Francja - Ocean zasady połowu ryb

/ 11 odpowiedzi
Witam, niedawno przeprowadziłem się do Francji, ogólnie to mam 15 min do oceanu na piechotę i chodzi o to ze bym sobie połowił ale nie wiem nic o tutejszych zasadach... wiem ze można na 3 wędki łowić bo widziałem wczoraj gościa który tak łowił i nic poza tym... Ja i tak bede spinning-owal (jak już coś) chodzi o to gdzie tu wyrobić kartę itp itd piszcie jak najwięcej informacji, Z Gory Dziękuję.
Krzysztof K.

Jeżeli w złym miejscu utworzyłem watek-przepraszam!
covent


Jeśli znasz język to może najprościej będzie podpytać jakiegoś miejscowego wędkarza- pewnie coś by CI wyjaśnil (2011/12/27 11:41)

kielon39


Problem jest taki ze nie znam języka.... Dlatego proszę o pomoc kolegów którzy coś na ten temat wiedza...
Pozdrawiam. (2011/12/27 11:59)

covent


No ale przecież ostatecznie gdzieś musisz iść zaplacić za pozwolenie więc chyba bez krótkiej rozmowy się nie obędzie- może masz tam kogość kto za Ciebie się dogada- z tego co tam ktoś pisze to wygląda, że podobnie jak u nas czyli obocokrajowcy placą tylko pozwolenie- trzeba tylko dopytać jak z morzem. (2011/12/27 12:04)

lotar


witam lowie tez we Francji ale na zbiornikach ladowych,pozwolenie mozna tam kupic w kioskach ze sprzedaza tytoniu zazwyczaj maja tam tez sprzet wedkarski i przynete i tam dostaniesz wytyczne( kartke) co ,gdzie i kiedy mozesz lowic .Ja mieszkam przy granicy z niemcami to dostaje w jezyku niemieckim  to mi ulatwia bo niemiecki znam ale moze maja tez w innych jezykach musisz pytac na miejscu (2011/12/27 17:59)

lotar


witam lowie tez we Francji ale na zbiornikach ladowych,pozwolenie mozna tam kupic w kioskach ze sprzedaza tytoniu zazwyczaj maja tam tez sprzet wedkarski i przynete i tam dostaniesz wytyczne( kartke) co ,gdzie i kiedy mozesz lowic i na jle wedek sa zbiorniki ze mozesz lowic na 5 wedek i nie wazne czy to spiningowki wszystkie czy gruntowki .Ja mieszkam przy granicy z niemcami to dostaje w jezyku niemieckim  to mi ulatwia bo niemiecki znam ale moze maja tez w innych jezykach musisz pytac na miejscu
(2011/12/27 18:04)

Gusar


Tak jak pisali poprzednicy mozesz kupic licencje w sklepie "Tabac" ale polecam iśc do specjalistycznego sklepu wędkarskiego. 

We francji: koszt licencji to :
możliwe opcje licencja tylko na dany departament(czytaj coś jak nasze "wojewodztwo")

7 euro za dzien
13 za tydzien
65 za rok

opłata dodatkowa 25 euro i licencja zostaje rozszerzona na cały obszar francji.

Nie zadjemy żadnych egazminów , idziemy płacimy i dostajemy licencjie gdzie wklejamy swoje zdjęcie.

Wraz z licencja otrzymujemy książeczke "guide de peche" z wymiarami ochronnymi , zasadami połowu. Dodatkowo dostajemy mapkę z zaznaczonymi najlepszymi albo przynajmniej nalepiej zadbanymi i przygotowanymi lowiskami -gdzie tez spotkamy najwiecej osób:/ osczywiscie samemu tez mozna sobie poszukac jakiegoś odludzia.

W każdym departamencie mamy dana fereracje rybacka. U mnie np Federation de peche de Vaucluse gdzie zawsze można zadzwonić i wypytac sie o informacje.

Istnieja 2 kategorie łowisk :

Categoria 1 "Niebieska" duże rzeki ,jeziora morza ... max 4 wędki
Categoria 2 "Czerwona" male kanały ,strumienie max 1 wędka

Kolory i kategorie so naniesionena mapie otrzymanej wraz z licencja.
Łapiemy tylko w dzien , wyjatkiem sa zasiadki karpiowe.

Odnośnie morza .Byłem raz ze znajomym francuzem w Santa maria de la mer, i tlumaczyl tak, ze z brzegu łowimy na normalna licencje jesli sa w danym miejscu jakies ograniczenia z pewnościa bedzie o nich obszerna informacja.  A z tych "falochronów" usypanych z kamienii można smialo łapać.

Udanych połowów.I zapraszam na Rhone w okolice avignon /Barbentane (2012/06/17 14:50)

avallone78


W strefie morskiej nie musisz posiadać licencji i nie ma żadnych limitów dotyczących ilości wędek, haków czy połowów nocnych. Pozdrawiam (2013/06/09 13:01)

kaczor69


Kolego avallone78 wybieram sie w lipcu nad morze w okolicach Narbonne konkretnie do Gruissan , byłbyś w stanie udzielić wskazówek co do sposobów wedkowania w tych rejonach (chodzi oczywiście o wędkarstwo morskie) surfcastinguję nad Bałtykiem i potrzebuję choćby  najmniejszych wieści o tamtejszych sposobach (przynęty, zestawy itp.)

Pozdrawiam całą brać!

(2013/07/09 09:46)