Fotel wędkarski

/ 16 odpowiedzi
Cześć

Który z foteli poniżej będzie wygodniejszy i nie powodujący bólu pleców na krótkie wyprawy wędkarskie?

1. https://tiny.pl/rp33g

2. https://tiny.pl/rp337

Dzięki i pozdro

fishark


Ogólnie jedne jak i drugie krzesełko jest kiepskie. Na tym pierwszym się jeszcze trochę oprzesz, a te drugie mikado to po oparciu od razu się wygnie chyba ze dla dziecka. Jeśli miałbym wybierać z posród tych dwóch to wybrałbym te pierwsze.
Jeśli miałbym szukać oszczędności i chciałbym dobre porządne krzesło turystyczne to udałbym się na pobliskie złomowisko i wybrał bym aluminiowe dawne krzesło zza czasów PRL.(ok 10zł) do tego dałbym porządne poszycie z grubego materiału ( ok 20zł). (2021/02/17 20:18)

jurasek15


Cześć

Który z foteli poniżej będzie wygodniejszy i nie powodujący bólu pleców na krótkie wyprawy wędkarskie?

1. https://tiny.pl/rp33g

2. https://tiny.pl/rp337

Dzięki i pozdro

Â
Przy moich 100kg połamałem obydwa modele. :) A zaprzeć się wygodnie plecami - zapomnij. :) No chyba że ważysz 50kg. No i jeszcze jeden problem tego typu krzeseł - brak regulacji nóżek. Przy wypadach nad rzekę - bardzo mi to przeszkadzało.
Pozdrawiam.
(2021/02/17 21:26)

Julian


Marcin wiem że jeździsz na ryby samochodem . Kup najnormalniejszy fotel turystyczny z oparciem dużo miejsca nie zajmuje a bez porównania wygodniejszy. Mam taki w piwnicy ( jeszcze jak ty wspomniano za komuny kupiony ) . Jak się rozejrzysz to taki znajdziesz .
Ps. Na razie na rybach nie byłem ( pogoda)
Pozdrawiam . (2021/02/17 23:47)

patryk-kociemba


Używałem tego rodzaju krzesełek i powiem szczerze par=trzac z perspektywy czasu szkoda kasy. Poszedłem po rozum do głowy dołożyłem troszke i kupiłem fotel federowy, co prawda najtańszy Jaxona, ale jestem z niego zadowolony. (2021/02/18 08:48)

marcin-sz


Nie polecam rozpadną się nie wazne jaka waga. (2021/02/18 09:57)

Julian


Przepraszam ja w kwestii formalnej . Wędkuję już ponad pół wieku i teraz od niedawna mam pewien problem . Czy łapiąc karasie na fotelu karpiowym jest on już fotelem karasiowym czy dalej karpiowym i czy z odległościówką mogę usiąść na fotel feederowy . A co z namiotem ,,karpiowym " .
Ludzie nie dajmy się zwariować te całe ,,nowe " nazewnictwo to jeden wielki lans i pic producentów i celebrytów wędkarstwa dla poprawienia sprzedaży . A fotel zawsze będzie fotelem ,namiot namiotem albo dobrym albo do d......y. Od ponad dwudziestu lat używam fotela z karpiem na oparciu - nikt go wtedy nie nazywał ,,karpiowym " .Sklepu już dawno nie ma ( Bass na Wolskiej ) a fotel jak mi slużył tak mi służy BO jest dobry i Fartowny !!!. (2021/02/18 10:11)

jurasek15


Przepraszam ja w kwestii formalnej . Wędkuję już ponad pół wieku i teraz od niedawna mam pewien problem . Czy łapiąc karasie na fotelu karpiowym jest on już fotelem karasiowym czy dalej karpiowym i czy z odległościówką mogę usiąść na fotel feederowy . A co z namiotem ,,karpiowym " .
Ludzie nie dajmy się zwariować te całe ,,nowe " nazewnictwo to jeden wielki lans i pic producentów i celebrytów wędkarstwa dla poprawienia sprzedaży . A fotel zawsze będzie fotelem ,namiot namiotem albo dobrym albo do d......y. Od ponad dwudziestu lat używam fotela z karpiem na oparciu - nikt go wtedy nie nazywał ,,karpiowym " .Sklepu już dawno nie ma ( Bass na Wolskiej ) a fotel jak mi slużył tak mi służy BO jest dobry i Fartowny !!!.
Ważne żeby trafić w klienta. :) Konopie wędkarskie w ziarnie też potrafią być prawie 3x droższe niż te kupowane w sklepie z karmą dla ptaków. :)
Co do aktywnego łapania odległościówką czy bolonką, gdy trzymam wędkę w ręce to jednak większość tych "wyspecjalizowanych" foteli przynajmniej dla mnie się nie nadaje, ponieważ posiada oparcia i mi one przeszkadzają w komfortowym łowieniu.
Pozdrawiam
(2021/02/18 13:41)

patryk-kociemba


w Kwestii formalnej to użyłem nazewnictwa jakie dostarcza nam producent, a pamiętajmy, że foteli czy krzeseł jaxona czy innej formy jest bardzo wiele, więc trzeba było uściślić o który chodzi. A co do twojego pytania, to niestety ale nie kążdy fotel można nazwaać tym mianem, ponieważ tutaj rozchodzi sie o jego główne przezncazenie, co nie oznacza,że nie można go stosować do innych celów. Mówiąc przeznaczenie ,mam na mysłi możliwośc dołączenia akcesorów któe sie utarły w naszych wędkarskich kręgach jako czysto feederowe służące głownie tej metodzie. Jeżeli widac masz taki problem z nazewnictwem szeroko przyjętym i używanym to może odezwać sie lepiej do producenta. Na wędce też posiadasz często nazwę z przenzaczeniem wędki co nie znaczy , że takjej używasz. Ja z dziadkiem używałem stareych GERMIN jakos feedererów i też było dobrze. Dodatkow idac Twoim tropem myślenia to chyba trzeba było by wszystko wyśmiać z zaneżwnictwa w tym zanęty, ponieważ nie raz zanęta czy przynęte z nazwą płoć uzywana jest w innym celu. Na prowde moża wymyślać wiele, lecz to jest po prostu szukanie dziury w całym. (2021/02/19 07:44)

Julian


Dokładnie szanowny kolego potwierdziłeś moją tezę o lansie tak zwanym chwycie marketingowym .
Młody da się nabrać stary już nie. A prawda jest Niewątpliwie taka ( o czym już pisałem nie raz ) że masz kupić sobie sprzęt który Tobie !!!!!!! odpowiada a nie sprzedawcy bądź producentowi .
Ps. Ponieważ nie ma sensu wchodzić w dalszą dyskusję myślę że dla mnie to Oni mogą go nazwać i d.......a zasrana co nie zmieni faktu że będzie to albo dobry produkt albo badziewie . (2021/02/19 10:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Basia Kier


@Julian: dokładnie tak. Należy uświadomić sobie, że celem producenta sprzętu wędkarskiego nie jest złowienie ryby, tylko wędkarza, który ten sprzęt kupi. A, że przy okazji można czasem i złowić rybę, to już wartość dodana.
Pamiętasz, jak przy okazji ME w piłce nożnej 2016 wszystko było „kibica”: krakersy kibica, piwo kibica, itd., brakowało tylko papieru toaletowego kibica. Tak samo jest i ze sprzętem wędkarskim i cała otoczką (m.in. fotelami). Kto mądry ten się pozna na marketingu, kto głupi ten kupi. (2021/02/19 14:50)

jurasek15


Coś mi się zdaje, że najbardziej zbliżone do tego trwałego krzesła ze zdjęcia Juliana jest Elektrostatyk KW2 (być może nawet to ta sama firma) więc jeśli autor wątku koniecznie chce taki rodzaj krzesła to myślę, że warto się przyjrzeć temu producentowi. (2021/02/19 17:58)

cyganmaro


Jurasek 15 bardzo dobrze zauważył: pomyśl o Elektrostatyku. Jest z pewnością cięższy, ale za to masz regulację nóżek, oparcia i do wybranych modeli dokupisz "adaptery" umożliwiające delikatną rozbudowę fotela. (2021/02/23 06:57)

fishark


Tak Jurasek brawo! (2021/02/24 00:07)

mepsik79


To nie fotel, tylko krzesełko. Do przycupnięcia - wygodniejsze to pierwsze, w transporcie poręczniejsze to drugie. Ale żadne nie nadaje się do dłuższego siedzenia. Moim zdaniem zastosowanie takich produktów ogranicza się do aktywnego wędkowania połączonego z częstą zmianą stanowisk. Ale tutaj nie ma miejsca na zbędne bambetle noszone w rękach, więc oba produkty przegrywają z plecakiem zintegrowanym ze stołeczkiem... (2021/02/25 12:18)