Zaloguj się do konta

Firma Saenger kompromitacja w oczach klienta

utworzono: 2012/07/17 10:23
Blake Carrington

Firma Saenger  chwali się na swojej stronie wszechstronnością i bogatym asortymentem dla każdego wędkarza .Oto jaka informacja widnieje na stronie Saenger Polska : "

Saenger Polska Sp. z o.o. jest jednym z liderów na rynku polskim proponującym wyspecjalizowany i profesjonalny sprzęt wędkarski w bardzo wysokiej jakości. Nasza oferta handlowa obejmuje wędziska, kołowrotki, torby, namioty, kulki proteinowe, zanęty, żyłki, plecionki, przynęty sztuczne, haczyki, podbieraki oraz tysiące innych akcesoriów wędkarskich i produktów przeznaczonych do wędkarstwa karpiowego, spiningowego, sumowego, morskiego i spławikowego.

Elegancja naszych produktów idzie w parze z perfekcyjną precyzją, dając zadowolenie szerokiej i ciągle rosnącej rzeszy wędkarzy w całej Polsce, a nawet i Europie.

Ufając naszym produktom, zapewniacie sobie Państwo perfekcyjny serwis oraz wieloletnie zadowolenie. Wszystkie proponowane przez nas produkty sprawdziły się nad wodą i są dowodem na to, że wysoka jakość prowadzi do sukcesu.

Każdy kto z powodu nieodpowiedniego sprzętu stracił rybę życia, wcześniej czy później będzie stawiał na jakość!

A jakość ma swoje imię – SAENGER

Przekonajcie się Państwo sami.

Sukcesów w połowie okazów życzy
SAENGER POLSKA TEAM "

Miałem wątpliwą przyjemność sprawdzić rzeczywiste kompetencje tej firmy lub raczej , chęć  do współpracy z klientem . Stare i  już nieco zetlałe hasło , które brzmi  : "Klient  ma zawsze rację " albo też : "  Liczy się każdy klient ", nie ma dla tej grupy handlowej - absolutnie żadnego znaczenia.  Na jakiej podstawie wysnuwam tak śmiały i oskarzycielsko brzmiący wniosek ? Otóż , nie tak dawno - wysłałem do firmy Saenger e-mail z zapytaniem o możliwość kupna i cenę - wędziska firmy Saenger , innego niż karpiowe czy od niedawna również : sumowe ( konkretnie rozchodziło się o spławikówkę objętą katalogiem na rok 2011 i 2012 ! )
Jakież było moje zdziwienie , po otrzymaniu odpowiedzi ! Oto co mi odpisano (bez : "Dzień dobry " , "Do widzenia " czy też "Pocałuj mnie w d*pę ) :

"W Polsce zajmujemy się sprzedażą tylko i wyłącznie produktami Saenger Anaconda (Sprzęt Karpiowy) oraz Saenger Uni Cat (Sprzęt Sumowy)... Oczywiście...


Zbulwersowany lekceważącym podejściem wyrąbałem prosto z mostu , taką oto ripostę (należało im się ) :

"Dzień dobry . Jak to ? Sklep firmowy , oficjalny dystrybutor firmy na Polskę , nie jest w stanie sprzedać towaru objętego katalogiem ? Trochę to komiczne i niezrozumiałe moim zdaniem. Powiem więcej : to co Państwo piszą to nonsens  i odpowiedź "na odczepnego " .  Jeżeli istnieje bowiem katalog
firmy , której  ktoś jest dystrybutorem , to jaki problem jest z tym , by sprzedać  asortyment firmy , którą się reprezentuje i , której towar rozprowadza się w Polsce w celach czysto handlowych ? Przykro mi ,ale  jako potencjalny  klient , nie jestem usatysfakcjonowany  odpowiedzią , którą otrzymałem . Niestety uważam ,że jedyną przyczyną niemożności sprzedaży takich wędek - jest po pierwsze : niższa cena niż w przypadku tych  karpiówek , które Państwo proponują za bajońskie sumy ( i których raczej nikt nie kupuje )  , a po drugie zaś : zwykła niechęć do działania (  jak to się mówi : " bawienia się  ") . Słowem mówiąc : znane jak świat lenistwo i niechęć do  pomocy  .

"Dodam jeszcze tylko ,że ta odpowiedź to nie tylko stek bzdur ,ale i również ośmieszanie się   przed domniemanym klientem .Cytuję :
"
W Polsce zajmujemy się sprzedażą tylko i wyłącznie produktami Saenger Anaconda (Sprzęt Karpiowy) oraz Saenger Uni Cat (Sprzęt Sumowy)... Oczywiście... "Oczywiście ,że to KOMPLETNA BZDURA .


Sprzęt karpiowy - sprzęt na rybę , która w polskich wodach w ogóle nie powinna istnieć i która wyrządza wiele istotnych szkód w ekosystemie , na rybę , która jest pochodzenia obcego , nie rozmnaża się nigdzie indziej niż w hodowli i która degraduje środowisko gatunków rodzimych :  -to jesteście chętni rozprowadzać , bo to przynosi duże zyski  ,ale już jednej wędki spoza  "karpiowego kanonu ", zwykłej "głupiej " spławikówki  - sprzedać nie umiecie ...
Żałosne i śmieszne zarazem.
Jesteście dystrybutorami firmy Saenegr i nie ma nic do tego ,że wolicie sprzedawać sprzęt karpiowy , bo taka jest durna moda w tym niedouczonym ekologicznie kraju : moda na karpie i amury . Jeśli dana firma ma swój katalog - to nie jest problemem sprzedać jakikolwiek towar... "
[2012-07-17 10:23]

JKarp

CześćEj no pisz prawdę !!!Nie sklep Sanger Polska a sklep Wodny Świat będący dystrybutorem tych dwóch marek.NIE MA SKLEPU Sanger Polska !!!!Rzeczywiście w tym sklepie jest tylko Anaconda i Uni Cat.
No widzisz jak to jest - naśmiewsz się z karpiarzy i karpiówek. Mówisz, że to są drogie wędki, których nikt nie kupuje - a pleciesz bzdury ! Akurat Anacondy wędki mają wysoką sprzedaż. Gdyby tak nie było pewnie sklep miałby na stanie spławikówki i spinningi ale nie ma. Musi jakoś zarobić - a zarabia już wiadomo - na tym co się sprzedaje.Poza tym w każdym katalogu jest taka mała adnotacja - OFERTA KATALOGOWA NIE MUSI BYĆ RÓWNOZNACZNA Z OFERTĄ HANDLOWĄ. Dotyczy to nie tylko tej Firmy ale i Jaxona, Kongera, Robinsona i Mikado. Nawet dotyczy to branż nie wędkarskich.Sanger Polska to nie sklep Wodny Świat. A sklep sprzedaje to na co ma zbyt - proste jak metr sznurka w kieszeni. Sądzę i jak znam politykę towarową Sangera gdybyś wyraził chęć, poprosił to pewnie miałbyś  wędkę. W tej chwili jest tak, że sklep zamawia towar u Przedstawiciela a ten sprowadza bezpośrednio ten towar z Niemiec. Potem przedstawiciel wysyła to kurierem lub sam dowozi.Ale nie - została urażona duma. Lepiej opluć dobrą markę na forum niż samemu ( zniżyć się ) poprosić czy jakoś tego nie da się załatwić.A pisze to Ten, który jeszcze niedawno mówił, że na wędki z targu można łowić duże karpie. Jak tak jest to po kie licho potrzebna Ci teraz wędka z oferty Sangera - nie sądzę, żeby była tania a powiem powiem więcej - jest to pewnie dość specjalistyczny drogi kij.JK

[2012-07-17 16:16]

endzi63

spróbuj w www.askari.pl , ja w tym sklepie  wiele razy kupowałem , posiadają szeroką gamę produktów Sangera, Anacondy, podaj o jakie wędzisko Ci chodzi to sprawdzę w katalogu czy taki posiadają, jeśli jest  w katalogu na pewno Ci sprowadzą, mi ostatnio sprowadzili śrubę dociskową do tripoda anaconda , którą pozostawiłem na łowisku.
[2012-07-17 17:01]

JKarp

CześćAndrzej znam przedstawiciela handlowego Sangera. No znam jeszcze kilku ludzi z Sangera.Gwarantuję Ci, że można to było naprawdę załatwić gdyby Pan O Tysiącu Nicków chciał z nimi normalnie gadać to znaczy spróbować poprosić a swój urażony honor zostawić w szafie na wieszaku.Do tego doszedł fakt, że asortyment Anacondy jest dostępny. Już nie wspomniał, że asortyment Uni Cat dla sumiarzy też jest dostępny. A wędka jeśli jest w katalogu 2012 jest pewnie dostępna bez problemu tylko czasem nie trzeba zachowywać się jak obrażone dziecko a zapytać na forum kto jeszcze w Polsce handluje daną marką. Pewnie wcale nie byłoby tematu, że wędki nie ma gdyby nie dostępność Anacondy czyli sprzętu dla karpiarzy.Wcale bym się nie zdziwił, gdyby z właśnie z Askari został odesłany do Sangera.Również kupowałem w Askari ale tylko dlatego, że akurat u Przemka nie było Spoda 12"/5lb. Nie powiem bo było wszystko ok. Ale Przemek daje gwarancji 5 lat na Anacondę i Sangera :-)JK [2012-07-17 18:33]

Blake Carrington

CześćAndrzej znam przedstawiciela handlowego Sangera. No znam jeszcze kilku ludzi z Sangera.Gwarantuję Ci, że można to było naprawdę załatwić gdyby Pan O Tysiącu Nicków chciał z nimi normalnie gadać to znaczy spróbować poprosić a swój urażony honor zostawić w szafie na wieszaku.Do tego doszedł fakt, że asortyment Anacondy jest dostępny. Już nie wspomniał, że asortyment Uni Cat dla sumiarzy też jest dostępny. A wędka jeśli jest w katalogu 2012 jest pewnie dostępna bez problemu tylko czasem nie trzeba zachowywać się jak obrażone dziecko a zapytać na forum kto jeszcze w Polsce handluje daną marką. Pewnie wcale nie byłoby tematu, że wędki nie ma gdyby nie dostępność Anacondy czyli sprzętu dla karpiarzy.Wcale bym się nie zdziwił, gdyby z właśnie z Askari został odesłany do Sangera.Również kupowałem w Askari ale tylko dlatego, że akurat u Przemka nie było Spoda 12"/5lb. Nie powiem bo było wszystko ok. Ale Przemek daje gwarancji 5 lat na Anacondę i Sangera :-)JK

Dostałem odpowiedź  bez "Dzień dobry czy "Pocałuj mnie w d>>ę "od firmy Saenger : "W Polsce zajmujemy się sprzedażą tylko i wyłącznie produktami Saenger Anaconda (Sprzęt Karpiowy) oraz Saenger Uni Cat (Sprzęt Sumowy)... Oczywiście... "
Te słowa mówią same za siebie. Każdy na moim miejscu , by się wkurzył . Dla karpiarzy i sumiarzy , czy teraz już  to rozumiesz ?Oferowane przez nich karpiówki kosztują 400 -700 zł i to się im opłaca . Klientelę gustującą w asortymencie , którego cena oscyluje w okolicach 200 zł , mają właśnie tam , gdzie światło nie dociera.
Nie broń ich ślepo i bezkrytycznie , bo nie masz racji . Firma po prostu nie chce się bawić w sprzedaż 1 wędki spoza ogranego w naszym kraju kanonu :"SUM - KARP " .
 To jest Polska , kraj pazerny na łowienie dużych ryb , dużych w sensie dosłownym . Kraj jakby na wpół dziki , bo zachłanny na duże gabaryty (relikt z epoki kamienia łupanego )  i dlatego też , wędki na duże ryby takie jak karp , amur czy sum - sprzedają się tutaj  najlepiej .
 Nie jest ważne ,że karp i amur  szkodzą poważnie  środowisku - dla ludzi liczy się to ,że są i są coraz większe . Na tym się również opiera cała machina handlowa w obrębie sprzętu tworzonego  a następnie sprzedawanego z myślą o łowieniu karpi - ryb , których nigdy w Polsce nie powinno być . Ale spławikówki  - NIET , ni cholery , nie uświadczysz choćbyś nie wiem jak chciał  - mimo ,że jest w katalogu !Dodatkowym atutem takich karpiowych i sumowych  kijów , które są sprzedawane w Polsce przez tę firmę : chętnie i bezkolizyjnie   jest również ich cena ( można naliczyć wysoką marżę ) .
Nadmienię tylko ,że moja wiadomość  z zapytaniem - była grzeczna i taktowna . W odróżnieniu od odbiorcy : potrafię się podpisać , napisać : "Dzień dobry " , "Z poważaniem " -  bądź inne grzeczności .
[2012-07-17 22:24]

Blake Carrington

Kupiłem sobie wędzisko Mosella . Wprawdzie firma ta zbankrutowała , ale nie przeszkadzało to w niczym , aby znaleźć i zakupić wędkę tej niezawodnej przecież marki.
A  polski oddział Saenger , niech się dalej kisi w ciasnym tyglu z napisem "KARP -SUM".
[2012-07-17 22:32]

JKarp

Kupiłem sobie wędzisko Mosella . Wprawdzie firma ta zbankrutowała , ale nie przeszkadzało to w niczym , aby znaleźć i zakupić wędkę tej niezawodnej przecież marki.
A  polski oddział Saenger , niech się dalej kisi w ciasnym tyglu z napisem "KARP -SUM".

CześćKiedy kupiłeś?Kilka lub kilkanaście lat temu firmy miały w ofercie wszystko bo jakby nikomu nie zależało na sprzedaży. Ważne, żeby było w magazynie.Teraz niestety nikt nie trzyma towaru, który się nie sprzedaje. Doskonale wiem, że najbardziej Cię boli dostępność Anacondy dla karpiarzy i to jest cały powód zamieszania i Twojej niczym nie uzasadnionej frustracji.A napisz jaką wędkę chciałeś kupić łącznie z numerem katalogowym. Jak chcesz to mogę zapytać jak to jest - czy jest do ściągnięcia czy nie.JK [2012-07-18 09:25]