Fotopułapka

/ 117 odpowiedzi
JKarp

"Na pobliskich jeziorkach" -  temat został dość dokładnie wyjaśniony.
U siebie na stawie może robić co chce - jeden tylko warunek a w zasadzie dwa.1. Tablice informujące o monitoringu.2. Kamery mają patrzeć na teren a nie poza.
JK (2015/05/12 07:29)

Artur z Ketrzyna

"Na pobliskich jeziorkach" -  temat został dość dokładnie wyjaśniony.
U siebie na stawie może robić co chce - jeden tylko warunek a w zasadzie dwa.1. Tablice informujące o monitoringu.2. Kamery mają patrzeć na teren a nie poza.
JK

Zgadzam się.
A co do pozostałych wód to niech skontaktuje się najpierw z dzielnicowym i użytkownikiem rybackim. Bo sam nie może nic zrobić.
No chyba że sobie zaszkodzić. (2015/05/12 07:34)

ast

łowisko przeze mnie i moich kompanow przygotowane systematycznie bylo posiadane i zaśmiecane. Nie powiesilem kamery lecz sam znak "Lowisko monitorowane, fotopulapki " . Efekt ' jak reka odjal. Jestem przeciwny naruszeniu swobody nad wodą, ale same drogi doprowadzajace moga byc monitorowane. (2018/02/21 16:01)

z@mela

dzisiaj   fotopułapka   następnie kamerka na jednym  , kolejnym  , wszystkich łowiskach  juz  starczy tego monitoringu   bo gdzie się człowiek nie ruszy to organ represji nas  śledzi  każde skrzyżowanie  , osiedle , sklep  wszędzie kamery, rejestracja kart sim i  monitoring ruchów każdego zalogowanego telefonu przy pomocy btsów jeszcze  troche   a uruchomia  system rozpoznawania twarzy w monitoringu , zlikwidują   gotówkę ,  zarejestrują złoto , czipowanie pierw  dowodów osobistych a później strzał z ziarnka ryżu w ramie i to wszystko w imie  bezpieczenstwa  haha tylko kogo  bo napewno nie naszego    idzie  to w złą  stronę  ... (2018/02/22 21:53)

Julian

Każy kij ma dwa końce                   Bo      Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. A niektórzy jak nie mają po co żyć to żyją po to aby drugim zrobić na złość. Odkąd jestem na emeryturze zauważyłem u siebie na osiedlu paru takich ( bez względu na płeć podglądaczy ) . A te filmiki puszczane z Naszych dróg ,,pomagające" drogówce. Co innego gdy sprawa jest ewidentna ( jakiś bandzior za kółkiem )  a co innego np. druga w nocy 0 ruchu  czy nie zdarzyło się tak z ręką na sercu na czerwonym przejechać. A  taka męnda sama z chwilę to samo zrobi.  Jesteście może bardziej biegli w prawie niż ja . Jaka jest wartość dowodowa takiego ,,filmu "  .  Czy w tym porąbanym kraju nie może być normalnie  - tylko jak w tańcu epileptyka z jednej skrajności w drugą.  To samo zaś się tyczy ( Uwaga już słyszę te Wycia)   wędkuję bez promili.  Tzn. co już nie mogę w ciszy i spokoju zachowując wszelkie Normy współżycia społecznego ( w nie publicznym miejscu)  browara wypić.To kiedy gdzie i jak mam napić się piwa. Najlepiej w domu i to przy zgaszonym świetle - targany wyrzutami sumienia.  POJEBAŃCE  JEDNE.  Bo kochani koledzy trudno nie dojść do takiej konkluzji. Że prostytutka to jest zawód  a Q......wa  to już charakter. (2018/02/24 11:05)

Julian

Muszę to naisać bo za chwilę mnie uduszą . A pamiętacie fotoradary w każdym pizdziejewie. Bo pan Kozioł i Czerepak kaskę dla,, gminy" postanowili zbić Chcecie aby to wróciło . Przecież te pojebańce którzy na to pozwolili sami się potem wystraszyli . Jakąż to Puszkę Pandorry otworzyli.Przepraszam ze jeszcze raz ale koledzy pokiju stoją ale musze im przyznać że mają rację. Ps. Pozdrowienia od wędkarzy z Pragi (2018/02/27 11:31)

JKarp

Fotodary Julek garnęły kasę dla gminy i nie miały nic wspólnego z bepieczeństwem na drodze. Były dość często ustawione źle, w złym miejscu lub wręcz niezgodnie z instrukcją. Dopiero Emil swoimi programami obnażył to co robiła SM. Fotopułapki ustawione odpowiednio pozwalają szybko wyłapać róznej maści ludzi zostawiających śmieci lub łowiących w miejscach do tego zabronionych lub w okresach ochronnych.
JKarp (2018/02/27 12:20)

Julian

Całkowicie się z Tobą zgadzam . Dlatego napisalem aby były instalowane przez ROZSĄDNYCH  ludzi .  Pozytywny przykład do parking nad jeziorem Brajnickim  przed Warchałami  . Łobuzerka to celowe ustawienie świateł na E-7  w jakiejś pipiduwie  gdy sie nastoisz  wyjeżdżasz z wiochy  a tu zaraz za zakrętem ( nie przed i nie w miejscowości )  fotoradar. 
Pzdrawiam i do zobaczenia nad jeziorem Góra.
A Emil to pozytywnie zakręcony facet-  Ma ZDROWIE !!!! (2018/02/27 22:47)

seismic

Witam. Mam smutną sytuację. Proszę was o radę. Teściu ma stawik na wsi niedaleko domu. Niestety staw jest przy samej drodze i aż jakieś 30m od domu i w okolicy sporo marginesu społecznego się kręci więc zdarzają się różne tajemnicze sytuacje. Główny problem jest taki że ze stawu giną ryby.
Rok temu wpuściliśmy trochę narybku: karpia amura, w tym roku też,żeby sobie za rok coś już złowić i zjeść. Niestety niedawno pewnego ranka zobaczyliśmy pełno śniętych ryb a woda zmącona. Pierwsza myśl Co się stało? Podejrzewamy, że ktoś podjechał autem i poraził prądem i wszedł, pozbierał co mu się udało. Bo kilka ryb jeszczeożyło ale tak jak oszacowaliśmy co było wpuszczane to prawie wszystko zabite co w ogóle w tym stawie było.Strasznie to przykre, bo wydaje się pieniądze, dba się o ryby, a tu ktoś takie hamstwo zrobi i pozamiatane.
Czy wiecie w jaki sposób można się przed tym bronić? Sama kamera to chyba nie wiele da? Czy można na policji się takim materiałem posłużyć? A może wymurować płot, pastuch i puścić psa - tylko trochę dużo tego trzeba.Czy ktoś miał podobne doświadczenie? :( (2018/06/07 00:44)

z@mela

gdybym miał taki staw to bym go ogrodził siatką z rutu taką jak stosuje się w lasach albo na budowach - koszty niewielkie a tworzy podstawową barierę do tego ew kamera + tabliczka informacyjna że teren monitorowany . Osobiście od strony drogi zasadiłbym jakies drzewka żeby staw nie rzucał sie w oczy i zrezygnował z karpii bo to słowo klucz dla wielu wsioków jak słyszą nazwe tej magicznej ryby to guma w gaciach robi się ciasna i krew spływa do główki a informacja o tych rybach niesie się po gminie jak smród wylewanego szamba w czasie letniego deszczu. (2018/06/07 09:08)