Zaloguj się do konta

Fotopułapka

utworzono: 2015/05/04 14:01
LeoAmator

 " Powtarzam jeszcze raz - nie bądźcie świętsi od papieża bo nigdy nie wiesz czy przeciw Wam nagranie nie zostanie wykorzystane i nie mówię wcale o kłusownictwie."  JK zgodzę się z Tobą i jeżeli ktoś ma zamiar wykorzystywać nagranie wbrew prawu to musi ponieść tego konsekwencje.Uważam jednak iż kamery mogłyby choć trochę ograniczyć kłusownictwo.I przeciwko temu raczej nic nie mam.Nie każda woda ma ponad 100m a kłusole mają swoje miejsca,tak jak wędkarze i można próbować ich  stamtąd przepędzić. [2015-05-06 18:43]

JKarp

Taniej wyjdzie kontrolowanie " zasobami ludzkimi " niż kamery, które naprawdę nie wiem jakiej klasy miały by być ( czytaj ile miałyby kosztować ) żeby spełniły swoje zadanie w złych warunkach pogodowych.JK [2015-05-06 19:39]

LeoAmator

Tak kontrolowanie jak najbardziej,tylko z głowa.Bo w Polsce lubimy przesadzać we wszystkim :-) [2015-05-06 20:03]

rafalwedkuje

Ludzie są nie normalni.  Naoglądają się telewizji i kombinują jak by być świętszym od papieża.  życie to nie telewizja i scenariusza nie ma.  Popatrz że na fotoradary idą takie kwoty i jak łatwo się wykpić z tych fotek. Chcąc założyć monitoring ,który to ewentualnie mógł by być materiałem dowodowym należy używać sprzętu w całośći (wraz z homologowanym zasilaniem) zatwierdzonego i dopuszczonego do tego celu. Obsługa czyli operator musi być uprawnioną jednostką.Taki sprzęt jest bardzo drogi a tańsze podróbki bardzo łatwo podważyć zwłaszcza że obszar rejestrowania jest ogromny.Życie to nie  HOLYWOOD  Panowie [2015-05-06 21:10]

Artur z Ketrzyna

Taniej wyjdzie kontrolowanie " zasobami ludzkimi " niż kamery, które naprawdę nie wiem jakiej klasy miały by być ( czytaj ile miałyby kosztować ) żeby spełniły swoje zadanie w złych warunkach pogodowych.JK

Nie żartuj...
To nie takie drogie, i Nadleśnictwu Srokowo, zwróciło się w 1-2 miesiące..


Kolego rafalwedkuje nie wiem o jakim podważeniu mówisz, wyraźny wizerunek i udokumentowane wykroczenie jest nie do podważenia. Nawet zrobione telefonem komórkowym, bez takiej homologacji.
To nie jest narzędzie pomiarowe itd, by wymagało takiej homologacji. A wystarczy tylko info że obiekt jest monitorowany. By użyć tego przed sądem i byś nie mógł tego w żaden sposób podważyć. No chyba że udowodnisz że to nie ty na tej focie :-)
[2015-05-06 21:53]

JKarp

Sam nie żartuj.Jaka kamera zobaczy ze 100 metrów w nocy, we mgle rejestrację samochodu lub łódki?No czekam na jakąś propozycję.Czym innym jest namierzenie z kilku ( kilkunastu ) metrów śmieciarza, który w jednym miejscu wywala śmieci  a czym innym zapis danych znad wody jak pada deszcz, jest mgła i noc.

JK


[2015-05-06 22:03]

Artur z Ketrzyna

Faktycznie Janek, zapomniałem że mieszkamy w Anglii... ;-)
No cóż trzeba będzie zaopatrzyć je w wiatraczki rozpraszające mgłę.
[2015-05-07 08:09]

JKarp

Kiedy byłeś ostatnio w nocy na rybach?Ja ostatnio byłem trzy nocki na rybach - w czasie jednej była taka mgła, że na 5 metrów nie było nic widać. Dwie pozostałe - około drugiej w nocy nad wodą pojawiała się taka lekka mgiełka ale i to wystarczyłoby do tego żeby nagranie było do kitu.Więc ten żart jest zupełnie nie na miejscu.
Poza tym nagrywanie nad wodą jest praktycznie bez sensu. Kto pilnowałby kamer? Kto fizycznie obserwowałby obraz z kamer?
JK [2015-05-07 08:30]

Artur z Ketrzyna

Faktycznie nie na miejscu. doba ma 24 h, a ty mówisz o jakimś 20-30 max 1-1,5 godź.
I to nie w każdy dzień.
[2015-05-07 09:17]

JKarp

Dobra - mamy normalnie w Polsce Kanary. 300 dni w roku słoneczne. Reszta prawie bezchmurna.A że nie ma jesieni i wiosny kiedy noce są długie i mgliste więc wszystko jest OK. 
Zadam pytanie jeszcze raz: "Poza tym nagrywanie nad wodą jest praktycznie bez sensu. Kto pilnowałby kamer? Kto fizycznie obserwowałby obraz z kamer?" Montaż kamer - na czyj koszt? W jaki sposób skomunikować kamery nad wodą z jakimś komputerem ( a to nie jedna kamera a cała sieć ). Znaczy ja odpowiedź znam ale -  32 kamery na łączu 15 Mb na sekundę przy transmisji jednej kamery w granicach 500-700 kB na sekundę to lipa. Praktycznie widać tylko sylwetki. Teren jasny, oświetlony. Przy wyłączonym oświetleniu praktycznie nie widać nic. Dlatego kilka razy napisałem - takie nagrania znad wody to lipa. Chyba, że znajomemu załatwić dość intratną fuchę. Brak uprawnień do prowadzenia monitoringu. Tym co mają takie uprawnienia nie zależy bo wiedzą, że nic to nie da i zdają sobie sprawę z kosztów.  Jakieś pytania techniczne ? Bo samo chcenie to za mało. Liczą się efekty. Jeśli zapłaci ktoś za kamery, serwer, łącze i panel do nagrywania z odpowiednią ilością pamięci chciałby żeby to się jakoś zwróciło. Niestety ale skórka za wyprawkę się nie opłaca. To tyle - pomijam aspekty prawne nagrywania bo te są bardzo jasne.
JK


[2015-05-07 09:48]

Haryyy5

Kedzio bulwersujesz się a nie masz chyba pojęcia o czym piszesz. Kolega chciał założyć monitoring na swoim prywatnym terenie a tam może filmować kogo chce i kiedy chce. Wchodzisz na mój teren, masz tabliczkę że jest monitoring i Twój wybór czy wejdziesz sobie jak to określiłeś "pobzykać" licząc się z tym że właściciel terenu ma na Ciebie oko czy pójdziesz załatwić te sprawy do domu. A w miejscach publicznych każdy może sobie robić zdjęcia i filmy ile mu się tylko podoba. A że gdzieś znajdziesz się Ty czy Twoja rodzina w tle ... trudno. Taki urok miejsc publicznych. Ty możesz się opalać, ja łowić ryby, artur filmować a janusz robić zdjęcia. Ciekawostką jest to że z miejsca publicznego można nawet uwieczniać czyjeś miejsce prywatne o ile nie wymaga to wejścia na ten teren.
Całkiem osobną kwestią jest upublicznianie tych zdjęć/filmów. Bo tego nie można robić niezależnie czy były wykonane na terenie publicznym czy prywatnym, Wyjątkiem jest gdyby fotografowana osoba byłaby np. częścią większej grupy i nie miała znaczenia jako jednostka ale to już są dość zagmatwane kwestie także lepiej w nie nie wnikajmy bez potrzeby.
Żeby nie było - piszę tylko jak to wygląda prawnie. Osobiście też jestem przeciwny monitoringowi nad wodą. Też chce się spokojnie wyłożyć w gaciach na leżaku czy wysikać pod drzewko bez świadomości że ktoś przez cały czas może mieć na mnie oko. I też nie podoba mi się to że często czuję się nękany przez wszechobecne kamery. Ale to moje prywatne zdanie i prawo jest prawem. 
A jeśli chodzi o kwestie techniczne to zgodzę z kolegą Januszem. Sytuacje gdzie w pełnej ciemności i deszczu kamera ściąga ze 100m rejestrację samochodu możliwe są jedynie w amerykańskich filmach typu kryminalne zagadki czegoś tam. Żaden sprzęt nie robi zresztą zdjęć w ciemności. Urządzenia do ujęć nocnych wykorzystują po prostu światło podczerwone a to podobnie jak zwykła żarówka ma swój ograniczony zasięg. Mgła czy deszcz dodatkowo osłabiają ten efekt. Także gdyby ktoś się uparł żeby obstawić jezioro to musiałby zainwestować w naprawdę porządny a co z tym idzie drogi sprzęt osobno na każde stanowisko. Czyli w praktyce co 20-30m co na przeciętnym jeziorze daje astronomiczną liczbę kilkuset kamer, o rzece nawet nie wspominając. [2015-05-07 12:50]

Artur z Ketrzyna

Janek nie bujaj.
Foto-pułapki mogą obsługiwać strażnicy PSR czy SSR. I jeśli chodzi o uprawnienia to sa one wymagane tylko na obierkach obowiązkowo chronionych. Dane zczytujesz na miejscu i pozostawiasz je do dalszej pracy.

Zwykły PC obsługuje standardowe monitoringi.

A co do możliwości założenia monitoringu, to wystarczy zgłosić to w odpowiednim urzędzie. I oznakować "teren monitorowany"
Jeśli chodzi o obiekty takie jak markety itd, to one są w planie ochrony (specyfikacji)

Tyle na ten temat by się nie rozpisywać.
I jak wykorzystujemy dane z monitoringu, tez nie muszę tu pisać. [2015-05-07 14:47]

JKarp

Artur co Ty chłopie wygadujesz?SSR nie ma prawa do obsługi żadnej kamery lub urządzenia trwale zapisującego dane.PSR, policja, Straż Leśna owszem tak.A co to w ogóle jest " foto pułapka " ? To nic innego jak zwykły monitoring - ot taka mała gra słów dla podkreślenia ważności monitoringu.
"  Zwykły PC obsługuje standardowe monitoringi. "No i owszem ale co zrobić żeby ten komputer to obsługiwał ? Przecież musi być to jakoś połączone ...czy nie musi ? Czy może być jedna kamera czy więcej ? Jak to zrobić żeby np 20 kamer było widoczne na jednym kompie - tu jest pies pogrzebany ( i pieniądze całkiem spore też ). Nawet nie wiesz o czym mówisz pisząc "  Zwykły PC obsługuje standardowe monitoringi. "Artur to jest kasa i to nie byle jaka taki monitoring. Pisząc "  Zwykły PC obsługuje standardowe monitoringi. " pokazujesz swoją ignorancję w tym temacie. 
Na temat Twojej jakże ważnej i odpowiedzialnej pracy pozwolisz, że się nie wypowiem.
Jedno jest pewne - poczytaj post Kolegi Haryyy5 i zrozum, że to tylko na filmach służby specjalne ze 100 metrów odczytują bez problemu wszelkie dane łącznie z datą i godziną jaką pokazuje zegarek głównego bohatera.JK [2015-05-07 15:47]

Artur z Ketrzyna


SSR nie ma prawa do obsługi żadnej kamery lub urządzenia trwale zapisującego dane. PSR, policja, Straż Leśna owszem tak.
Janek, geniuszu pokaż mi taki zapis. :-)

Co do reszty postu, o monitoringu i kamer, itd. to jest specjalny program obsługujący je i centralka zbiorcza.


Pisząc " Zwykły PC obsługuje standardowe monitoringi. " pokazujesz swoją ignorancję w tym temacie.
Wskazuję tylko tyle że g... się na tym znasz i wiesz.


A co to w ogóle jest " foto pułapka " ? To nic innego jak zwykły monitoring - ot taka mała gra słów dla podkreślenia ważności monitoringu.
Troszkę to się różni od zwykłego monitoringu. Korzystają z tego też badacze przyrody. Jest to samodzielna jednstka nie zespolona z innymi, zapisująca dane.
[2015-05-07 17:34]

JKarp

Tu masz uprawnienia SSR :-)
" Art. 25. 1. Strażnikowi Społecznej Straży Rybackiej przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b. 2. Strażnik Społecznej Straży Rybackiej podczas i w związku z wykonywaniem czynności, o których mowa w art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b: 1) korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym; 2) jest obowiązany nosić oznakę Społecznej Straży Rybackiej oraz na żądanie okazywać legitymację wystawioną przez starostę.
Art. 23.W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Państwowej Straży Rybackiejjest uprawniony do:1) kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonującychpołowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzającychlub wprowadzających ryby do obrotu;2) kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanychdo obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu; 4) żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia: b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich po- łowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć,"
Znowu skucha Artur ;-)Dodam jeszcze, że Urzędnik Państwowy w czasie wykonywania swoich czynności służbowych ma działać zgodnie z prawem i w jego granicach. Znaczy to ni mniej ni więcej to, że nie może sobie podejść do tematu w myśl zasady " co jest nie zabronione jest dozwolone ". Ustawa mówi co może strażnik SSR - na tym jest koniec i kropka. 
Pisząc " Zwykły PC obsługuje standardowe monitoringi. " pokazujesz swoją ignorancję w tym temacie.  Wskazuję tylko tyle że g... się na tym znasz i wiesz.
Nie ośmieszaj się Artur bo takiego ignoranta jak Ty lub odwrotnie - znawcy wszelkich tematów świat nie widział. Jak byś zobaczył moje stanowisko pracy, co obsługuję i w jaki sposób nie wiedziałbyś co z czym i dlaczego. Więc skończ te gierki i podkreślanie swojej wiedzy bo jest ona dokładnie ZEROWA w każdym temacie do którego się odnosisz.Nadal więc żyj świadomością, że monitoring jest w stanie pomóc w odczytaniu cyferek, rozpoznaniu twarzy itd. Że wystarczy znad wody chyba sznurkiem doprowadzić dane do komputera. Zrób sobie małe doświadczenie - skoro masz monitoring w robocie poproś kolegę żeby stanął w dzień około 30-50 metrów od kamery z czymś co przypomina np opis łódki i zobacz czy jesteś w stanie to odczytać. Potem to samo zrób w nocy. Tylko nie pisz, że dało się odczytać bo nie uwierzę.
JK [2015-05-07 18:03]

Artur z Ketrzyna

Janek, czy ty naprawdę taki CKM?
Wskaż mi gdzie w tym poście potwierdziłeś swoje słowa brzmiące
"SSR nie ma prawa do obsługi żadnej kamery lub urządzenia trwale zapisującego dane. PSR, policja, Straż Leśna owszem tak."
Do obsługi monitoringu nie są wymagane żadne uprawnienia.
Tak ciężko to zrozumieć?
[2015-05-07 19:05]

JancioW

    Sorry że wyrwałem te zdanie z kontekstu...........


Troszkę to się różni od zwykłego monitoringu. Korzystają z tego też badacze przyrody.............

 Jest to samodzielna jednstka nie zespolona z innymi, zapisująca dane.

                                        [2015-05-07 19:56]

JKarp

SSR jako formacja nie może obsługiwać żadnego monitoringu ponieważ w ustawie nie ma słowa na ten temat. To jest proste jak metr sznurka w kieszeni. Tu nie chodzi o uprawnienia do obsługi  ale o prawa i obowiązki będące zgodne z ustawą. Ty jako Artur możesz obsługiwać monitoring w pracy na terenie prywatnym jako pracownik ochrony. Ty jako strażnik SSR musisz posiłkować się ustawą w tym co robisz.Poza tym pozostaje temat archiwizacji i przechowywania danych.
Oczywiście znowu skucha - do obserwacji monitoringu terenów miejskich, publicznych, otwartych potrzebne są uprawnienia jakie posiada np Straż Miejska.  file:///C:/Documents%20and%20Settings/W%C5%82a%C5%9Bciciel/Moje%20dokumenty/Downloads/link_monitor.pdf Poczytaj dokładnie akapit od słów : " Zasady, przygotowanie, uprawnienia pracowników obsługujących system monitoringu "
Miłej lektury ;-) Zanim coś napiszesz pamiętaj, że GOOGLE nie gryzą :-))))
JK




[2015-05-07 20:14]

kedzio

Kedzio bulwersujesz się a nie masz chyba pojęcia o czym piszesz. Kolega chciał założyć monitoring na swoim prywatnym terenie a tam może filmować kogo chce i kiedy chce. Wchodzisz na mój teren, masz tabliczkę że jest monitoring i Twój wybór czy wejdziesz sobie jak to określiłeś "pobzykać" licząc się z tym że właściciel terenu ma na Ciebie oko czy pójdziesz załatwić te sprawy do domu. A w miejscach publicznych każdy może sobie robić zdjęcia i filmy ile mu się tylko podoba. A że gdzieś znajdziesz się Ty czy Twoja rodzina w tle ... trudno. Taki urok miejsc publicznych. Ty możesz się opalać, ja łowić ryby, artur filmować a janusz robić zdjęcia. Ciekawostką jest to że z miejsca publicznego można nawet uwieczniać czyjeś miejsce prywatne o ile nie wymaga to wejścia na ten teren.
Całkiem osobną kwestią jest upublicznianie tych zdjęć/filmów. Bo tego nie można robić niezależnie czy były wykonane na terenie publicznym czy prywatnym, Wyjątkiem jest gdyby fotografowana osoba byłaby np. częścią większej grupy i nie miała znaczenia jako jednostka ale to już są dość zagmatwane kwestie także lepiej w nie nie wnikajmy bez potrzeby.
Żeby nie było - piszę tylko jak to wygląda prawnie. Osobiście też jestem przeciwny monitoringowi nad wodą. Też chce się spokojnie wyłożyć w gaciach na leżaku czy wysikać pod drzewko bez świadomości że ktoś przez cały czas może mieć na mnie oko. I też nie podoba mi się to że często czuję się nękany przez wszechobecne kamery. Ale to moje prywatne zdanie i prawo jest prawem. 
A jeśli chodzi o kwestie techniczne to zgodzę z kolegą Januszem. Sytuacje gdzie w pełnej ciemności i deszczu kamera ściąga ze 100m rejestrację samochodu możliwe są jedynie w amerykańskich filmach typu kryminalne zagadki czegoś tam. Żaden sprzęt nie robi zresztą zdjęć w ciemności. Urządzenia do ujęć nocnych wykorzystują po prostu światło podczerwone a to podobnie jak zwykła żarówka ma swój ograniczony zasięg. Mgła czy deszcz dodatkowo osłabiają ten efekt. Także gdyby ktoś się uparł żeby obstawić jezioro to musiałby zainwestować w naprawdę porządny a co z tym idzie drogi sprzęt osobno na każde stanowisko. Czyli w praktyce co 20-30m co na przeciętnym jeziorze daje astronomiczną liczbę kilkuset kamer, o rzece nawet nie wspominając.


Co kolega chciał, to wyczytałem z jego postu, więc mi nie szlifuj mózgu. [2015-05-07 21:04]

kedzio

Zamierzam nabyć takowy rejestrator w celu zrobienia porządku na mojej wodzie i Może pobliskich jeziorkach. Co sądzicie o zakupie kamerki w granicach tysiączka. posiada ktoś coś takiego, ewentualnie poleca jakiś konkretny model.


Co to znaczy " moja woda" i co to znaczy " pobliskie jeziorka" ??? Czy jak ja powiem, o wodzie którą zajmuje się moje koło, że to "moja woda", to tez mi powiesz, że to moja prywatna własność? Czytać mnie nauczono. A dawniej, kiedy chodziłem do szkoły, uczono nas czytania ze zrozumieniem - niestety teraz już nikt na to uwagi nie zwraca. Pisałem też, że na prywatnym terenie może sobie robić co chce. Już tego prościej ująć nie umiem. Natomiast jeśli to nie jest jego prywatna własność, to igra z prawem i igra z moją prywatnością. Za łamanie prawa postawię go przed sądem, a za włażenie z buciorami w moja prywatną przestrzeń dam mu w ryj. Proste - co nie? [2015-05-07 21:09]

Artur z Ketrzyna

Sorki nie otwiera.
Mówisz pewnie o takim samym szkoleniu stanowiskowym, jak obsłudze prasy z komputerem ;-)

I przestań tu strugać mądrego, jak guzik wiesz na ten temat.
Znajdź zapis prawny (ustawę, rozporządzenie) który nakazuje posiadanie uprawnień do obsługi urządzeń monitorujących.
Nie słyszałem nawet o kursie "operatora monitoringu"
[2015-05-07 21:12]

JKarp

Masz poczytaj: " Zasady, przygotowanie, uprawnienia pracowników obsługujących system monitoringu:

Podstawą prawną określającą prawo Straży Miejskiej do obserwowania i rejestrowania przy użyciu  środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych, jest Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r o strażach gminnych. Zezwala ona na prowadzenie takich czynności pod warunkiem, że  służą one: utrwalaniu dowodów popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, przeciwdziałania  przypadkom naruszania spokoju i porządku w miejscach publicznych, ochrony obiektów  komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Monitoring miejski obsługiwany jest przez 14 osób. W skład zespołu wchodzi 9 pracowników cywilnych i 5 strażników miejskich. W ramach przygotowania do pracy na stanowisku monitoringu  każdy z pracowników zostaje przeszkolony w ramach systemu szkoleń dla strażników gminnych  oraz uczestniczy w szkoleniach wewnętrznych organizowanych w jednostce legionowskiej Straży  Miejskiej. Szkolenie dla strażników miejskich było szkoleniem prowadzonym przez certyfikowany ośrodek szkolenia posiadający zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych. W czasie kontroli stwierdzono,  że każdy z pracowników zespołu obsługującego monitoring przeszedł takie szkolenie,  co potwierdzają stosowne zaświadczenia. Po roku działania systemu Komendant SM zorganizował 2 szkolenia wewnętrzne (2012 r.) związane z podnoszeniem kwalifikacji pracowników i wprowadzaniem zmian w organizacji pracy dotyczących efektywności ich pracy. W ramach prowadzonej kontroli sprawdzono również przygotowanie pracowników do przestrzegania przepisów Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst  pierwotny: Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883). Zatrudniani pracownicy złożyli oświadczenia na  piśmie, że zostali zapoznani z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami prawnymi i zobowiązują się do ich przestrzegania. Bieżąca kontrola pracy osób na stanowiskach obserwacyjnych i ich przygotowania do prawidłowego wykonywania swoich obowiązków prowadzona jest przez zastępcę komendanta Straży Miejskiej, który odpowiedzialny jest za zespół. System umożliwia obserwację stanowisk i reagowanie w sytuacji postępowania odbiegającego od obowiązujących procedur. W takiej sytuacji sporządzane są notatki służbowe, składane wyjaśnienia przez pracowników na piśmie i indywidualne rozmowy szkoleniowe. W dniu 20.12.2010 roku (system oddany został do użytkowania 16.12.2010) Komendant Straży  Miejskiej w Legionowie wprowadził „Wytyczne Komendanta Straży Miejskiej w Legionowie  dotyczące obsługi monitoringu miejskiego” . W niniejszym dokumencie uregulowane są m.in.  następujące kwestie: zakresu działań operatora na stanowisku obserwacji, dokumentacji  prowadzonej na stanowisku obserwacji, uprawnień pracowników pełniących służbę na stanowisku  obserwacji, dostępu do stanowiska obserwacji, uzyskiwania materiału dowodowego  do prowadzonych postępowań. Po zapoznaniu się z treścią tego dokumentu należy stwierdzić, że w wyczerpujący sposób opisuje  zasady funkcjonowania system monitoringu, a także określa obowiązujące procedury postępowania  pracowników. Weryfikacja znajomości zawartych w nim regulacji przez operatorów pracujących na  stanowisku obserwacji w dniu kontroli tj. 16.11.2012, miała pozytywny wynik. Uprawnienia pracowników monitoringu dotyczą przekazywania informacji uzyskanych w czasie  obserwacji. Informacje te mogą być przekazywane za pomocą systemu monitorowania (techniczne  możliwości systemu pozwalają na udostępnienie podglądu w czasie rzeczywistym), bezpośrednio  dyżurnemu Straży Miejskiej lub Policji. Uprawnienia do udostępniania materiału dowodowego na  potrzeby postępowania dowodowego uprawnionym organom posiadają 4 osoby, wskazane  w wytycznych Komendanta: zastępca komendanta Straży Miejskiej, 2 inspektorów Straży  Miejskiej i jeden pracownik cywilny, spoza osób pracujących na stanowiskach obserwatorów. Materiał uzyskiwany jest z materiału filmowego archiwizowanego na serwerze monitoringu i nagrywany na nośniki zewnętrzne lub przekazywany w postaci wydruku zdjęcia.  Kontrola wykazała, że przygotowanie pracowników systemu monitoringu, a także ich uprawnienia  spełniają wymagania formalne określone przez Ustawodawcę, a także regulacje wewnętrzne Straży  Miejskiej. Nie stwierdzono w tym zakresie żadnych nieprawidłowości.  protokołował Bogdan Kiełbasiń"
To dotyczy monitoringu miejsc publicznych jakim niewątpliwie jest brzeg rzeki, jeziora, kanału czy też innej wody.  Chciałeś przepis prawny kto może i na jakiej podstawie taki monitoring prowadzić - masz. I teraz już chyba nie zaprzeczysz, że do prowadzenia monitoringu w miejscu publicznym potrzebne są uprawnienia i kto może to robić. JK
[2015-05-07 21:30]

JancioW

  Link dla Artura z Ketrzyna
                                             KURS MONITORINGU [2015-05-07 21:43]

JKarp

Jancio wklej normalny link bo ten coś nie otwiera się :-(((
Ha ha - ale ze mnie gamoń. Nie poczekałem chwilę a wszystko jest OK

JK [2015-05-07 21:46]

JancioW

Janusz  wiem że wiesz:))
[2015-05-07 21:54]