Zaloguj się do konta

Forum WEDKUJE.PL na tle innych...WASZE OPINIE I SP

utworzono: 2011/07/28 12:55
czerwcowy0520

Zgodnie z obietnicą zakładam tego posta, gdyż ostatnio zaniepokoiło mnie to co się dzieje na naszym forum. Na wstępie pragnę zaznaczyć, że post ten w żadnym wypadku nie jest formą ataku na kogokolwiek lub cokolwiek.
Pierwsza sprawa to wszelkie posty typu: "spławik pod wodą. branie czy nie", "czym nęcić szczupaka" itp. Rozumiem że są początkujący, sam kiedyś taki byłem (no może nie aż do tego stopnia), ale bez przesady...o wiele wygodniej byłoby wg mnie zrobić dział np w technikach łowienia dla początkujących tylko i wyłącznie. Sam bym chętnie się udzielał w tym temacie...i sądze że nie tylko ja.

Druga sprawa to brak możliwości dodawania punktów, gwiazdek itd w podziękowaniu za udzieloną pomoc. Dobrze że zrezygnowano z dodawania punktów za jakąkolwiek aktywność na forum, ale braku możliwości podziękowania nie rozumiem...przecież jest to praktycznie na każdym forum i to nie tylko o tematyce wędkarskiej...takie rozwiązanie ma niestety jedną wielką wadę (o ile nie katastrofalną). Dla przykładu: standardowe pytanie początkującego: "jaki kręcioł do spinningu do 100zł?" I oczywiście zaraz odzywa się cała masa "ekspertów" polecając mega zaj*****ą Catanę (de facto niemalże maskotka tego forum) nie warto poruszać kwestii oczywistej a mianowicie że większość z tych którzy w takim poście polecają ten kręcioł również łowią od niedawna, a ich wiedza i znajomość sprzętu jest ze względów oczywistych niska, żeby nie powiedzieć żadna...gdyby były punkty każdy mógłby sobie sam zweryfikować odpowiedzi, tak jak ma to miejsce na innych forach.

Przeglądając forum, jego wszystkie działy zarówno z teraz jak i z lat wcześniejszych zauważyłem, że wielu użytkowników, którzy naprawdę mają pojęcie nie bardzo chce się udzielać...bo jak niby wygrać samemu z batalią samurajów uzbrojonych w Catany...?W sumie patrząć czasem na strone główną forum wcale się nie dziwie, czemu tak jest...

PS Nie mam nic do tych którzy łowią tymi kręciołami, mam poprostu wyrobioną opinię wynikającą z doświadczenia...

Jak przypomnę sobie więcej zastrzeżeń to napewno dopiszę.
Pozdrawiam
[2011-07-28 12:55]

kolego chociaż już nie łowie to tu zaglądam , i muszę przyznać , że kultura i sens wypowiedzi jest na owiele niższym poziomie niż np . wyczyn fora , moderatorzy błędy użytkowników zaznaczają na czerwono , i piszą uwagi dot . danego posta . jest tam także system ostrzeżeń i po 5 wylatuje się  z portalu , ogólnie jest ono przemyślane , z lepszym systemem ostrzeżeń "pomógł" i posty .
pozdrawiam i liczę  że to  forum w końcu wyjdzie na prostą :)
[2011-07-28 13:20]

marcinWWY

Popieram i Pozdrawiam ;- ) ..... [2011-07-28 13:33]

LukaszMag

Witam! Czerwcowy0520, poruszyłeś dosyć delikatną sprawę, bardzo dyskusyjną... Z autopsji wiem, że podobny problem jest zauważany na większości for dyskusyjnych. Osoby udzielające się tam na stałe stopniowo mają dosyć tych samych pytań, omawiania identycznych błędów, udzielania tych samych porad i podniecania się tym czy tamtym. 
W związku z moją szeroką gamą zainteresowań czytam i aktywnie uczestniczę w dyskusjach, bądź uczestniczyłem na na pewno ponad 10 różnych forach /motoryzacja, motocykle, zabytkowe pojazdy, militaria, poszukiwania militariów, terrarystyka, akwarystyka, narzędzia warsztatowe, konserwacja zabytków/. Na ponad 50% grup dyskusyjnych zostawiłem po sobie ponad 1000 postów, reszta od kilkudziesięciu do kilkuset. Zawsze, wcześniej czy później w zależności od stażu forum w sieci pojawiał się user, który na światło dzienne wynosił "zaśmiecanie" działów niemal identycznymi wątkami. Osoba świeża w temacie nie zauważy w tym nic złego, jedynie bogate źródło wiedzy. Jednak stary wyjadacz będzie miał szczerze dosyć wałkowania jednego, naprawdę podstawowego tematu. Na niektórych forach podjęto próby, czasami naprawdę skuteczne łączenia podobnych tematów w jeden, bądź odsyłania do wyszukiwarki z dokładną instrukcja jej użycia /prawie jak w Ameryce- nie używać wyszukiwarki do wychodzenia na spacer, nie krochmalić i nie oddawać wyszukiwarki do lakiernika :-)/. Inną ciekawą formą ustabilizowania i podniesienia poziomu forum jest stworzenie konkretnych działów. Piszący i czytający na wstępie kierowani są na różne stadia swego wtajemniczenia. W skrócie, są trzy wiadra- w jednym lądują wątki banalne, w drugim już pojawia się głębsza dyskusja, trzecie to już poziom pro. Taką drogę, jak dobrze pamiętam obrał serwis Arachnea dotyczący hodowli pająków ptaszników. 1 dział: podstawowe pytanie; 2 dział: tu piszą już osoby z doświadczeniem w hodowli, poruszane są trudniejsze tematy jak np. rozmanażanie, sexowanie etc., 3 dział: biologia pająków na najwyższym szczeblu. Dzięki czemuś takiego całość wygląda schludnie i treściwie. Jednak niezależnie jak będzie forum poukładane wymagane jest duże zaangażowanie adminów i moderatorów. To oni mają śledzić wątki, posty i "składać" je w spójną całość. Na motoryzacyjnym forum RedMotorz, czy militarnym ZbieramWP podjęto łączenie podobnych tematów, kasowanie postów bezsensownych. Wymagało to czasu, ale dzięki temu wszystko stało się jasne i klarowne. Odnosząc się do forum Wędkuję.pl: wspomniane przez Ciebie pytanie o kołowrotki i polecanie Catany. 99% jest taka: polecam Catanę. koniec. Czemu jednak nie ma ani słowa o tym, czemu user ją poleca? Jakie ten młynek ma plusy? Jakie minusy? Jak porównanie w stosunku do innych urządzeń w podobnej klasie? Są fora gdzie 99% takich pytań znajduje się w dziale FAQ, czy pt: "Najczęściej zadawane pytania". Są tam zamieszczone artykuły, notatki krótko i treściwie omawiające dane zagadnienie. Kolejna fajna sprawa, chyba z forum Odkrywcy: Zanim zadasz pytanie przeczytaj! Post napisany i przyklejony na górze działu, gdzie admin informuje jak każdy post na wyglądać, co wnosić, jakie powinno być foto. Wtedy wszystko staje się łatwiejsze. Niestety, w XXI wieku wiele osób lubi pójść na łatwiznę, bądź nie wiem, może nie lubi wujka google.pl i nie szuka. Woli zadać po raz enty to samo zapytanie i czekać na odp...

[2011-07-28 13:33]

Jędrula

kolego chociaż już nie łowie to tu zaglądam , i muszę przyznać , że kultura i sens wypowiedzi jest na owiele niższym poziomie niż np . wyczyn fora , moderatorzy błędy użytkowników zaznaczają na czerwono , i piszą uwagi dot . danego posta . jest tam także system ostrzeżeń i po 5 wylatuje się  z portalu , ogólnie jest ono przemyślane , z lepszym systemem ostrzeżeń "pomógł" i posty .
pozdrawiam i liczę  że to  forum w końcu wyjdzie na prostą :)

Dlatego mamy o 1000 – razy więcej wejść na portal niż '' oni '' :)

Co do ostrzeżeń to mamy tylko jedno – pierwsze i ostatnie a potem ban . Jednak nie w tym rzecz .

Autorowi chodziło o coś zgoła innego , trzymajmy się tematu .

[2011-07-28 13:37]

Esox53

Co z tego że jest tu dużo więcej wejść jak duża część wchodzi zaśmieci forum i wychodzi.Przydałby się system ostrzeżeń jak na wyczynie który byłby surowo przestrzegany.Jak widzę poraz kolejny temat na co złowić płoć albo czy karp weźmie na kukurydze to aż się wszystkiego odechciewa.A jak taki użytkownik dostanie ostrzeżenie to może więcej nie będzie zakładał takich tematów,a to prowadziło by do zwiększenia kultury i przejrzystości forum. [2011-07-28 14:05]

Tylko, że tutaj, KAŻDY objaw pracy moderatora, poprawianie tytułów na zrozumiałe, blokowanie wątków prowokacyjnych, łączenie dublowanych etc, łączy się z natychmiastowymi atakami userów na moderatorów, skargami, a nawet żądaniami nieblokowania tematu, bo jeden z drugim tak chce. Na szczęście Redakcja także czyta te wątki i docenia pracę moderów. Wielu myśli, ze jak napisał cokolwiek, to to już jest święte, nietykalne, forum jest jego i nikt nie ma prawa ingerować w jego wypociny. I tu się myli, a tłumaczenie tego jest kolejnym ogniskiem zapalnym. Ale dyskusje już przechodzą do lamusa. Można porównać nasze dzisiejsze forum do tego, jakie było powiedzmy jeszcze pół roku temu i dalej. Trolli jak na lekarstwo, bo skończyły się "pieszczoty". [2011-07-28 14:16]

Jędrula

Co z tego że jest tu dużo więcej wejść jak duża część wchodzi zaśmieci forum i wychodzi.Przydałby się system ostrzeżeń jak na wyczynie który byłby surowo przestrzegany.Jak widzę poraz kolejny temat na co złowić płoć albo czy karp weźmie na kukurydze to aż się wszystkiego odechciewa.A jak taki użytkownik dostanie ostrzeżenie to może więcej nie będzie zakładał takich tematów,a to prowadziło by do zwiększenia kultury i przejrzystości forum.

A skąd o tym wiesz , żę wychodzi ? 

Ostrzeżenie za temat ''… na co bierze płoć albo karp '' ????????? Koledzy czy Wy aby czasem nie przesadzacie ? Mamy demokrację , wie ktoś o tym , pamięta ? Trzeba być człowiekiem a nie tyranem i dyktatorem , trzeba zrozumieć innych '' mniej wiedzących '' . My moderatorzy , robimy co możemy , poprawiamy tematy , doradzamy żółtodziobom jak poruszać się po forum , jak pisać posty itd. .

Nie można zaraz walić ostrzeżeń bo ktoś strzelił orta lub zatytułował wątek ''POMOCY '' .

No ludzie dokąd nas to zaprowadzi ????

[2011-07-28 14:18]

Jędrula

Tylko, że tutaj, KAŻDY objaw pracy moderatora, poprawianie tytułów na zrozumiałe, blokowanie wątków prowokacyjnych, łączenie dublowanych etc, łączy się z natychmiastowymi atakami userów na moderatorów, skargami, a nawet żądaniami nieblokowania tematu, bo jeden z drugim tak chce. Na szczęście Redakcja także czyta te wątki i docenia pracę moderów. Wielu myśli, ze jak napisał cokolwiek, to to już jest święte, nietykalne, forum jest jego i nikt nie ma prawa ingerować w jego wypociny. I tu się myli, a tłumaczenie tego jest kolejnym ogniskiem zapalnym. Ale dyskusje już przechodzą do lamusa. Można porównać nasze dzisiejsze forum do tego, jakie było powiedzmy jeszcze pół roku temu i dalej. Trolli jak na lekarstwo, bo skończyły się "pieszczoty".

A o tym to już nie wspomnę , to jest ta druga strona medalu , TA GORSZA !

[2011-07-28 14:19]

baloonstyle

Powiem tak forum na tle np. spławika wygląda bardzo słabo. sam system porządkowania tematów i podziału na główne watki. O wypowiedziach to lepiej nie pisać bo gdzie się nie luknie to jest coś nie w ten deseń.
Dobre stronę jak dla mnie to blogi, spoko wyglądają  sa przejrzyste i czytelne.

Samo forum bardzo nie czytelne, tematy rozstrzelone , brak ciągłości wątków.
ale blogi ++++
[2011-07-28 14:21]

Esox53

Ja jak i wielu innych użytkowników doceniam ciężką pracę moderatorów,a jeżeli ktoś komu moderator zmienił tytuł zaczyna awanturę to znaczy że nie nadaje się do bycia na forum. [2011-07-28 14:26]

perwer

kolega wspomniał  nazwę innego forum wędkarskiego -znam i znam wiele innych.
Co wyróżnia to forum od innych---to że jest żywe i cos sie dzieje.Na forum dajmy o nazwie kolegi --sa tematy które bym chetnie poczytał,dowiedział sie wiele innych rzeczy np.o danym łowisku ,ale problem polega na tym ze czasami ostatnie wpisy sa z 2009roku.

To jest najlepsze forum wedkarskie,z całą cała masa wad i rzeczy do poprawienia .Nie ma na żadnym innym forum takiej aktywności moderatorów i nie ma też nigdzie takich dyskusji--czy to kłótliwych -czy w przyjacielskiej atmosferze .Aktywność portalowiczów jet naprawde dobra.

Nic nie jest idealne i nic nie moze być idealnym. Z mojej perspektywy mozna by było troszke forum ulepszyć,z kożyścią dla modków i zwykłych użytkowników.

Na pewno zwiekszenie i podzielenie działów na np.relacje z wypraw na sląsku a tam podział na poszczególne łowiska.Daje tylko przykład,bo mozna oczywiście zrobic podział na wędkarstwo dla początkujących i zagadnienia takie jak --najczęściej zadawane pytania --lub  przynety na płoc itd...

Ja polubiłem to forum i teraz jest jak dla mnie raczej jedyne na które od czasu do czasu zaglądam.

[2011-07-28 14:58]

Spec

kolega wspomniał  nazwę innego forum wędkarskiego -znam i znam wiele innych.
Co wyróżnia to forum od innych---to że jest żywe i cos sie dzieje.Na forum dajmy o nazwie kolegi --sa tematy które bym chetnie poczytał,dowiedział sie wiele innych rzeczy np.o danym łowisku ,ale problem polega na tym ze czasami ostatnie wpisy sa z 2009roku.

To jest najlepsze forum wedkarskie,z całą cała masa wad i rzeczy do poprawienia .Nie ma na żadnym innym forum takiej aktywności moderatorów i nie ma też nigdzie takich dyskusji--czy to kłótliwych -czy w przyjacielskiej atmosferze .Aktywność portalowiczów jet naprawde dobra.

Nic nie jest idealne i nic nie moze być idealnym. Z mojej perspektywy mozna by było troszke forum ulepszyć,z kożyścią dla modków i zwykłych użytkowników.

Na pewno zwiekszenie i podzielenie działów na np.relacje z wypraw na sląsku a tam podział na poszczególne łowiska.Daje tylko przykład,bo mozna oczywiście zrobic podział na wędkarstwo dla początkujących i zagadnienia takie jak --najczęściej zadawane pytania --lub  przynety na płoc itd...

Ja polubiłem to forum i teraz jest jak dla mnie raczej jedyne na które od czasu do czasu zaglądam.

Ogólnie to "samo forum" było kiedyś podzielone teraz też jest tylko trochę inaczej.

Z tym -najczęściej zadawane pytania, to świetny pomysł.
[2011-07-28 15:13]

news34

Blogi i strony kół na tym portalu to jest duży plus.

Tu się liczy ilość wejść na strony,ponieważ ktoś na tym zarabia.

Tego zarabiającego zapewne wędkarstwo jak i wędkarze niewiele interesują.

[2011-07-28 15:29]

czerwcowy0520

Praca moderatora to jak wszyscy wiemy ciężka orka. Nie dziwie się zatem że nie wszystko da się szybko ogarnąć tymbardziej jak nagle w ciągu godziny pojawia sie np: "Sposób na lina. POmocy", a niżej "Co na LIna", "Gdzie na Lina", "Czy Lin bierze", "Dlaczego nie bierze", "Domowa zanęta na Lina", "Wielkość haka powodem nie zacięcia", "Czy Lin walczy", "jakie błystki na Lina...(gdzieś coś takiego widziałem na forum-autentyk!)", "Branie Lina", "pory dnia najlepsze na Lina", "Czy w tym łowisku będą Liny" itd...
[2011-07-28 15:31]

czerwcowy0520

Ale i tak nie ma nic gorszego od tych, którzy np szukają sprzętu "na około". Zamiast podejść do sprawy od strony teoretycznej czyli np. szukam kija do spina, więc szperam za wszelkimi info, co to jest C.W., o co biega z szybkością, akcją, ugięciem, nieco info na temat materiałów (aczkolwiek to już wiedza raczej dla wyjadaczy) na jakie ryby jaka charakterystyka blanku, zestawienie pod konkretne przynęty itd...to taki delikwent kupuje największy badziew bo mu leży w ręce, a potem pyta o opinię. To jest wręcz przerażające bo już nawet nie chodzi o zaśmiecanie forum, ale o samą przyjemność z łowienia a przede wszystkim o ogarnięcie tematu...znam takich co nie mają pojęcia o podstawach biologii nie mówiąc już o podstawowych informacjach dotyczących ryb i ich zachowania...
ostatnio np kumpel zaraził sie wędkarstwem, głównie spiningowym. Zanim jednak ruszył do sklepu poprosił mnie abym mu wszystko wyłożył. W zwiazku z czym powstał poradnik na prawie 20stron...ale koleś przeczytał i kiedy udaliśmy się do sklepu już kumał bazę i praktycznie wybrał sobie sam całkiem fajny zestaw, a nad wodą daje sobie całkiem nieźle radę...

BO ZAMIAST P*******Ć OD RZECZY I ZAWALAĆ FORUM, WYSTARCZY CHCIEĆ I SAMEMU TEMAT DRĄŻYĆ!!!!
[2011-07-28 15:42]

czerwcowy0520

A jeśli ktoś jest początkujący i naprawde chce łowić ja zawsze chętnie pomogę. Wystarczy do mnie napisać na Priv. Myśle że koledzy micb, misiek1982, tko są w stanie to potwierdzić...
[2011-07-28 15:52]

Diablo

Ale i tak nie ma nic gorszego od tych, którzy np szukają sprzętu "na około". Zamiast podejść do sprawy od strony teoretycznej czyli np. szukam kija do spina, więc szperam za wszelkimi info, co to jest C.W., o co biega z szybkością, akcją, ugięciem, nieco info na temat materiałów (aczkolwiek to już wiedza raczej dla wyjadaczy) na jakie ryby jaka charakterystyka blanku, zestawienie pod konkretne przynęty itd...to taki delikwent kupuje największy badziew bo mu leży w ręce, a potem pyta o opinię. To jest wręcz przerażające bo już nawet nie chodzi o zaśmiecanie forum, ale o samą przyjemność z łowienia a przede wszystkim o ogarnięcie tematu...znam takich co nie mają pojęcia o podstawach biologii nie mówiąc już o podstawowych informacjach dotyczących ryb i ich zachowania...
ostatnio np kumpel zaraził sie wędkarstwem, głównie spiningowym. Zanim jednak ruszył do sklepu poprosił mnie abym mu wszystko wyłożył. W zwiazku z czym powstał poradnik na prawie 20stron...ale koleś przeczytał i kiedy udaliśmy się do sklepu już kumał bazę i praktycznie wybrał sobie sam całkiem fajny zestaw, a nad wodą daje sobie całkiem nieźle radę...

BO ZAMIAST P*******Ć OD RZECZY I ZAWALAĆ FORUM, WYSTARCZY CHCIEĆ I SAMEMU TEMAT DRĄŻYĆ!!!!

Ogólnie rzecz biorąc masz rację. Jednak szperanie i drążenie tematu jest czasochłonne i po to jest forum aby Ci którzy posiadają jakąś wiedzę mogli szybko podzielić się nią z potrzebującymi.

Gdyby każdy był taki samodzielny niepotrzebne by było forum.
[2011-07-28 16:11]

berthold

tak tak tak ,ale wspomniana CATANA to kaszana
[2011-07-28 16:19]

czerwcowy0520

Ogólnie rzecz biorąc masz rację. Jednak szperanie i drążenie tematu jest czasochłonne i po to jest forum aby Ci którzy posiadają jakąś wiedzę mogli szybko podzielić się nią z potrzebującymi.

Tak jak powiedziałem kolego, jeśli ktoś ma rzeczowe pytania nawet jesli chodzi o podstawy chetnie pomogę:)

[2011-07-28 16:32]

czerwcowy0520

tak tak tak ,ale wspomniana CATANA to kaszana

Na ten temat nie bede sie wypowiadał bo robiłem to już setki razy...pozwole sobie jedynie przytoczyć opinię ludzi, którzy mają pojęcie o sprzęcie i na codzień zajmują się testowaniem:

http://fishing-test.pl/koowrotki/22-koowrotki/165-shimano-catana-2500-fa

, oraz dla porównania coś w podobnej cenie, wystarczy tylko zwrócić uwage na różnicę w ocenie...

http://fishing-test.pl/koowrotki/22-koowrotki/282-cormoran-corcast-4pif-spin-3000

a takich przykładów jak ten Cormoran jest znacznie więcej...

[2011-07-28 16:39]

majes1973

Niektórzy wchodząc pierwszy raz na wędkuje.pl nie wiedzą gdzie szukać, tu na gościa gromy z jasnego nieba.Wystarczy podać stronę i tyle.                                                                         Kiedyś zapytałem się Jurka odnośnie okręgu toruńskiego to kto pierwszy się odezwał jak myślicie? Od razu odezwał się Mastiff do Jurka,byle by mi nie odpisał. Jak bardzo dobrze pamiętam sam Mastiff nie zna wszystkich praw które egzekwuje,a chodzi dokładnie o spining.Ci wszyscy co chodzą na spina mają mieć ryby żywe w siatce.Jakie to poszły na Mastiffa gromy, kłócił się do upadłego,aż w końcu uległ po telefonie do kolegi.Chodzi mi o to,że nawet najlepszy wędkarz uczy się całe życie.Ja to wspaniałe hobby zacząłem ukończywszy 6 lat.Dlatego mogą denerwować niektórych odpowiedzi.Ja i tak nie zrezygnuje z wedkuje.pl,bo to jasne podoba mi się.Pozdrawiam życzę połamania kija. [2011-07-28 16:55]

micb

A jeśli ktoś jest początkujący i naprawde chce łowić ja zawsze chętnie pomogę. Wystarczy do mnie napisać na Priv. Myśle że koledzy micb, misiek1982, tko są w stanie to potwierdzić...

Tak, potwierdzam! Zanim zadałem pierwsze pytanie, chyba ze dwa miesiące siedziałem na forum i szukałem wiadomości dot. odległościówki. 
Skompletowałem sobie kilka bardzo ciekawych artykułów i sprawy niejasne zacząłem drążyć. Zanim kupiłem sprzęt też trochę minęło. Nie zaczynałem od "Ratunku! Mam stówę i chcę wędkę!!!" Zresztą wstyd było by mi coś takiego napisać.
Tak jakoś czuję, że wiele ludzi wchodzi na forum, migiem się rejestruje i nie zaprzątając sobie głowy wyszukiwarką wali POSTA jakich setki napisano w ciągu ostatniego tygodnia. A naprawdę wyszukiwanie i czytanie już poruszonych tematów nie boli. Jak wchodzę na forum i mam ponad 10 nie przeczytanych postów z czego 9 to tematy, które czytałem nie dalej jak wczoraj to szlag mnie trafia. Lenistwo co poniektórych sięga zenitu. A Mastiff chyba się z pracy niebawem będzie musiał zwolnić by czyścić cały ten bajzel.
O pisaniu nieprzemyślanych tekstów już nie wspomnę. Parę razy zdarzyło mi się na takie odpowiedzieć ale odpuściłem bo szkoda mojego czasu. Nie mogę tylko zrozumieć jednego... Błędy ort. Przecież jak się walnie byka to jest on dość wyraźnie podkreślony. Znaczy to tylko tyle, że ci co je popełniają nie czytają tego co piszą i potem takie kwiatki mamy na forum.
Ale żeby nie było, że jestem totalnym malkontentem to powiem, że zaglądam tu systematycznie (CO DZIEŃ!) bo jest kilka osób których teksty są napisane ciekawie i z sensem a oprócz tego czyta się je bardzo miło i można się wielu ciekawych rzeczy z nich dowiedzieć. 

[2011-07-28 20:16]

micb

Jeszcze jedno. Ogólnie rzecz biorąc WĘDKARSTWO JEST CZASOCHŁONNE. Więc jeśli ktoś nie ma czasu by się do wędkowania porządnie przygotować to może niech lepiej znajdzie sobie inne hobby.
Co do samodzielności. Jeśli będziemy tolerować miliony takich samych postów na forum to samodzielności osoby je piszące nigdy się nie nauczą. Właśnie do tego jest forum i wyszukiwarka aby chwilę poświęcić i poszukać interesujących nas tematów. A ci którzy posiadają sporą wiedzę nie siedzą tylko na wedkuje.pl i czekają na kolejne bezsensowne pytanie by móc na nie odpowiedzieć, tylko są nad wodą i pogłębiają swoją wiedzę. I potem na odstawie swoich doświadczeń piszą wiele ciekawych artykułów by później za pomocą owej wyszukiwarki można było z nich skorzystać. Takie pisane postów i czekanie na błyskawiczną odpowiedź jest jak ściąganie na egzaminie. Po co się męczyć skoro można spić tylko śmietankę. Skoro nie chce się poświęcić trochę czasu na przygotowania to po co w ogóle tracić czas na wędkowanie. Nie rozumiem. [2011-07-28 20:53]

Niektórzy wchodząc pierwszy raz na wędkuje.pl nie wiedzą gdzie szukać, tu na gościa gromy z jasnego nieba.Wystarczy podać stronę i tyle.                                                                         Kiedyś zapytałem się Jurka odnośnie okręgu toruńskiego to kto pierwszy się odezwał jak myślicie? Od razu odezwał się Mastiff do Jurka,byle by mi nie odpisał.  Jak bardzo dobrze pamiętam sam Mastiff nie zna wszystkich praw które egzekwuje,a chodzi dokładnie o spining.Ci wszyscy co chodzą na spina mają mieć ryby żywe w siatce.Jakie to poszły na Mastiffa gromy, kłócił się do upadłego, aż w końcu uległ po telefonie do kolegi .Chodzi mi o to,że nawet najlepszy wędkarz uczy się całe życie.Ja to wspaniałe hobby zacząłem ukończywszy 6 lat.Dlatego mogą denerwować niektórych odpowiedzi.Ja i tak nie zrezygnuje z wedkuje.pl,bo to jasne podoba mi się.Pozdrawiam życzę połamania kija.

Co Ty za bzdury wypisujesz? I to na niebiesko i to na zielono, to jakieś Twoje majaki? [2011-07-28 22:04]

Diablo

Niektórzy wchodząc pierwszy raz na wędkuje.pl nie wiedzą gdzie szukać, tu na gościa gromy z jasnego nieba.Wystarczy podać stronę i tyle.                                                                         Kiedyś zapytałem się Jurka odnośnie okręgu toruńskiego to kto pierwszy się odezwał jak myślicie? Od razu odezwał się Mastiff do Jurka,byle by mi nie odpisał.  Jak bardzo dobrze pamiętam sam Mastiff nie zna wszystkich praw które egzekwuje,a chodzi dokładnie o spining.Ci wszyscy co chodzą na spina mają mieć ryby żywe w siatce.Jakie to poszły na Mastiffa gromy, kłócił się do upadłego, aż w końcu uległ po telefonie do kolegi .Chodzi mi o to,że nawet najlepszy wędkarz uczy się całe życie.Ja to wspaniałe hobby zacząłem ukończywszy 6 lat.Dlatego mogą denerwować niektórych odpowiedzi.Ja i tak nie zrezygnuje z wedkuje.pl,bo to jasne podoba mi się.Pozdrawiam życzę połamania kija.

Co Ty za bzdury wypisujesz? I to na niebiesko i to na zielono, to jakieś Twoje majaki?

z tego co widzę to Ty pokolorowałeś

[2011-07-28 22:32]