Foto - aparat Nikon D7000 [Opinie]

/ 13 odpowiedzi

Witam,

Uzywa moze ktos Nikon D7000? Zatanawiam sie nad wymiana mojego aparatu Konica-Minolta Dimage A2 na wlasnie tego Nikona. Jesli ktos ma jakies opinie na temat tej lustrzanki to chetnie poczytam.

Dzieki :)


Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik997


ja zamienię sony dsc-h9 o podobnych parametrach na coś mniejszego (2011/06/22 19:14)

marek85


W sumie sam nie miałem jeszcze okazji używać tego aparatu ale słyszałem, że warto w niego zainwestować. BTW. Tutaj jest całkiem ciekawy opis tego sprzętu: nikon d700 - test (2011/07/13 11:34)

Kwinto76


Jakie/czego zdjęcia chcesz robić? Od tego tak na prawdę zależy reszta, dlatego, że w lustrzankach podstawa to jasne (stałka 2,8) szkła (przynajmniej 2: 24-70 i 70-200). Dobrze też dodać coś szerokiego. A do tego lampa jeśli robisz dużo zdjęć (szczególnie portrety w dzień). Od siebie dodam, że bez sensu jest kupowanie dobrego body, firmowego, "uniwersalnego" (czytaj słabego szkła) i robienie zdjęć w trybie automatycznym - lepiej kupić dobry kompakt.

Tu masz dobry test tego aparatu: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11943
Osobiście jestem Canonowcem więc nie trzymałem body w ręku :)

(2011/07/13 12:34)

DelTor0


Jakie/czego zdjęcia chcesz robić? Od tego tak na prawdę zależy reszta, dlatego, że w lustrzankach podstawa to jasne (stałka 2,8) szkła (przynajmniej 2: 24-70 i 70-200). Dobrze też dodać coś szerokiego. A do tego lampa jeśli robisz dużo zdjęć (szczególnie portrety w dzień). Od siebie dodam, że bez sensu jest kupowanie dobrego body, firmowego, "uniwersalnego" (czytaj słabego szkła) i robienie zdjęć w trybie automatycznym - lepiej kupić dobry kompakt.

Tu masz dobry test tego aparatu: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11943
Osobiście jestem Canonowcem więc nie trzymałem body w ręku :)


Dzieki Kwinto,

Obecnie szukam aparatu z mozliwoscia rozbudowy, na poczatek chce poprawic dwie rzeczy ktore troche szwankuja w moim obecnym: makro i zdjecia w nocy. Z tego co wyczytalem to ten Nikon robi swietne nocne zdjecia.

(2011/07/26 23:38)

Kwinto76


Nie wiem czego makro zdjęcia chcesz robić - ale na poszukałbym czegoś w miarę jasnego f2,8 i odwzorowanie 1:1.

Co do zdjęć nocnych (też nie wiem zdjęcia czego w nocy) ale tutaj tym bardziej jasna stałka f2,8 bo będziesz na wysokich ISO pstrykał. Jak będziesz robił zdjęcia na długich czasach to niestety statyw z głowicą. Poszukaj czegoś np. z Manfrotto. Odradzam tanie statywy bo jak postawisz na nich body z większym obiektywem to będą jeździły.

(2011/07/27 09:02)