Zaloguj się do konta

Firma `Konger`- opinie

utworzono: 2012/02/08 10:09

Też posiadam kilka kijów tej firmy i jestem zadowolony.
[2012-03-09 13:44]

MrCrasny

Mam kilka różnych wędek Kongera i każda jest bardzo dobra w tym do czego została przeznaczona (wyjątkiem jest spinning teleskopowy który rewelacyjnie sprawdza się jako spławikówka dla mojego syna). A feedery Kongera z serii Carbonmax Team i Spirado są po prostu mistrzowskie. [2012-03-09 13:44]

Zelo

Mam bolonke Carbomaxa i na płocie i leszcze sie sprawdza narazie jestem zadowolony z uwagi na cene jaką zapłaciłem 4m bolonka to jakies 45zł więc nie ma co narzekać.Posiadam też spina Aviator UL 2,6 cw do 10g i tu złego słowa nie moge powiedzieć bo na okonia rewelacja, wyholowała także kilka szczupłych takich 50+ także polecam. [2012-03-09 13:59]

gregorgda

Dla mnie dobra firma posiadam 2 kije 
-CARBOMAXX TEAM BOLOGNESE 500/30-CARBOSPIRAL FEEDER 345/120
i szczerze nie narzekam mi akurat pasuje

Pozdrawiam  [2012-03-10 13:28]

radi76

Witam.Mam pewien dylemat.Kupiłem tej zimy nie zastanawiając się nad tym(czego teraz bardzo żałuje) dwa feedery konger karbomaxx team cw150 gram.Kije wydają się bardzo fajne,solidne i estetycznie wykonane.Problem mój nie dotyczy firmy jaką wybrałem tylko taki że łowię w 80% na jeziorach i nie wiem czy nie będą za sztywne i czy będę widział na przykład delikatne brania.Wspomnę jeszcze że dokupiłem sobie kilka dodatkowych delikatniejszych szczytówek ale nie wiem czy nie będą kolidowały ze sztywniejszą dużo wędką na przykład przy zarzucaniu albo holu ryby.Bardzo bym prosił posiadaczy podobnych kijów o swoje opinie nie tyle o sprzęcie ale czy da się tym łowić np leszcze i płotki?Teraz wiem że powinienem sobie kupić feedery o cw około90 gram albo nawet lżejsze ale już za późno mądry polak po szkodzie.Bardzo mnie to nurtuje a żeby się o tym samemu przekonać muszę jeszcze troszkę poczekać jak lód zejdzie z jezior a to jeszcze co najmniej 2 tygodnie dla mnie to wieki.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.Dodam że mieszkam na lubelszczyźnie i łowię przede wszystkim na jeziorach Firlej i Kunów a także na rzece Wieprz i Tyśmienica ponieważ mam na nie bardzo blisko. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.



Witam odpowie mi ktoś na moje pytanie napisane grubym drukiem?
Z góry dziękuje

[2012-03-11 17:35]

mirek788w

Witam.Mam pewien dylemat.Kupiłem tej zimy nie zastanawiając się nad tym(czego teraz bardzo żałuje) dwa feedery konger karbomaxx team cw150 gram.Kije wydają się bardzo fajne,solidne i estetycznie wykonane.Problem mój nie dotyczy firmy jaką wybrałem tylko taki że łowię w 80% na jeziorach i nie wiem czy nie będą za sztywne i czy będę widział na przykład delikatne brania.Wspomnę jeszcze że dokupiłem sobie kilka dodatkowych delikatniejszych szczytówek ale nie wiem czy nie będą kolidowały ze sztywniejszą dużo wędką na przykład przy zarzucaniu albo holu ryby.Bardzo bym prosił posiadaczy podobnych kijów o swoje opinie nie tyle o sprzęcie ale czy da się tym łowić np leszcze i płotki?Teraz wiem że powinienem sobie kupić feedery o cw około90 gram albo nawet lżejsze ale już za późno mądry polak po szkodzie.Bardzo mnie to nurtuje a żeby się o tym samemu przekonać muszę jeszcze troszkę poczekać jak lód zejdzie z jezior a to jeszcze co najmniej 2 tygodnie dla mnie to wieki.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.Dodam że mieszkam na lubelszczyźnie i łowię przede wszystkim na jeziorach Firlej i Kunów a także na rzece Wieprz i Tyśmienica ponieważ mam na nie bardzo blisko. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.



Witam odpowie mi ktoś na moje pytanie napisane grubym drukiem?
Z góry dziękuje

Jak zastosujesz odpowiednią szczytówkę to brania płoci a nawet płotki 5cm będzie widać.


[2012-03-11 18:16]

ReBeXeR

wędeczki z kongera sa zaje polecam bardzo ;) [2012-03-11 19:13]

erykom

radi76 ja bez problemu lowie mniejsze płocie i leszczyki.tylko zastosuj delikatną szczytówke [2012-03-11 19:56]

radi76

Dzięki bardzo już nie mogę się doczekać pierwszej nocnej wyprawy na jezioro.Bardzo lubię nocne wędkowanie.
Pozdrawiam
[2012-03-11 20:26]

radi76

mirek788w no ok ale czy przy holowaniu ryby nie połamie zbyt cienkiej szczytówki w stosunku do wędki bo wiadomo że to już nie jest to samo co orginalne dobrane do gramatury kija.Rozumiesz moje obawy wiadomo że straty muszą być ale....oby nie zaczęsto.
Pozdrawiam

[2012-03-11 20:31]

rybka11

Ja od 3 sezonów używam wędek Kongera z serii Medalist Carp , Medalist Match  , i spiningi z serii Black Tiger 18g i Arcus UL Spin do 10g oraz kołowrotki z serii Imperial   i jestem z nich bardzo zadowolony.Wtym sezonie mam zamiar zainwestować w feedery z serii Medalist ale kołowrotki kupię z okumy-travertina a to ze względu na 5-cio letnią gwarancję.Mam też dwie torby Kongera z pudełkami i są rewelacyjne i o niebo tańsze niż z innych firm
[2012-04-01 11:39]

robert783

też mam spina konger i dwa feedery grandis rewelacja naprawde polecam [2012-04-01 11:41]

rybka11

W obecnej chwili mam feedera z yorka i jaxona i powiem że są lipne
[2012-04-01 11:43]

89krzysztof

W obecnej chwili mam feedera z yorka i jaxona i powiem że są lipne

W obecnej chwili nie wiem jak się ma Twoja odpowiedź do głównego wątku.  [2012-04-01 11:45]

rybka11

Chciałem przekazać że  sprzęt z podobnej półki jak Konger jest gorszy
[2012-04-01 11:50]

karol94

Witam
Ja obecnie używam kijków tylko kongera (3 spiny , bat , 2 bolonki , 2 feedery)
I uważam że Konger to w tej chwili najlepszy stosunek jakości do ceny.
Nigdy nie miałem żadnych problemów z tymi kijkami a pierwszy spining kupiłem dokładnie 7 lat temu. Na dodatek był to najtańszy spining w sklepie (45zł) do dziś jest używany.
Choć używam teraz Konger Tiger cross kupionego za 120zł to lepiej się na niego łowi niż na Kijek Dragona na za 280zł który zakupił znajomy.
Tak więc Ja polecam sprzęt Kongera.
Za to nigdy nie kupie sprzętu jaxona - Miałem 2 kijki i teraz leżą uszkodzone.
Pozdrawiam
[2012-04-01 12:41]

Jacoslaw

Z Kongera mam bolonkę Carbomax 5m/30g oraz bata serii Spirado Ultra Pole 700. Do jakości wykonania nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Nad wodą spisują się bardzo dobrze. Zwłaszcza bat, który jest lekki i sprężysty.
Kolegę z postu powyżej uspokoję: Tak jak napisałeś. Wędki są solidne, fajne i estetyczne. Ich cw o wartości 150 w żadnym razie nie przeszkadza w łowieniu na jeziorze. Oczywiście, ze będziesz widział najmniejsze nawet brania płotek czy leszków. Wystarczy tylko zmienić szczytówkę na najbardziej miękką. W komplecie masz co najmniej 3 - właśnie po to, żeby podczas połowów na wodach stojących lub z małym uciągiem stosować tę najczulszą. Połamania życzę :)


[2012-05-09 20:17]

kazik1975

Mam spina Kongera drugi sezon i złego słowa nie dam powiedzieć o tej firmie dla wielu mniej zasobnych kolegów po kiju jest to sprzęt naprawdę dobry, a nie każdego stać na wedkę z pracowni lub z wyszej półki cenowej. [2012-05-09 20:53]

rusikus

mam bata Kongera 7m i juz mi raz szczytowka sie zlamala, poza tym ok
ale wole wedziska Mikado ^^
[2012-05-09 21:08]

szwendacz

Czy ktoś mógł by mi opisać dokładnie ( akcja , ugięcie ,wytrzymałość,) kija Konger WC iri skipper
275cm. Oraz jaka jest długość od środka stopki do końca dolnika. Za wszelkie wyczerpujące info wielkie dzięki. Kij ma być na rzekę.
[2012-05-10 17:34]

cieżko by było znalezc sprzęt gorszej jakosci od kongera [2012-05-10 19:53]

n1co

wędki Kongera są super ale kołowrotki bardzo słabe. [2012-05-10 20:12]

LABEO

wędki Kongera są super ale kołowrotki bardzo słabe.


I wszystko na ten temat, w 100% zgadzam się z tą opiniom kije spoko ale kręciołki totalna lipa nawet niżej niż Jaxon.
[2012-05-10 21:57]

karol94

Jeżeli chodzi o młynki to używam Dragona i Shimano i narzekać nie mogę.
Pozdrawiam
[2012-05-12 11:43]

rurekk44444

Mam odległościówke  z seri carbomaxx i jest bardzo dobra
[2012-05-12 12:19]