Format zdjęć w JPG - mam problem i proszę o rady .

/ 29 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam.
Mam pytanko do "wtajemniczonych",a mianowicie po wybraniu zdjęcia i zmniejszeniu go poniżej 100Kb i wklejeniu wybieram "publikuj" i ukazuje się komunikat coś o nie prawidłowym formacie zdjęcia.Co może być tego powodem? Zdjęcie jest JPG.
Pozdrawiam
Trygław
litak


Witam. Moze używasz programu ktory zmienia ci format nieprawidłowy. albo zle cos robisz moze. polecam photoscape lub gimp (2011/06/25 21:21)

jurek


Ja używam program Nero PhotoSnap Viewer   ( jest on razem z nagrywarką Nero Ultra )

Ściągnij poniższy obrazek i wejdź w jego właściwości --- wielkość obrazka nie powinna przekraczać 100 kb
(2011/06/25 21:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jurek


Lub kliknij na obrazek i przeczytaj .......... pokaż informacje o obrazku ........


Pamiętaj tez , że jeśli chcesz wstawić obrazek , to jest wyszukaj w moje obrazy i następnie klikasz na niego i otwórz , a następnie ( jeżeli to jest w poście , takim , jak ten ) ............. , to najeżdżasz dodatkowo lewym kursorem myszki na tą ramkę i klikasz publikuj
(2011/06/25 21:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

trygław


Niby wszystko ok jednak coś jest nie tak.Ja używam PIXresizer,ale spróbuję inny program.Zdjęcie które próbuję wstawić robione było telefonem jednak inne zdjęcie zmniejszone tym samym programem udało mi się zamieścić na forum.
Dzięki za pomoc.postaram się coś zmienić i jeśli nie pomoże to napiszę.
Póki co dzięki  za pomoć
Pozdrawiam
Trygław (2011/06/25 21:52)

kostekmar


A ja używam tylko i wyłącznie Microsoft Office Picture Manager i w zupełności wystarcza. Wszystkie moje zdjęcia są zmniejszone poprzez ten właśnie program. Pozdrawiam. (2011/06/26 12:08)

u?ytkownik57785


Photo Scape- szybko, łatwo i przyjemnie. (2011/06/26 14:20)

trygław


Dokładnie tak, kolega Litak poradził Photoscape i mimo że w sprawach "komputerowych" jestem zielony to poradziłem sobie z tym programem.Tak więc "szybko,łatwo i przyjemnie" sprawdziło się w 100%.
Pozdrawiam
Trygław (2011/06/26 14:52)

Artur z Ketrzyna


Ja w tej sytuacji mogę polecić program do obróbki/zmniejszania zdjęć.VSO Image Resizer 4. Można nim zmniejszyć rozmiar zdjęcia (na jaki kto potrzebuje), zmienić rodzaj/format pliku (bo nie każdy w internecie można zamieścić), wstawić znak wodny np; swoje inicjały, ma jeszcze kilka innych funkcji. Posiada jeszcze wiele innych funkcji.
Twój problem polega na tym że różne urządzenia do robienia zdjęć zapisują je w różnych formatach. Tak więc używając ten program wystarczy że ustawisz by zapisywał ci w odpowiedniej wielkości jak i formacie, (jak i inne dodatki) i ustalisz w nim adres folderu, a on po przekształceniu danej fotki bądź sporej liczby fotek odrazu je tam umieści.

Polecam go, bo sam go używam i jest naprawdę niezły a co ważne darmowy.
Poniżej dodaję link do niego pobrania. Życzę miłej zabawy.


http://www.programosy.pl/program,image-resizer.html (2011/06/26 19:28)

litak


Oczywiście PHOTOSCAPE najprostsze w obsłudze po polsku szybko łatwo. (2011/06/26 19:28)

Wonski79


Ja też miałem problem z wrzucaniem fotek na forum i zrozwiązałem go prościutko. Zmniejszam zdjęcie jpeg w Microsoft Office Picture Manager do formatu około 448x336 (sieć Web ) zapisuje, edytuje w paint wycinam wklejam do nowego okna painta zapisuje jako jpeg i format już jest ok. Problem prawdopodobnie jest związany z kodowaniem JPEG, edytując zdjęcie cały czas przy zapisie zapisywane jest to samo kodowanie po wklejeniu zmniejszonego już obrazka i zapisaniu go jako JPEG zmieniamy kodowanie na takie jakie być powinno. (2012/10/04 13:08)

Zibi60


Nie neguję podpowiedzi kolegów. Podaję jeszcze jedną możliwość: zmniejszanie formatu - http://www.dobreprogramy.pl/Fotosizer,Program,Windows,31810.html
kodowanie do .jpg (.jpeg i .jpg to to samo, a różnica się bierze z tego, że w dosie długość rozszerzenia była ograniczone do 3 znaków, i tak pozostało)
http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html
mimo iż pokazuje rozszerzenie .jpg trzeba nieraz przekształcić (gdy nie można wkleić) - tak jak doradza Michał.
Program FormatFactory posiada także wiele innych, fantastycznych możliwości. (2012/10/04 18:36)

Wonski79


Sprawdziłem też inną metodę, która pozwala na wrzucenie trochę większych rozmiarów zdjęć na forum.
1. Edytujem zdjęcie i zapisujemy w formacie BMP - format bez kompreesji i zdjęcie będzie 'ważyło więcej'
2. Ponownie edytujemy obrazek i zapisujemy w JPEG - stracimy lekko na jakości fotki ale zdjęcie będzie ważyło o wiele mniej niż poprzednio w tym formacie.
3. Teraz możemy wrzucać zdjęcie gdyż wykonaliśmy kompresje JPEG i zdjęcie bez problemy zostanie przyjęte przez forum, oczywiście jeżeli ma poniżej 100KB 'wagi'.

Niestety kompresja JPEG jest tak zwaną kompresją stratną im więcej razy wykonamy naprzemienny zapis BMP, JPEG tym jakość zdjęcia gorsza ale i mniej KB co pozwala nam na umieszczenie większych formatów zdjęć.

Życzę połamania i dobrych fotek. (2012/10/05 09:55)

Wonski79


to zdjęcie zostało zrobione drugą metodą i ma rozmiar 973x730 pikseli i nie straciło zbyt wiele na jakości a 'waży' jak widać tyle żeby można było wstawić je na forum. (2012/10/05 10:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

perwer


Bez kombinacji masz w kompie system paint. Otwierasz dowolne zdjęcie i u góry pisze ci obraz -klikasz -dalej jest zmień rozmiar -klikasz na jaki rozmiar chcesz .10 sekund ,bez kombinowania i dodatkowych programów -zdjęcie wchodzi ci na każdy portal.. (2012/10/05 10:24)

Wonski79


No i tu się mylisz, nie każdy aparat ma identyczną kompresje JPEG. Nie opisywał bym tego gdyby wystarczyło samo zmniejszenie rozmiaru zdjęcia.
Jak widać jest problem jeżeli ludzie o tym piszą. Akurat na mojej uczelni był taki przedmiot jak grafika komputerowa. (2012/10/05 10:37)

perwer


Mimo że mam kilka fajnych programów ,nie zdarzyło mi sie jeszcz żeby z jakiegokolwiek aparatu nie szło obrobic zdjęcie za pomocą tego prostego programu .Dotyczy to sie również ,wszystkich jakie używałem telefonów.Tym bardziej że tylko do odczytu na portalu społecznościowym..Nie wiem jakim aparatem robisz zdjęcia i co jest problemem. (2012/10/05 16:52)

Zibi60


Darku miałem taki problem, że wklejane zdjęcie było sygnowane *.jpeg i nie chciało wejść a po działaniu w programie FormatFactory - czyli zapisz jako *.jpeg udało się wkleić, czyli wywody Michała się potwierdzają. Wniosek - nie wszystko .jpeg jest .jpeg. (2012/10/05 17:38)

perwer


Ok,teraz wiem o co chodzi .Bardzo możliwe ,ze jest tak jak piszesz.
Miałem kiedyś tez problem z otworzeniem zdjęcia do obróbki .Dość dawno to było i nie pamiętam szczegółów ,ale koniec końców zmiana nazwy zdjęcia pomogła ? w tamtym problemie ..
Natomiast obecnie przy dobrej klasy aparatach ,mozna w ustawieniach dokonac odpowiednich parametrów.
Miałem troche aparatów .Obecnie mimo trzech aparatów w domu ,używam tylko canona ...
(2012/10/05 18:02)

camelot


Też używałem  PIXresizer  ale  nie zawsze  działał dokładnie tak jak chciałem.  I ciągle były jakieś problemy z niewłaściwym formatem.   Teraz używam  najzwyklejszego  Microsoft Office Picture Manager  i nie ma żadnego problemu !   Jest tam płynna opcja zmniejszania lub zwiększania pikseli.  Możesz sobie ustawić z dokładnością  do jednego piksela jak chcesz !   -  Jeśli chcę by zdjęcie było duże i równo wchodziło np. w tekst - zmniejszam  do  ok 700 pikseli  ( ale to tak jest u mnie )  Sądzę że i u Ciebie będzie podobnie ?  Trzeba po prostu wypróbować i dopasować.   Może być jeszcze jedna przyczyna Twojego problemu :  - Mianowicie, - jeśli zdjęcie obrabiamy, to po obróbce, trzeba zapisać na dysku.  ( czasem o tym się zapomina )  Wystarczy kliknąć  - zapisz . Chodzi o to, że chcąc publikować fotkę, musi ona być zapisana na serwerze.  A serwer może go nie widzieć by je odczytać , gdy zdjęcie nie ma zapisanego adresu URL.   - Nie wszystkie programy zapisują adres URL automatycznie  po każdej zmianie podczas obróbki.  I stąd mogą być właśnie takie problemy.  (2012/10/06 18:32)

bluehornet


Też miewałem z tym problem , ale CZzesio " naumiał " mnie jak przepuścić zdjęcie przez Paint przerabiając format na JPEG i wszystko wchodzi jak należy . (2012/10/06 21:18)

Zander51


Sprawa jest prosta panowie. Chcecie zachować jak największy obraz, to ze zdjęcia np.400 kb. robicie w paincie bit mapę. Potem otwieracie w paincie i zapisujecie jako jpg. Waga zmniejszy się bardzo (2012/10/06 21:40)

Pajan


test (2013/05/23 09:15)

max2015


Witam.
Mam pytanko do "wtajemniczonych",a mianowicie po wybraniu zdjęcia i zmniejszeniu go poniżej 100Kb i wklejeniu wybieram "publikuj" i ukazuje się komunikat coś o nie prawidłowym formacie zdjęcia.Co może być tego powodem? Zdjęcie jest JPG.
Pozdrawiam
Trygław


Hej!! Proponuje IRFANView. Doskonale się spisuję w przerabianmiu formatów, zmniejszaniu itp.Pozdro (2013/05/23 10:26)