlewiska mórz min : Morza Czarnego  Kaspijskiego  oraz Czarnego. Rzeki od Dunaju aż po Herlen .PZW  na szczęście nigdy ( pomimo prób ) , nie udało się introdukować dzikiego karpia czyli sazana do polskich wód. Wystarczy ,że  rodzimy ekosystem niszczą karpie z odmian hodowlanych .
(2012/04/17 09:06)

u?ytkownik110908

Piękny złoty karaś. Dawno takiego nie widziałem. Na moich wodach japoniec (srebrzysty) wyparł złotego. 

BRAK SŁÓW . NIE WIEM JAK TO MOŻLIWE : POMYLIĆ KARPIA PEŁNOŁUSKIEGO Z KARASIEM. To już nawet karasie myli się z paszakami wpuszczanymi do wód - wprost ze stawów , rujnując  ekosystem ....

(2012/04/17 09:11)

xxxczokxxx

dałem wam zdjecia potwierdzajace a zdarzają się koledzy którzy chyba nie powinni być czy nie są wędkarzami jak można  pomylić karpia z karaśeim (2012/04/17 11:30)

covent

Piękny złoty karaś. Dawno takiego nie widziałem. Na moich wodach japoniec (srebrzysty) wyparł złotego. 

BRAK SŁÓW . NIE WIEM JAK TO MOŻLIWE : POMYLIĆ KARPIA PEŁNOŁUSKIEGO Z KARASIEM. To już nawet karasie myli się z paszakami wpuszczanymi do wód - wprost ze stawów , rujnując  ekosystem ....

Bury Ty masz jakiś notes w którym zapisujesz wszystkie konta? Bo ja już nie ogarniam wszystkich:) (2012/04/17 14:05)

Bialyy

Ty sam jesteś jak taki sazan .  Sam się nie znasz na rybach i p* głupoty a innym doradzasz. Sazan to dzika forma karpia - ryba rzeczna występująca na terenie Azji Zachodniej  a później także na terenie Europy Południowo -Wschodniej. Zlewiska mórz min : Morza Czarnego  Kaspijskiego  oraz Czarnego. Rzeki od Dunaju aż po Herlen .PZW  na szczęście nigdy ( pomimo prób ) , nie udało się introdukować dzikiego karpia czyli sazana do polskich wód. Wystarczy ,że  rodzimy ekosystem niszczą karpie z odmian hodowlanych .

skopiował z wikipedii i świeci...hahaha
no pewnie ze to karp pełnołuski czyli sazan :)
(2012/04/17 17:30)

bronek3021

Sory za jakość ale nie mam pojęcia co to za ryba, na zdjęciu leży na mojej ręce, chodzi mi o długość miała ok 12cm. (2012/04/18 18:45)

Diablo

skopiował z wikipedii i świeci...hahaha
no pewnie ze to karp pełnołuski czyli sazan :)

Karp pełnołuski i sazan to dwie różne ryby. (2012/04/18 18:55)

bronek3021

Sory za jakość, nie wiem co to za ryba miała ok 12 cm.  (2012/04/18 18:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof

Gdzie Wy takie rzadko spotykane okazy łowicie ? U mnie nie ma w ogóle gdzie zarzucić wędki, bo woda wszędzie wysoka, a Wy ryby ciągnięcie jedną za drugą... 
a to na zdjęciu takie ciut przypominające piskorza, ale trochę za jasne i wąsów nie widzę.  (2012/04/18 19:09)

bronek3021

Gdzie Wy takie rzadko spotykane okazy łowicie ? U mnie nie ma w ogóle gdzie zarzucić wędki, bo woda wszędzie wysoka, a Wy ryby ciągnięcie jedną za drugą... 
a to na zdjęciu takie ciut przypominające piskorza, ale trochę za jasne i wąsów nie widzę. 

charakterystyczna budowa pyszczka skierowany do dołu jakby zbierała pokarm z dna. (2012/04/18 19:18)