Zaloguj się do konta

Forum - Co i jak? (debata)

utworzono: 2011/04/28 08:45

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Artur z Ketrzyna

Zakładam ten wątek by ustalić wspólne reguły panujące na forum. Jak powinno się tytułować własne wątki, jak pisać. Co lubimy, a czego nie tolerujemy.

Proszę pisać tylko na temat, kulturalnie.

A na pewno nasi młodzi użytkownicy portalu z tego skorzystają.

Ps. później spiszemy w całość wszystkie wasze sugestie i zrobimy własny regulamin, spis panujących zasad na naszym forum, i w oddzielnym temacie "Forum - Co i Jak? Regulamin.".
Tak więc stwórzmy ten Regulamin (spis zasad) wspólnymi siłami.
[2011-04-28 08:45]

Artur z Ketrzyna

TYTUŁ: powinien zawierać słowa kluczowe. Po jego przeczytaniu powinniśmy wiedzieć o co chodzi autorowi tego wątku, o co nas w nim pyta lub czego się tyczy ten wątek; łowiska, sprzętu, porady, czy też innego problemu. Ważne by było w nim określone jaki nas nurtuje problem.
Nie wskazane jest tytułowanie naszych wątków słowami; Pomocy, Ratunku, Pytanie itp. bo nic nam one nie mówią i wywołują różne niechciane posty i często Ci co maja coś znaczącego do powiedzenia w tum temacie go omijają. Taki tytuł nie pozwoli nam znaleźć tego tematu przez wyszukiwarkę, bo nie zawiera słów kluczowych.
[2011-04-28 08:54]

ryukon1975

Czy na pewno jest nam to potrzebne? Mam uczulenie na regulaminy, przepisy i paragrafy:).Nawet tych co są ( np.RAPR) wielu kolegów nie zna a ci co znają interpretują w różny sposób.Może wystarczą ogólnie przyjęte zasady grzeczności i kultury?
[2011-04-28 08:57]

takie cos  nie przejdzie ,nie wolno tworzyc swoich regulaminow jezeli wlasciciel tej ze strony napisal swoj wlasny  bo do twojego nikt by sie ni stosowal przynajmniej ja.
[2011-04-28 09:04]

Bromar

  Do słów - grzeczność i kultura, jeszcze bym dodał, takie magiczne słowo - myślenie :))
To nie boli a bardzo często pomaga :))

Kolego Arturze, skoro mamy już możliwość edycji postów, to proponuję abyś przeczytał swój pierwszy post, nie żebym się zaraz czepiał ale :)))
[2011-04-28 09:10]

Artur z Ketrzyna

takie cos  nie przejdzie ,nie wolno tworzyc swoich regulaminow jezeli wlasciciel tej ze strony napisal swoj wlasny  bo do twojego nikt by sie ni stosowal przynajmniej ja.

Jesteś moderem i pilnujesz porządku na forum i oki. Ten regulamin można zaliczyć też jako wskazówki jak powinien w wyglądać post i tytół wątku, gdzie i w jaki sposób je umieszczamy.
Taki wykaz wskazówek. I myślę że Ci też taki spis zasad pomoże w realizacji swojej funkcji, ponieważ będą to wskazówki Co i Jak na forum i jak zapozna się z tym nowicjusz to raczej nie będzie dodawał wam roboty, a wręcz troszkę was odciąży taki temat.
Coś nie tak w wątku poście - dajesz link gościowi do danego wątku, on się zapoznaje i już wie co jest grane, co zrobił nie tak.
[2011-04-28 09:14]

nie martw sie ja mam ten portal w 1 paluszku a moderator jest od tego aby pomagac wiec jakies regulaminy osobne sa zbedne ;]
[2011-04-28 10:14]

Jędrula

TYTUŁ: powinien zawierać słowa kluczowe. Po jego przeczytaniu powinniśmy wiedzieć o co chodzi autorowi tego wątku, o co nas w nim pyta lub czego się tyczy ten wątek; łowiska, sprzętu, porady, czy też innego problemu. Ważne by było w nim określone jaki nas nurtuje problem.
Nie wskazane jest tytułowanie naszych wątków słowami; Pomocy, Ratunku, Pytanie itp. bo nic nam one nie mówią i wywołują różne niechciane posty i często Ci co maja coś znaczącego do powiedzenia w tum temacie go omijają. Taki tytuł nie pozwoli nam znaleźć tego tematu przez wyszukiwarkę, bo nie zawiera słów kluczowych.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł powinien mówić o czym jest zawartość wątku – czyli np. nie „proszę o pomoc” tylko np. wędka Dragon… - czy to dobry pomysł? Mówiąc krótko – musi to być nazwa własna .To uchroni autora postu - zapytania od niepotrzebnych docinków i przyśpieszy uzyskanie pożądanej informacji . Artur ja już jakiś czas temu zaproponowałem redakcji stworzenie regulaminu który mielibyśmy napisać sami i dać im do '' podpisu '' . Redakcja wstępnie się zgodziła ale jak to nasza redakcja nie śpieszy się z decyzją . Jako świeżo upieczony moderator uważam , że twój wątek to świetny pomysł i proszę Wszystkich użytkowników o wspólne tworzenie regulaminu dla naszego portalu .



Gdy już nazbieramy informacji to złożymy z tego wstępny projekt który wyślemy do redakcji i poczekamy na ich decyzję .









MODERATOR

 

[2011-04-28 10:51]

Moja sugestia to taka by na portalu była dowolność tytułowania własnych postów i artykułów bo niebawem będziemy mieli szablony tytułów z których będzie trzeba skorzystać. A potem szablony gotowych artykułów i wypowiedzi.
[2011-04-28 10:51]

baloonstyle

Jak dla mnie to taki regulamin nie przejdzie i nie będzie tolerowany. Ostatnio pisałem do redakcji żeby stworzyć coś fajnego co przyciągnie ludzi i będzie bardzo przydatne ale brak odzewu.Redakcji pasuje tak jak jest i jak im to nie przeszkadza to nic nie zmienia, proste.
Co do tytułowania to wystarczy wejść na forum spławik i popatrzeć jak tam to się odbywa.Jest np. w temacie wędkarstwo morskie 20 wątków i po prostu dopisuje się kolejne posty a nie tak ja tu. tysiąc takich samych wątków o leszcze  o płoci, o feederku. Bez sensu. Nawet ten co chce coś poszukać to gubi się bo tak często dublują się tematy.
Powinien być podział na metody tak ja jest , w metodach 10 -20 wątków i tam każdy dodaje posty w odpowiedni watek. Na spławiku jak bez sensu dodajesz kolejny wątek to od razu kasują , i tam jest ład i porządek.
[2011-04-28 11:38]

JaroDaw

A czy nie uważasz że te dziwaczne tytuły piszą nowi użytkownicy, którzy rejestrują się po to by o coś tylko zapytać i mają gdzieś regulaminy forum ? [2011-04-28 12:21]

JKarp

Cześć
Masz Jarku rację. Te dziwaczne tytuły to robota młodych adeptów wędkowania nieświadomych tego, że ogólnie Google nie gryzą. A o tym, że forum ma jakiś regulamin to nawet nie chcą wiedzieć.
Tu mam taką sugestię do Adminów czy Moderatorów. Nie dało by się jakoś tak zrobić żeby przy rejestracji nowego użytkownika automatycznie wyskakiwał Regulamin, który byłby widoczny powiedzmy z 10 minut i którego nie dałoby się zamknąć? Jakaś adnotacja, że "Drogi Użytkowniku masz teraz czas na zapoznanie się z Regulaminem. Po zapoznaniu się zaznacz ( lub też nie - brak akceptacji spowoduje zakończenie procesu rejestracji bez możliwości pisania i edytowania swoich postów ), że akceptujesz niniejszy regulamin".
Z nudów będą czytać hehe.
Janusz JKarp

[2011-04-28 12:34]

JaroDaw

Cześć
Masz Jarku rację. Te dziwaczne tytuły to robota młodych adeptów wędkowania nieświadomych tego, że ogólnie Google nie gryzą. A o tym, że forum ma jakiś regulamin to nawet nie chcą wiedzieć.
Tu mam taką sugestię do Adminów czy Moderatorów. Nie dało by się jakoś tak zrobić żeby przy rejestracji nowego użytkownika automatycznie wyskakiwał Regulamin, który byłby widoczny powiedzmy z 10 minut i którego nie dałoby się zamknąć? Jakaś adnotacja, że "Drogi Użytkowniku masz teraz czas na zapoznanie się z Regulaminem. Po zapoznaniu się zaznacz ( lub też nie - brak akceptacji spowoduje zakończenie procesu rejestracji bez możliwości pisania i edytowania swoich postów ), że akceptujesz niniejszy regulamin".
Z nudów będą czytać hehe.
Janusz JKarp


lub na innej karcie oglądać filmiki na YT ;)))ale to już krok w przód , potem jeszcze uniemożliwienie tytułowania tematów słowami " proszę, plis,piszcie,który...." [2011-04-28 12:46]

baloonstyle

z tym regulaminem to niezły pomysł :)) a co do powtarzających się tematów to redakcja mogła by przyblokować na przyszłość słowa jak problem , zanęta itp.Zablokować w sensie takim że jak ktoś zakłada nowy watek i w tytule wpisuje słowo problem, bądx jakis popularny, to pojawia sie na czerwono notka ze nie można takiego stworzyć. Spowoduje to że ktoś w końcu dobrze zatytułuje watek.
Można zrobić też tak , ktoś chce zatytułować temat " zanęta na leszcze " i system automatycznie nie pozwala na stożenie go i automatycznie przekierowuje do ostatniego takiego tematu celem tworzenia kolejnych pytań bądź propozycji w temacie już stworzonym. w taki sposób mamy porządek na forum i nawet nowi użytkownicy szybko będą w temacie co tu się dzieje.
[2011-04-28 13:33]

Teraz opłać informatyka który napisze taką formułę:):):) Trzeba będzie robić konkurs sms co dwa dni:):):)
[2011-04-28 13:35]

JKarp

Cześć
Przynajmniej nikt nie powie, że nie widział lub wiedział, że jest jakiś regulamin.
Janusz JKarp
[2011-04-28 14:23]

baloonstyle

Na serwerze bez problemu to można ustawić :)) Skoro potrafią zmieniać wygląd portalu to takie blokady to pestka :))
[2011-04-28 14:25]

Patrol94

Szata graficzna to żaden problem, ale zrobić skrypt z regulaminem, na którym trzeba być 10 min to już problem i wątpię, żeby to ktoś za darmochę wykonał :) [2011-04-28 15:23]

Ja tam nie wiem o co wam z tymi tytułami chodzi. Nieraz takie wątki przeglądam i jakoś mnie to nie boli. Jest tu wiele innych, ważniejszych problemów, po co więc szukać jakichś mega afer wśród drobnostek? Porządku tu w życiu nie było i nie będzie, to niech se te tytuły piszą ile wlezie. Moder niech to poprzenosi do odpowiednich działów i po sprawie.  [2011-04-28 18:39]

Kurde znów popieram. To jakiś podstęp?:):):)
[2011-04-28 19:03]

Nie podstęp, tylko ci się znudziło tak jak i mnie . [2011-04-28 19:06]

Artur z Ketrzyna

Ja tam nie wiem o co wam z tymi tytułami chodzi. Nieraz takie wątki przeglądam i jakoś mnie to nie boli. Jest tu wiele innych, ważniejszych problemów, po co więc szukać jakichś mega afer wśród drobnostek? Porządku tu w życiu nie było i nie będzie, to niech se te tytuły piszą ile wlezie. Moder niech to poprzenosi do odpowiednich działów i po sprawie. 

To kolega jaki widzi inny problem na naszym forum?
Ja podałem tylko jeden punkt Tytuł, by opisać co powinien zawierać i dlaczego. Jeśli kolega ma inne propozycje lub zastrzeżenia do forum to proszę pisać.

 Ten wątek powstał tylko po to by zakreślić zasady i reguły panujące na naszym forum, młodzi się zapoznają z jego ostateczną treścią i będą wiedzieć co i jak. I myślę że taki ostatecznie opisany spis zasad przyczyni się do powstania porządku na naszym forum.
[2011-04-28 21:49]

Ja to olewam. Tu jest zawsze tak samo. Tylko firanki się zmieniają w oknie. Ile ja 

 tu wycierpiałem przez nieudolność moderatorów to już nie wspomnę, może pomalutku się sami pozbierają. Ale reszta to tylko pudrowanie "obtrzaskanej" fasady, coby lepiej wyglądała na oko.

A wy się tu o jakieś tytuły szarpiecie.

Młodzi, nowi, starzy, nieedukowalni  - piszą jak im pasuje. Nikt nie zwraca uwagi na pisownię, styl... i co z tego? Kiedyś pisałem na blogu moje opowieści to mi sama redakcyja zmieniała tytuły burząc zamysł autora by tytuł był zapowiedzią pointy zawartej w tekście. To jak - wymagamy od userów? Tylko od userów? 

A olał to... mnie to nie przeszkadza więc powiedziałem co czuję. Ty czujesz inaczej, masz do tego prawo nie?

[2011-04-28 21:58]

Nigdy nie byłem za ingerencją w tytuły. Szczególnie mimo woli autora. Każdy post, tytuł, artykuł jest podpisany czyimś nickiem lub nazwiskiem. Jak można bez zgody modyfikować czyjąś własność? Każdy powinien brać odpowiedzialność za to co pisze. Rozumiem sugestie i porady ale zmienianie tematów i tytułów przez modów wbrew woli autora to po mojemu przesada, coby nie określić tego mianem chamstwa.
[2011-04-28 22:10]

withanight88

Proponuje stworzyć ranking najlepszych kolowrotków do poszczególnych metod - codziennie pojawiaja się po 2 nawet 3 tematy tej treści, a odpowiedzi ciągle te same - idź do sklepu i sprawdź. [2011-04-29 08:24]

Ciebie chłopie to nie zrozumie nawet człek z pięcioma fakultetami. Co ci znowu kuźwa przeszkadza jak sobie ludzie gadają. Weź, zablokuj wątek skoro ci się nie podoba i już.  [2011-04-29 08:38]