Fotografujemy nasze ryby .

/ 94 odpowiedzi / 57 zdjęć
kazik


Fotki super . jest co pooglądać . Tylko że jeszcze jakiś komentarz by się przydał .

Aby sprowokować do komentarzy to co sądzicie o tym zdjęciu , ja bym takiego szczupaka wypuścił . (2013/04/06 23:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Iras1975


Fotki super . jest co pooglądać . Tylko że jeszcze jakiś komentarz by się przydał .

Aby sprowokować do komentarzy to co sądzicie o tym zdjęciu , ja bym takiego szczupaka wypuścił .


A ja bym takiego nosił na ryby w wiaderku. :))) (2013/04/07 10:49)

ryukon1975


Ja tez bym go nosił ze sobą,aportował by mi wszelkie stringi jakie by się znalazły w wodzie i w zasięgu mojego wzroku i odsłaniał niezapomniane krajobrazy.:)
(2013/04/07 11:27)

troc


     Robiąc zdjęcie naszego okazu pamiętajmy o paru rzeczach- zgłaszając rekordową rybę nie róbmy zdjęcia ryby na wyprostowanych rękach tzn. wyciągniętych przed siebie (przeglądając zdjęcia na wedkuje.pl co drugie jest tak wykonane), pamiętajmy o tym aby była widoczna twarz łowcy okazu, zdjęcia róbmy w sposób pozwalający na jednoznaczną identyfikację gatunku ryby (łowcy jazi, kleni wiedzą o co chodzi), pamiętajmy, że w tym wypadku nie chodzi o ujęcie artystyczne a dokumentacyjne, artyzm pozostawmy dla bardziej zaawansowanych.... (2013/04/07 12:53)

robban


Zawsze wracaja do wody. Milo popatrzec jak odplywa. Ten stal , okolo 2 min. po wypuszczeniu. Nawet, nie przeszkadzalo mu ze lowie. Za drugim rzutem, dopiero odplynal. (2013/04/07 14:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Iras1975


Foty z ręki- sandacz o świcie.. (2013/04/07 17:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

przemo1980


na pierwszym jak i kolejnym zdjęciu troszkę za bardzo rybkę zakryłem paluchami :)
(2013/04/07 18:17)

Iras1975


Sandacze i duże okonie można bez większego problemu trzymać za pokrywę skrzelową i od spodu tylko podtrzymywać lekko palcami, w ten sposób ryba nie jest przysłonięta i widać ją prawie całą. Trudniej zrobić coś takiego z innymi rybami, które są bardziej śliskie.

Na foto pięknie najeżony, jesienny sandałek.

Sandałek na środku jeziora gdzie dno jest płaskie i zamulone. - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
(2013/04/07 18:30)

ryukon1975


na pierwszym jak i kolejnym zdjęciu troszkę za bardzo rybkę zakryłem paluchami :)







Nic to.:)
Jednak jak trzymasz paluchy przed rybą to optycznie mocno ją to zmniejsza wiec w ramach cwaniactwa dobrze je schować pod rybę a nie trzymać pomiędzy rybą a obiektywem.
Ja tam na to nie zważam.:) (2013/04/07 18:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

robban


mialem jeszcze napisac,ze na zdieciu wyzej  moje rybki i Robana;;)
Dobrze Tomku ,ze i w tym roku beda plywac z nami !!!!!! <a i dobrze ze jest z kim poimprezowac. :))))) Jak Ja to lubie !!!!
(2013/04/07 18:57)

Iras1975


na pierwszym jak i kolejnym zdjęciu troszkę za bardzo rybkę zakryłem paluchami :)







Nic to.:)
Jednak jak trzymasz paluchy przed rybą to optycznie mocno ją to zmniejsza wiec w ramach cwaniactwa dobrze je schować pod rybę a nie trzymać pomiędzy rybą a obiektywem.
Ja tam na to nie zważam.:)


Tutaj pozpaczliwa próba schowania dłoni podczas zdjęcia w celu optycznego zwiększenia zdobyczy. :)))

Miętusek z Warty. - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie
(2013/04/07 18:59)

kazik


Ładne zdjęcia . Tu koledzy ciekawy problem poruszyli a mianowicie fotografowanie ryby  tak aby się wydawała  większe . Jest to możliwe i nie raz to widać na zdjęciu , zwłaszcza jak chowamy palce i umieszczamy rybę między postacią a aparatem . Czym bliżej aparatu , a dalej od postaci to ryba wydaje się większa i na to również należy zwrócić uwagę .

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie a mianowicie pokazujecie wiele zdjęć bez znaku wodnego , podpisu na zdjęciu . W Internecie już tak jest że czasami nasze zdjęcia są publikowane na wielu innych stronach i co niektórzy wykorzystują czyjeś prace , bez zgody . Umieszczajcie własny znak wodny na zdjęciach kiedy je publikujecie w Internecie a łatwiej będzie udowodnić że to konkretnej osoby praca i łatwiej dochodzić własnych praw . Chyba że nie zależy komuś na tym . (2013/04/07 19:29)

ryukon1975


Ja tak raz chciałem schować ręce za kiełbiem i zgłosić go na rekord kraju ale baterie mi się w aparacie skończyly a łapy dalej było widać.:) (2013/04/07 19:30)

ryukon1975


Ładne zdjęcia . Tu koledzy ciekawy problem poruszyli a mianowicie fotografowanie ryby  tak aby się wydawała  większe . Jest to możliwe i nie raz to widać na zdjęciu , zwłaszcza jak chowamy palce i umieszczamy rybę między postacią a aparatem . Czym bliżej aparatu , a dalej od postaci to ryba wydaje się większa i na to również należy zwrócić uwagę .

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie a mianowicie pokazujecie wiele zdjęć bez znaku wodnego , podpisu na zdjęciu . W Internecie już tak jest że czasami nasze zdjęcia są publikowane na wielu innych stronach i co niektórzy wykorzystują czyjeś prace , bez zgody . Umieszczajcie własny znak wodny na zdjęciach kiedy je publikujecie w Internecie a łatwiej będzie udowodnić że to konkretnej osoby praca i łatwiej dochodzić własnych praw . Chyba że nie zależy komuś na tym .










Jeśli chodzi o sztuczne powiększanie ryb na zdjęciach to warto przyjrzeć się zdjęciom w prasie i książkach.
Robione przez zawodowców którzy z kilogramowego szczupaka potrafią zrobić metrówkę.:)
Niestety ktoś kto trochę myśli widzi te przekręty.:)




(2013/04/07 19:46)

Iras1975


To jest dopiero magia, kij bez podpórki. ;)

(2013/04/07 20:21)