Firma Dragon-sprzęt Firmy Dragon

/ 36 odpowiedzi / 8 zdjęć
Witam, co sądzicie o sprzęcie firmy Dragon?
Przemas83

Od wielu lat używam sprzętu tej firmy przy łowach spiningowych, zawiodłem się tylko raz na agrafkach super lock w małym rozmiarze.....zapinają się tylko do pierwszego zaczepu lub brania np. rapy. Nie stosowałem nigdy plecionek tej firmy sam nie wiem czemu , ale za to żyłeczki TD mam sprawdzone od 0.14 po 0.22 w różnych warunkach od temp minusowych po upalne letnie dni nad Wisłą gdzie woda niesie czasem straszny syf i dają rade....Przynęty gumowe dragońskie świetne , większość ciekawszych ryb złowionych na gumę dostałem na Dragona, gatunkowo też z rozrzutem. Na temat wędek chyba nie muszę nic napisać, to jest moc za dobrą kase. (2018/06/16 15:58)

użytkownik26223

Nie miałem do czynienia , z dragona to tylko jakąś żyłkę "feederową" posiadam.
Słyszałem że żyłki tego dystrybutora są przegrubione,niewiem czy to prawda czy wszystkie ,czy tylko te tanie.
A firma jak i inne sprowadza tani towar głównie z Chin .
Krzysiek Ryukon1975 może coś o nich więcej napisać ,pewnie w samych superloatywach . (2018/06/16 16:06)

erykom

Dragon przeleklamowany i to zdecydowanie.Reklama dźwignią handlu.Płaci się bardziej za nazwę niż produkt.Ogólnie mają dużo dobrych produktów ale są i produkty lipne... (2018/06/16 16:24)

Przemas83

Kolego Jarek , jakby każdą żyłkę różnych producentów zmierzyć mikrometrem to pewnie okazałoby się że podane wartości w wielu przypadkach są lekko przesadzone z jakąś tam tolerancją.... nie ważne, liczy się sprawdzian w warunkach bojowych dla linki i zapewniam że TDek od Dragona daje radę. (2018/06/16 16:32)

użytkownik26223

Kolego Przemek pewnie każda polska firma zawyża rozmiar jedne mniej ,inne bardziej nie o to chodzi.
Tylko nie po to kupuje się żyłkę np 0,14 by dostać 0,16mm.Teraz wyobraź sobie nawijasz żyłkę 0,16mm producenta który nie "ściemnia" .Kupujesz przypon z 0,14mm przegrubioinej (dostajesz 0,16 mm albo i lepiej)
I co ? kończy sie na tym że tracisz spławik ,obciążenie ,pewnie i ładną ryba ,no i wk**** sie ,bluźnisz na firmę która UCZCIWIE podaje średnice. (2018/06/16 16:54)

Przemas83

W każdej metodzie potrzeba jest taka, aby dobrze spasować sobie zestaw na który łowisz... czasami a nawet często, wymaga to sprawdzenie będąc nad wodą jak już napisałem. Kiedyś jak łowiłem na spławik płotki , doszedłem do wniosku że główna linka nie musi być o numer mniejsza od tej do haczyka ;] Chyba że startujesz w mistrzostwach świata, ale skoro zadajesz takie pytania to chyba nie hehe (2018/06/16 17:14)

jabberwokie86

Co do żyłek Dragona, to używam Guide Select w średnicy 0,16 i nie jest przegrubiona (jeśli już, to minimalnie - sprawdzałem analogowym mikromierzem, więc niewielki błąd jest możliwy). Mam też od nich po 3 wędki i kołowrotki. Na razie sprawują się dobrze. W tym sezonie zacząłem też testować plecionki Magnum 4x, ale zaliczyłem po kilka wypadów dopiero, więc ciężko coś więcej napisać. Całkiem dobre są też dragonowskie błystki, może z wyjątkiem aglii i cometów w rozmiarach 0 i 1 (przynajmniej te nowe, bo egzemplarze sprzed 20 lat sprawują się bez zarzutów). (2018/06/16 19:13)

berthold

mam federa maxima i powiem rewelka . (2018/06/16 22:52)

JKarp

Kolego Jarek , jakby każdą żyłkę różnych producentów zmierzyć mikrometrem to pewnie okazałoby się że podane wartości w wielu przypadkach są lekko przesadzone z jakąś tam tolerancją.... nie ważne, liczy się sprawdzian w warunkach bojowych dla linki i zapewniam że TDek od Dragona daje radę.Â

Żyłka Kryston Krystonite Mono 0,31 mm. Wytrzymałość 12 lb. Na tzw oko po prtzyłożeniu do innej 0,30 widać, że ta 0,30 wygląda jak lina okrętowa przy tej 0,31. Tylko nasi importerzy opisują żyłki w ten sposób, że na 0,35 podają parametr 0,38 i na szpuli jest rzeczywiście 0,38 mm.
JKarp (2018/06/17 10:13)

w-ptak

Dzień dobry :)
Panowie, fakt, że Dragon niektóre akcesoria produkuje na terenie Chin automatycznie nie oznacza, że jest to produkt kiepski, określany mianem "chińskiego szajsu". Wyrażanie takiego poglądu o asortymencie Dragona i Mega Baits jest albo dużym nadużyciem, albo oznaką nieznajomości asortymentu i jego jakości. A może to celowe kreowanie i rozprzestrzenianie złej opinii na rzecz korzystnego interesu firm konkurencyjnych? Tego nie wiem.
Czy wędziska CXT to "chiński szajs"? Czy wędziska Team Dragon Z-series to "chiński szajs"? Czy plecaki i pokrowce Team Dragon, Dragon, Hells Anglers, Team Dragon X-system to "chiński szajs"? Czy wędziska Mega Baits to "chiński szajs"? To pytania retoryczne; jeśli ktoś odpowie że to "szajs", to oznacza, że albo nie miał tego sprzetu w ręku, albo się nie zna, a może celowo kłamie? Ja ten sprzęt znam i mam odwagę tak napisać.

Każdy towar można krytykować, ponieważ jest to prawem klienta i krytyka jest potrzebna - adres firmy (również mejlowy) wszyscy znają i mogą pisać wyrażając krytykę. Ale notoryczne powtarzanie bajek w przestrzeni internetowej zakrawa nie na krytykę, a na celowe działanie gdzie interes piszącego skrywany jest za parawanem "krytyki".

Nie robię wycieczek personalnych, takie podejście do tematu mnie nie interesuje. (2018/06/22 09:55)

w-ptak

A tak przy okazji, mam pod ręką wędzisko Team Dragon Z-series 2,45 m c.w. 4-18 g. Jeśli ktoś chce zapoznać się z tym wędziskiem (rzekomo "chińskim szajsem"), to wypożyczę. Bez zobowiązań.
pozdrawiam :) (2018/06/22 09:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp

Nie mówię, że szajs a chiński wyrób. Ewentualnie inny wschodni.
Pisałem to dużo razy ale jeszcze raz - Dragon jak każda firma ma w swojej ofercie sprzęt dobry i bardzo dobry jak i powiedzmy pośredni.
Mam Kołowrotek Millenium z 2000 roku rozmiar 30 i chodzi tyle czasu. Miłaem okoniówki Millenium zrobione na blankach muchowych ( nie wklejki ), używałem takiej zalewajki SUM-WĘGORZ i działała, ENZYMATIX leszczowy - pierwsze serie był po prostu genialny.
JKarp (2018/06/22 13:23)

w-ptak

Jeśli ktoś chciałby używać sprzęt Dragona czy Mega Baits, a ma opory z powodu przeczytania niepochlebnych opinii zawsze może skorzystać z okazji do zapoznania się ze sprzętem podczas prezentacji wÂÂ terenie. Ja często wyjeżdżam w teren ze sprzętem - można pisać do mnie z zapytaniem o terminy. A jeśli kogoś bardzo przypili termin, niech napisze do mnie - może umożliwię Mu zapoznanie się poprzez wypożyczenie (do obejrzenia) lub użyczenie (do użytkowania) sprzętu.
Każda firma, w tym Dragon, ewoluuje i często wprowadza poprawki do wyrobów, w których należy coś poprawić i jest taka techniczna możliwość. Chyba, że dana firma z góry zakłada trzymanie jednego poziomu jakości technicznej sprzętu i wtedy klient nie ma co liczyć na poprawę jakości.

Współpracujemy z dużą grupą autorów i propagatorów wędkarstwa, nazwiska tych wędkarzy i wędkarek czytacie na naszym portalu firmadragon.pl oraz w innych, w tym na YT, a także w prasie wędkarskiej. Zapewniam, że jeżeli poprosicie Ich o poradę - otrzymacie wyważoną i uczciwą. Nasi Autorzy mają komfort szczerego wypowiadania się, a także doboru sprzętu pod swoją rękę i łowisko, a zatem są w stanie obiektywnie ocenić dany sprzęt. Zawsze rozmawiam z Autorem i dopiero po wspólnym ustaleniu listy sprzętu towaruję go.

Na koniec moich wywodów proponuję, aby nie potępiać w czambuł firmy (Dragon), a konkretny wyrób. Co do ceny detalicznej, to nie wypowiadam się i nie komentuję, ponieważ pracuję w tej firmie oraz ceny ustala Zarząd, czyli ja nie mam wpływu na ten aspekt działania firmy. Warto też pamiętać, że wpływ na ostateczną ceną posiada sklep.

Pozdrawiam :) (2018/06/22 14:14)

ryukon1975

W ciągu ostatnich kilku lat używam głównie sprzętu firmy Dagon. Kłopotów z łowieniem ryb nie mam a chyb o to głównie w tym chodzi. (2018/06/22 15:15)

Przemas83

A tak przy okazji, mam pod ręką wędzisko Team Dragon Z-series 2,45 m c.w. 4-18 g. Jeśli ktoś chce zapoznać się z tym wędziskiem (rzekomo "chińskim szajsem"), to wypożyczę. Bez zobowiązań.
pozdrawiam :)

Piszę się na sprawdzenie tej zetki;] pozdrawiam! (2018/06/22 15:33)

Sith

(...) zapewniam, że taka seria jak HM-X w moim odczuciu niczym nie odbiegają fimie takiej jak St.Croix Legend Elite i Legend Xtreme ,które też posiadam. (...) ... i cenami też... ;(( (2018/06/23 13:33)

erykom

(...) zapewniam, że taka seria jak HM-X w moim odczuciu niczym nie odbiegają fimie takiej jak St.Croix Legend Elite i Legend Xtreme ,które też posiadam. (...)
... i cenami też... ;((
Ceny to z kosmosu :d

(2018/06/23 16:14)

Przemas83

Tak więc panowie , lada dzień Zetka wpadnie w moje ręce ;] Zastąpi starego Dragon Express Spinn 2.45 którym złowiłem setki ryb w kilku gatunkach i była to moja pierwsza wędka od Dragona. (2018/06/24 07:59)

luxxxis

Tak więc panowie , lada dzień Zetka wpadnie w moje ręce ;] Zastąpi starego Dragon Express Spinn 2.45 którym złowiłem setki ryb w kilku gatunkach i była to moja pierwsza wędka od Dragona.Â
Twój Ekspres to leciwy prototyp,sam Szmidt go we własnej piwnicy skręcił,i po ciemku ... :)
Co do "dragoników"--ich sprzętu używam od x lat,bywały rzeczy lepsze i gorsze,z jednych byłem mega zadowolony z innych nie-to normalne.
Nawet kupując Porsche z salonu nie każdy dostaje to czego oczekiwał i w brodę sobie pluje że nie wziął Maybacha ...-to równierż normalne,ludzkie.
Moim zdaniem liczy się "całokształt" działalności danej firmy czy człowieka,ocenianie kogoś czy czegoś na podstawie zasłyszanej opinii czy pojedyńczego zdarzenia jest nieobiektywne,nie fair i generalnie do dupy ...
Dragon jako marka sprzętu trzyma wysoką "średnią",kręćki na łeb biją sklepową konkurencję za tę samą cenę,wędziska są ostatnią "furtką" przed produkcją HM,żyłki i osprzęt-pierwsza liga.
Niech każdy sceptyk zada sobie pytanie co chciałby trzymać w ręku gdy siądzie mu życiówka np szczupaka-czy miałby to być kijek za 200 powiedzmy Mikado czy lepiej Dragon-ik ?
Podejrzewam że większość skłoni się ku 2-giej opcji.

Ktoś zaraz pewnie zarzuci że "tester" nie jest obiektywny,że muszę tak pisać i takie tam pierdoły---bzdura odpowiem,wierutna bzdura .
Mam tę przyjemność że mogę do woli demolować ZA DARMO każdy sprzęt tej firmy,przekraczać granice "użyteczności"--i powiem jedno---moja opinia o nim pozostała niezmienna,dobry w ch..... :)
Polecam .

Przem--Zetka ci spasuje,ugięcie poniżej :)
(2018/06/24 18:46)

w-ptak

Przemas, czekam na twój adres.

pzdr. Waldemar (2018/06/25 10:18)

Przemas83

Przemas, czekam na twój adres.

pzdr. Waldemar

Wysłałem na wskazany adres , również pozdrawiam ;] (2018/06/25 16:30)

luxxxis

Przemas--weż tę zetkę zapakuj w swoje lambo i dawaj na Kopane.
Połowimy okoni i wzdręg do bólu . (2018/06/25 19:13)