Formy do ciężarków .

/ 10 odpowiedzi
Cześć, mam pytanie . Mam zamiar sam robić ciężarki z ołowiu . Z czego polecacie zrobić do nich formy . Waga ok . 100 do 200 g . Z góry dzięki .
Pozdrawiam karpiarz1997
Manolo8


Moim zdanie najlepsze i najtańsze są formy z gipsu. Możesz zrobić odlew stosując ciężarki fabryczne na wzór. Jeżel chodzi o odlewanie główek jigowych to stosuję na formy mosiądz. (2010/07/30 23:02)

bodek1419


Witam :). Przy formach z gipsu , należy pamiętać żeby były dobrze wysuszone , bo może dojść do nieszczęścia (ołów bardzo pryska )no i odlew wychodzi porowaty . Ja używam "szczotek" grafitowych , można też próbować z tekstolitem . (2010/07/30 23:21)

bodek1419


sorki ...fotka miała być dodana gdzie indziej ......... (2010/07/30 23:42)

piter4


Witam.Ja wykorzystuje dna od puszek po piwie.Ciężarki wychodzą  wypukłe a od spodu płaskie.Taki kształt jest opływowy i podczas łowienia w rzekach na taki ciężarek woda ma mniejsze działanie.Z takiej do pełna wypełnionej ołowiem formy ciężarki ważą około 110g.Ucho do ciężarka robię z drutu miedzianego,można dołożyć małą agrafkę.Ciężarki może nie są elegancko wyglądające ale skuteczne jeśli chodzi o ich opływowy kształt.Przy mocniejszym nurcie rzeki można użyć ciężarku o mniejszej wadze dzięki jego kształtowi opływowemu. (2010/07/31 10:22)

Manolo8


Podobnie jak piter4 do odlewania używam łyżki od zupy które kupiłem od Rosjan za grosz a że są chromowane i sporych rozmiarów świetnie się nadają do przetapiania ołowiu i na ciężarki. Podczas zalewania ołowiem dodaję krętlik na kawałku zakrzywionego drutu stalowego, nie polecam drutu miedzianego bo szybko się urywają. (2010/07/31 11:39)

WeDkOmAn


Równierz odradzam drut miedziany to kruchy materiał za to polecam kupić drut do protez!

Jeśli ktoś chce zrobić więcej ciężarków bądź robi też woblery czy inne patenty to najlepszy material giętki bardzo wytrzymały no i przedewszystkim Nierdzewny w 100% koszt takiej szpulki a chyba 1.5 m. tam sie może mieścić kosztuje w granicach 3.6 - 4.5zł. Odradzam równierz spinacze biurowe 

(2011/08/06 16:02)

withanight88


Proponuje cięzarki z otoczaków, piaskowca itp, nawiercanie dziurek wiertłem widiowym , i zalewanie klejem 2 składnikowym jest bezpieczniejsze dla nas i dla przyrody. A poza tym mniej kłopotliwe. 

Udało mi sie zrobic 2 sztuki , gdybym wcześniej poczytał to wiedzial bym ,że trzeba wiercic na mokro , a tak po dwóch "odwiertach" spaliłem wiertło(prawdopodobnie chińskie) bo akurat takie miałem pod ręką.

(2011/08/06 16:56)

u?ytkownik57785


Proponuje cięzarki z otoczaków, piaskowca itp, nawiercanie dziurek wiertłem widiowym , i zalewanie klejem 2 składnikowym jest bezpieczniejsze dla nas i dla przyrody. A poza tym mniej kłopotliwe. 

Udało mi sie zrobic 2 sztuki , gdybym wcześniej poczytał to wiedzial bym ,że trzeba wiercic na mokro , a tak po dwóch "odwiertach" spaliłem wiertło(prawdopodobnie chińskie) bo akurat takie miałem pod ręką.





A który z klejów używasz? Do wiercenia poszukaj wierteł diamentowych, ja je używałem w swoim zawodzie do kamieni. Trudno je kupić, ale można.

(2011/08/06 17:58)

69amadek


zapraszam do obejrzenia filmu z produkcji mojej pierwszej formy odlewniczej.

https://www.youtube.com/watch?v=rW3P1uy4rQc (2014/12/03 14:33)