Zaloguj się do konta

Frekwencja portalu Wedkuje

utworzono: 2009/11/27 14:35

Uważam że co niektórzy nie biorą udziału w dyskusji bo nie chcą się ośmieszyć swoim wpisem , jak nie raz można zauważyć . Następnie , często co by chciał napisać ,napisał poprzednik i nie chce dublować wypowiedzi. Brak wyrozumiałości do młodych stażem wędkarzy . i Ostatni moim zdaniem dużo tu się politykuje ,a każdy polityki ma dość to jest moje zdanie . Wreszcie każdy wie co tu się dzieje wyzwiska, obrzucanie błotem, troszkę chamstwa . To w dużym stopniu zmniejsza procent w udzielaniu się na tym forum . .Norbiko 1 dobry temat poruszyłeś .Może da to komuś do myślenia . Pozdrawiam [2009-11-27 18:27]

avallone78

1. Wygląd forum jest bardziej niż tragiczny i załozyłem jeden temat tutaj i bedzie to juz ostatni gdyz czytanie odpowiedzi jest meczące(weźcie przykład np. z www.narybki.net)
2. Źle skonstruowana cała strona, nawet do galerii mojej ciężko mi wejść i mimo że to sygnalizowałem to mnie staff olał to i ja ich olewam.
3. Masa przygłupów na forum (pseudo wędkarzy którzy powinni klockami sie bawić nie wędkami) którzy chodzą po zdjęciach w galerii i nawet pzry najpiękniejszej fotce anonimowo wstawia ci ocene 1 (na innych forach jest kultura i takich zachowan ciezko sie doszukac) ( sami w zyciu ladnej ryby nie złapali wiec z zazdrości wala 1)

Ogólnie i strona i forum jest NIECZYTELNE.

A najbardziej drażnią mnie reklamy. Teraz będę kupował ponton silnik kilka wędek i 10 do 12 kołowrotków ale nigdy nie skorzystam z tej strony i tu też weźcie przykład z narybki.net

Tyle w temacie i jak komuś się moja wypowiedz nie podoba niech mi dostawi jedynek w galerii ;) [2009-11-27 18:31]

spines21

myślę,że ,że na innych portalach jest podobnie.loguje się wiele osób z ciekawości,niektórzy nigdy nie zabiorą głosu,ale w statystykach są.inni coś napiszą na początku i potem znikają.
no i jest jakaś liczba userów którzy uznali ten portal za swój i tu piszą.
dużo więcej na pewno czyta wpisy ale nie pisze,bo być może nie czuje takiej potrzeby:)
tego się nie zmieni.
zdarzają się incydenty,ale w sumie nie jest najgorzej.

ciekawe swoją drogą jaka była największa frekwencja i kiedy to było. [2009-11-27 18:38]

Norbert Stolarczyk

To jest wolny kraj i nikt nikomu nie powinien stawiać jedynek za to że ma inne zdanie wieże że jedynek na pewno nie będzie Avallone
pozdrawiam [2009-11-27 18:41]

Norbert Stolarczyk

Podsumowując w zaokrągleniu obecne wypowiedzi:

Powody małej frekwencji:

1. brak czasu
2. brak ciekawych tematów
3. brak znajomości poruszonego tematu
4. nieuzasadniona podświadoma niechęć do nowych userów
5. częste kłótnie i swary na portalu
6. ogólna niechęć do pisania
7. kończący się ogólnie sezon wędkarski (?)


Czynniki przyczyniające się do obecnego stanu rzeczy:

1. fikcyjne konta (podbijanie punktacji, pałowanie userów, trolle, szpiedzy)
2. opuszczone i zapomniane konta
3. kolektyw aktywnych forumowiczów
4. cięty i wulgarny język
5. brak reakcji Redakcji na palące, często zgłaszane problemy
6. skupianie się Redakcji na statystykach zamiast na jakościowym rozwoju
7. represje ze strony oszołomów, środowisk wędkarskich itd.
8. powielanie wątku
9. brak adimów online na portalu
10.brak wsparcia moderatorów przez administracje portalu


Walory portalu:

1. ciekawe artykuły
2. prostota obsługi
3. przyjazny intefreis
4. prawo do własnej opinii
5. konkursy Redakcji
6. konkursy organizowane przez grupę userów portalu

[2009-11-27 18:43]

Jeszcze jedna uwaga. Po części sami do tego doprowadzamy swoją szczerością , albo jak kto woli krytykanctwem wobec innych. Jednemu nie podobają się fotki na tle kafelek, drugiemu łowienie na żywca, trzeciemu zawody, czwartemu styl i błędy ortograficzne, piątemu, że ryba na fotce ma wybałuszone oczy, itd. Ale ta szczerość również i nas broni. Bo przyjmowanie krytyki jest wpisane w życie każdego człowieka, który chce być lepszym, chce się doskonalić, rozwijać. Ten, kto się obraża na słowa innych nigdy nie będzie się rozwijał. Trzeba o tym dyskutować i dochodzić do słusznych wniosków. Cnota nie powinna bać się krytyka...:) [2009-11-27 18:47]

slawomir66

Ale jestem zaskoczony bo na tym portalu jestem już ponad rok. Mój pierwszy artykuł datowany jest na 3 listopada 2008 roku. Zleciało nie wiadomo kiedy. Czytając pytania norbiko1 zastanawiam się co jest przyczyną małej frekwencji. Analizując i przeglądając członków naszej społeczności a pozwoliłem sobie kiedyś przelecieć listę mogę stwierdzić, że wielu z użytkowników to ludzie młodzi, którzy może tylko czytają, uczą się i nie zabierają głosu. Inni to być może stworzone "klony", które tylko figurują na portalu. Jeszcze inni to być może ci którzy zaprzestali działalności w związku z nagonką ZG.
Obserwując własne podwórko (koło) jasno widać, że z dwudziestu kilku osób zapisanych do naszej społeczności głos zabiera kilku a już aktywnie to chyba tylko ja. Czym to jest spowodowane nie mam pojęcia. Przecież widzę się z nimi i rozmawiamy i mówię aby pisali i byli aktywni. Jak na razie z małym skutkiem.
Patrząc na osoby aktywne na forum w jakimkolwiek temacie głos zabierają stale te same osoby i można je policzyć (wg mnie około 20 aktywnych osób). To ludzie, którym zależy na pokazywaniu wędkarstwa w każdym świetle i tym jasnym i tym szarym. I choć są tu osoby porywcze, które ciętym językiem potrafią nie jednemu napsuć krwi uważam, że nie ma co uciekać i obawiać się ich komentarzy tylko pogłębiać wiedzę i przyjmować krytykę na klatę.
Jak jest na innych portalach?
Odwiedzam nieraz zacny portal PZW i nie mam przekonania czy jest tam więcej osób niż tu i czy w dyskusjach na forach więcej ludzi zabiera głos. Innych nie oglądam.
Co powinniśmy zmienić?
Może więcej namawiać użytkowników poprzez prywatne wiadomości aby zachęcić do życia na tym portalu. Nie wiem. Teraz piszę bo właśnie odczytałem wiadomość od kolegi norbiko1. A powiem szczerze że nie mam ochoty na pisanie bo i zdrowie coś mnie zawodzi i po pracy jakiś słaby jestem. Ale jeśli ktoś prosi to należy wysłuchać i odpowiedzieć.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie będzie gorzej. [2009-11-27 18:50]

Norbiko1 jestem pod wrażeniem. Jakie trafne podsumowanie ;) Ja nie napisze już nic nie ma co. Koledzy już wszystko wymienili i powielanie słów było by nie na miejscu. [2009-11-27 18:53]

Norbert Stolarczyk

Można jeszcze wiele napisać, jednak poczekam na oceny Koleżanek i kolegów. Wysłałem około 150 a może i ponad 200 nie liczyłem (dopiero co zakończyłem) zaproszeń do dyskusji, miedzy innymi wszystkie Panie dostępne na portalu. Frekwencję jaka jest widać.
pozdrawiam [2009-11-27 19:06]

Napisz koledze Archackiemu aby zaprosił do dyskusji swoich znajomych to watek pobije rekord wpisów.
[2009-11-27 19:14]

Zbig28

W każdym społeczeństwie, organizacji, stowarzyszeniu itd. są ludzie aktywni i są tacy, którzy identyfikując się z grupą głosu raczej nie zabierają. Nie można im mieć tego za złe. Nie każdy chce być komentatorem, dyskutantem, wyrażać swoją opinię.
Wystarcza im samo uczestnictwo bez włączania się w czynną działalność.
Natomiast chyba niesłusznie zauważyłeś, że tzw.aktywnych jest coraz mniej. Ja nie spędzam zbyt wiele czasu przed kompem, ale jeśli zamknę oczy, to mogę wymienić te kilkanaście (może - dziesiąt ? ) osób zabierających głos nieomal w każdej sprawie. Tak było w sierpniu ub.roku i tak jest teraz.
Kilku Kolegów "wyparowało", kilku nowych przybyło. Ale ciągle jest to ok. 30- 40 osób.
Niestety, poziom wielu dyskusji pozostawia wiele do życzenia. To wzajemne obrażanie, pyskówki, lekceważenie adwersarza, brak szacunku do zaprezentowanego innego poglądu na dany temat sprawiają, że wielu Kolegów nie chce się w tę "zabawę" włączać.
Pewna anonimowość portalowej działalności sprzyja niegodnym postępowaniom. Tworzone są lewe konta, zauważamy wszyscy pewne prowokacje, wadzimy się między sobą. Komu i czemu to służy ???
Niestety, Redakcja nie bardzo sobie z tymi problemami radzi.
Zasada - a niech się to jakoś kręci ! - pewnie niebawem się na niej zemści.
W zdecydowanej większości ( stali i aktywni ) użytkownicy jesteśmy konstruktywnymi krytykami poczynań władz PZW. Mamy przełożenie na wielu Kolegów z naszych Kół. Wykorzystajmy tę siłę na ucywilizowanie wędkarstwa w naszym Kraju. Zmieniajmy warunki uprawiania naszego ukochanego hobby !
I to by było na tyle. [2009-11-27 19:52]

monkastonka

Też jestem na portalu od niedawna, może faktycznie trochę brakuje ciekawych tematów. Dyskryminacja koleżanek daje się odczuć ;P a przecież tak ładnie wyglądamy nad wodą. Pozdrawiam wszystkich sympatycznych :) [2009-11-27 19:54]

witam koledzy, przeczytałem wasze wypowiedzi i juz stwierdziłem ze jest wiele rózniących sie opini ( a to zawsze wywoływało awanturę) , oraz mysli, kazdy ma prawo sie wypowiedzieć, ale to nie zawsze jest akceptowane, sam byłem świadkiem toczących się tematów gdzie obrzucano sie wyzwiskami, chamstwa było co niemiara i to prosto w oczy, nie chcę się wtrącać w takie sprawy i gierki więc nie reaguje, jestem spokojnym z natury, poznało mnie juz wielu kolegów z portalu z którymi razem wedkowałem i mam nadzieje że jeszcze wielu z was poznam osobiście nad wodą czy na jakimkolwiek spotkaniu, a to czy sie wypowiem na dany temat to jest tylko i wyłącznie maja sprawa, nie mam tyle czasu by przesiadywać przed kompem, ale gdy tylko znajdę chwilke to siadam i sprawdzam co koledzy napisali ciekawego, co odnosnie kilku kont fikcyjnych nie mam pojecia bo się tym nie interesuję, ogólna niechęć do pisania - znam to, zaprosiłem do portalu swoich kolegów, ale to są prości ludzie i przeraża ich to ze moga byc osmieszeni, mielismy przyklad młodego wędkarza z naszego portalu , obskoczyli chlopaka jak stado wilków, chłopak się speszył i juz jak widzę nie jest aktywny, zamilkł.
Zgadzam się z wypowiedzią longina, jurkab, łysego węża, dokładnie przedstawili istniejacy problem i popieram ich, na reszte odpowiedzmy sobie sami, pozdrawiam wszystkich wędkarzy............. [2009-11-27 19:57]

Niech mnie Bóg broni abym kiedykolwiek dyskryminował kobiety!!!!! Wręcz przeciwnie! Nic tak nie upiększa mężczyzny jak kobieta u jego boku! I nie ma znaczenia gdzie! Na rybach, czy na balu! Pozdrowienia dla Pani Moniko! [2009-11-27 20:13]

Tak, Sandokan ma rację, jak najbardziej. Sam nieraz biorę udział w takich pyskówkach, bo nie moge spokojnie patrzeć jak się mnie poniewiera. Z tym, że jednego jestem pewien, a mianowicie tego, że nikt na tym portalu nie może mi zarzucić że to ja kogoś pierwszy wytarzałem w g.....

Jak mnie ktoś ugryzie, to ja też ugryzę. Jestem raczej za STARYM TESTAMENTEM, bo nastawianie drugiego policzka jest nienaturalne. [2009-11-27 20:15]

Myślę, że większość powodów małej aktywności zostało już wymienionych. Autor tematu pięknie zebrał je w jedną całość i wątpię czy można coś jeszcze do tego dołożyć.
Generalnie, żeby tutaj przetrwać trzeba być mocnym, wyrazistym osobnikiem, z pewnymi jasnymi celami i poglądami. Mam wrażenie, że wszyscy "nijacy" userzy już dawno się wykruszyli.
Jak jest na innych portalach? Nie wiem - rzadko bywam. Co powinniśmy zmienić? Mimo wszystko uważam, że ostre atakowanie początkujących użytkowników forum, nie jest wskazane. Większość osób, po takim przyjęciu już nigdy nie wpisze w google wedkuje.pl. A należy pamiętać, że wielokrotnie są to osoby, których wyobrażenie wędkarstwa wywodzi się tylko z czytania fachowej rodzimej prasy.
Osobiście gdy widzę młodego, początkującego uczestnika forum, który porusza bardzo "nerwowe" tematy, piszę do niego na priv, spokojnie tłumacząc mu, jak sprawy wyglądają. Kilkukrotnie przyniosło to zamierzony pozytywny skutek . Niestety teraz nie widzę tych osób udzielających się na forum.

Zadałem ostatnio pytanie mojemu kompanowi Grzegorzowi - również wędkarzowi: dlaczego nie założy sobie konta na tym portalu?. Odpowiedział, że "ma za małą wiedzę i nie miał by się czym dzielić". Myślę, że wielu wędkarzy, którzy odwiedzili nasz portal, uważa podobnie. A przecież jestem przekonany, że każdy człowiek, przy odrobinie chęci mógłby wnieś nieco wartościowej treści. Trzeba jednak nieco chęci i odporności - nikt chyba nie zaprzeczy, że portal ten mocno kształtuje charakter.
[2009-11-27 20:20]

Witam .Jestem chyba najmłodszym stażem w wedkuje.pl Nie ukończyłem jeszcze miesiąca. Mam pomysły jak rozruszać naszą społeczność.Dlaczego nie ma sond , testów na kartę wędkarską "Ileż to wątków skierowanych do Redakcji zostało bez odpowiedzi? ......Po umieszczeniu mojego artykułu Profilaktyka kłusownicza odnalazło mnie szefostwo innego proszku* Będę rozmawiał na temat wałki z kłusownictwem. Planuje akcję e-mailową na Urzędy Miejskie i Gminne tolerujące osoby handlujące bez stosownego zezwolenia sprzętem rybackim na swoim terenie .

*inny proszek to inny WWW.............pl
Pozdrawiam 197cm 120kg [2009-11-27 20:22]

No widzisz norbiko1 jak się forum,, dźwigło":)Pozdrawiam i mam nadzieję,że nie jestem dyskryminowany bo jestem w portalu dośc krótko. Pragnę przypomnieć,że nie każdy umie w sposób "wylewny" przedłożyć to i owo na forum. Moż e ze skromności lub małej samooceny? Pieron to wie:) [2009-11-27 20:29]

Norbert Stolarczyk

Bardzo się cieszę że Artykuł Twój znalazł odbicie w działaniach i że ktoś to zauważył Kolego 197 .
Ja też zauważyłem że zarzucając PZW betonową działalność sami żeśmy zbetoniali nie będąc otwarci na innych nowych lub starych userów którzy zamilkli często przez nas samych mając ku temu powody, moja dwugodzinna bez mała akcja wysyłania maili z zaproszeniem do forum nie odniosła do końca pożądanego efektu. Liczyłem na ludzi którzy mieli powody by odejść w "długą ciszę" i że podzielą się z nami swoimi odczuciami ukażą opinie o naszym portalu.
Nie wypowiadam się tu absolutnie personalnie w żaden sposób nie zaczepiam nikogo lecz potwierdza się jedna prawda jesteśmy zbyt impulsywni, zbyt chamscy dla innych często doświadczając starej prawdy "kij ma dwa końce"
Przykro mi jest że brakuje młodzieży na naszym portalu której kiedyś było dużo.
Mam kilku młodych ludzi w profilu mich znajomych, nie odzywają się już dłuższy czas a kiedyś nie było dnia bez wiadomości priv. To smutne, chyba najwyższy czas dać sobie na wstrzymanie. [2009-11-27 20:38]

Norbert to jest wszystko prawda co piszesz. I wydaje mi się ,że z tym czasem to pora.Już kiedyś tu na tym portalu pisałem : Czego potrzeba aby człowiek się zmienił? Odpowiadam raz jeszcze : CZASU szanowny kolego:) Pozdrawiam:) [2009-11-27 20:43]

Witam Norbercie i dziękuję za zaproszenie do dyskusji na temat wedkuje.pl
Niestety dopiero teraz mogę odpowiedzieć. Ja w portalu wedkuje.pl jestem już dość długo. Do tej pory jednak rzadko udzielałem się na forum i bardzo rzadko publikowałem tu swoje teksty. Ominęło mnie wiele wydarzeń jakie tu się rozegrały za sprawą "bohaterów", których już na portalu niema, ale po których działalności zostało jeszcze echo. Dlaczego postanowiłem kilka tygodni temu uaktywnić się na tym portalu?
Powodów jest kilka pierwszym z nich jest to, że portal nie jest monotematyczny. Ja jestem karpiarzem, a co za tym idzie powinienem raczej szukać informacji i kolegów na portalach karpiowych, których jest dość sporo w necie. Mnie jednak nudzi monotonia i pisanie w kółko o tym samym. Tu na wedkuje.pl poruszane są tematy różne, które mnie interesują jako wędkarza, a nie jako wędkarza-karpiarza. Interesują mnie choć ich nie łowię ryby wędrowne, a moim ulubionym tematem jest, to co zrobić aby umożliwić im wędrówkę na tarło, czyli pozdejmować z ich trasy wszystkie siaty i wywalić w kosmos budowle hydrotechniczne, które nie mają dobrze działającej przepławki...
Drugi powód dla którego postanowiłem się tu pokazać, to co z pewnością nikogo nie zdziwi temat No Kill. Myślę, że moje działania na portalu na którym większość użytkowników jest przeciwna tej zasadzie, przyniesie lepszy efekt końcowy niż pochlebstwa wypisywane pod zdjęciami wypuszczanych ryb, które to zdjęcia robione są na łowiskach komercyjnych, na których regulamin nakazuje wypuszczanie ryb.
Powód trzeci co prawda banalny ale mający bardzo duże znaczenie, to to co zauważył w swym poście Łysy Wąż, a mianowicie fakt, iż ten portal jest przyjazny użytkownikom i bardzo łatwy w obsłudze. To bardzo duży plus.
Na temat frekwencji na portalu nie mam zdania ale wnioskuję z wcześniejszych wypowiedzi, że kiedyś była dużo większa.
Co moim zdaniem należałoby zrobić aby tę frekwencję podwyższyć?
Przede wszystkim zadbać o ludzi a nie statystyki. Ludzie przyjdą jak na portalu będą ciekawe artykuły. Monotonia nudzi i odstrasza. Trzeba więc urozmaicać tematy, dodawać artykuły ciekawe na przykład o życiu i zwyczajach ryb, o wędkarskich sposobach, o nowinkach sprzętowych itd. Nie wystarczą już dziś do przyciągnięcia tu ludzi choćby najlepiej napisane opowiadania wędkarskie. Tego rodzaju literatury jest w internecie już tak dużo, że ludzie je zaczynają omijać nawet nie czytając, a szkoda bo na portalu mamy kilku świetnych opowiadaczy...
Druga sprawa jaką bym zmienił, to postarałbym się aby redakcja aktywniej na tym portalu się udzielała. Nie wiem co oni tam robią ale mnie także wzrusza i dziwi ich bierność i brak reakcji w sprawach, w których taka reakcja jest niezbędna. Poza tym postarałbym się aby redakcja dodawała więcej artykułów od siebie ale nie takich pisanych z za biurka jak na przykład króciuteńkie skąpe opisy kilku łowisk. Po prostu zatrudniłbym tam prawdziwego reportera z dobrym aparatem i wysłałbym go w teren. Niechby chłopak robił reportaże o tym na przykład jak my użytkownicy tego portalu łowimy ryby. Niechby porobił wywiady z wędkarzami portalowymi i takimi, o których wiadomo że są wędkarzami a zasłynęli z innej politycznej czy społecznej swej działalności. Niechby chłopak poopisywał najciekawsze łowiska i porobił dobre fotki.

To co napisałem powyżej to oczywiście tylko kilka pomysłów. Takich pomysłów może być mnóstwo. Myślę, że zmieniło by to portal i przyciągnęło nań więcej ciekawych ludzi. Wtedy dyskusje na forum byłyby bardziej merytoryczne i ciekawe zamiast sensacyjne.
[2009-11-27 20:56]

wichura75

Witam.Tak jak pisze avallone78 2009/11/27 18:31 poruszanie się po tym Forum to tragedia, jest proste a zarazem trudne.Jak pisał jeden z kolegów niektóre wątki powinny być przyklejone.Wątek pod tytułem -Przedstaw się- powinien tutaj być ,to zachęca nowych formułowiczów do pisania.Za dużo rzeczy do wymieniania które powinny się znajdować na tym Forum a których nie ma.To zniechęca nowych użytkowników do udzielania się (wiem to po swoim przykładzie) zarejestruje się po zalogowaniu popatrzy myśli (co to jest?? forum?? ) i znika bez śladu na inne więcej rozbudowane na którego rozbudowę redakcja nie żałuje pieniędzy, po którym może się normalnie poruszać i ma więcej funkcji do dyspozycji, a to to wygląda jak zwykły mini chat ;)
Proszę o nie linczowanie mnie :) wyraziłem tylko swoją opinie z którą też kilku moich znajomych się zgadza
[2009-11-27 21:57]

Zdzichu

Zacznę może nietypowo, odnośnie kont fikcyjnych – to nie My decydujemy kto tu może przebywać. To nie portal dla wybranych lecz dla każdego, a sprawdzanie wiarygodności danych jest niemożliwe. Ważne, aby trzymać się regulaminu, a idę o zakład, że gro osób wstępując w szeregi olało ów regulamin ewentualnie przeczytało po łebkach, wyrażając zgodę na jego przestrzeganie. I niech ujawni się ktoś kto go nie naruszył. Uważam, że i tak mamy więcej "luzu" niżeli na innych portalach - też społecznościowych.
Nie dziwi mnie fakt małej frekwencji na forum, jeśli ktoś ma inne, odmienne zdanie nie potrafimy tego uszanować. Taki gość zostaje zbluzgany, tym bardziej jak jest jeszcze nowo-wstępującym. Ktoś coś nieumiejętnie sformułuje (być może niechcący), ktoś źle to odbierze i …... zadyma gotowa. Nie potrafimy nieraz dyskutować na normalnym poziomie. Nie wiem czym to jest podyktowane. Prawdopodobnie biorą tu górę emocje, bądź pozytywne (zadowolenie, zachwyt etc.) pół biedy, gorzej gdy negatywne (gniew, nienawiść, chciwość). Wyładowanie emocji wywołuje wiele kontrowersji, zwłaszcza tych emocji negatywnych. Wypowiedzi słowne mogą przyczynić się nieraz do zniszczenia człowieka (wcale nie przesadzam!). Ktoś kto nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami powinien zasięgnąć porady. Istnieje takie pojęcie jak inteligencja emocjonalna - to właśnie zdolność opanowania emocji. A tej często tutaj brak. Ale jest na to rada, albo ignorować takie wpisy, nie dać się wciągnąć, sprowokować, albo ….. niech zostanie po staremu.
Prawda jest taka, że to nie świadczy o Portalu tylko o Nas, bo to My go tworzymy, a dzięki Nam tylko istnieje. Niektórzy zachowują się jak właściciele tego Portalu, …. a wszyscy jesteśmy przecież tylko zwykłymi użytkownikami.
I jeszcze jedno, podpisuję się oburącz pod wypowiedzią „Sandokan45” i jemu podobnych wypowiedzi (wszystkich nie czytałem)

Pozdrawiam … być może ostatni już raz.

Moje wypowiedzi to tylko moje zdanie.
[2009-11-27 22:02]

zakrzakz

witam jestem tu "dość nowy" i chyba nie miałem okazji się jeszcze przywitać!! do tej pory tylko czytałem, nie miałem jakoś okazji nic napisać, na co dzień
jestem użytkownikiem innego forum tj. splawik.com.pl

czemu na tym forum jest tak niska frekwencja??

1) ogólnie bardzo skromny, żeby nie powiedzieć nędzny wygląd strony, strona jest mało przejrzysta, kiepska wyszukiwarka, po wpisaniu np. " kij na okonia" nic nie wyskakuje, wygląda na to że forum jest dość "ubogie" to może zrazić, brak podziału strony forum na "podfora" np. forum ogólne, metody połowu, sprzęt wędkarski, giełda itd....mógłby być również tzw. Shoutbox czyli miejsce gdzie mogą czatować użytkownicy...szybkie pytanie, szybkie odpowiedzi, nie trzeba zakldać niepotrzebnych tematów czyli nie zaśmieca się forum...

2) piszecie o braku kultury, wulgaryzmach... sądzę, że to wina redakcji i moderatorów, którzy powinni panować nad forum, wprowadzić dyscyplinę, dla tych co rzucają mięsem ostrzeżenie jeśli to nie pomoże to ban i "trochę wolnego od forum"...pewnie niektórzy zapominają, że forum ma służyć ludziom, to miejsce gdzie można znaleźć potrzebne informacje udzielić rady potrzebującemu, a nie miejsce gdzie można wyładować nerwy, obrażać ludzi

3) jestem krótko na tym forum, ale zauważyłem że większość userów to ludzie starsi, mało młodzieży...z tego co przeczytałem, ogólnie nie mają tu lekko...np. na spławiku zarejestrowanych jest ponad 12 000 użytkowników większość to młodzież nikt tam im nie ubliża, nie obraża ich jeśli mają problem to ktoś udziela im rady w ten sposób się uczą, a później oni udzielają pomocy innym..

4) powielanie tematów...od tego jest redakcja i moderatorzy, jeśli temat już istnieje powinni odsyłać do niego, a nowe kasować w ten sposób forum nie jest zaśmiecane

5) zastanawiam się po co są tu oceny?? czemu one służą?? na innych forach nie spotkałem się z tym

6) przydały by się stałe tematy dotyczące połowów tzn. miejsce gdzie użytkownicy mogliby się pochwalić swoimi zdobyczami, opisać krótko łowisko, przynętę..tematy chętnie odwiedzane

plusem tego forum są informację na temat akcji PSR i SSR, a także działania użytkowników, które mają przyczynić się do polepszenia sytuacji z PZW

ps. norbiko1 napisałeś "Czynniki przyczyniające się do obecnego stanu rzeczy:...represje ze strony oszołomów, środowisk wędkarskich itd." , "Walory portalu:...prawo do własnej opinii" ...a czy te dwa argumenty nie wykluczają się wzajemnie!?

[2009-11-28 00:05]

zakrzakz

a i chyba nie można edytować postów....znów zaśmiecanie [2009-11-28 00:09]