Zaloguj się do konta

Filmowanie przez SSR cz. 2

utworzono: 2012/02/20 16:46

Witam serdecznie Kolegów,obserwuję tą dyskusje i powiem Wam że ja jako strażnik SSR będę nagrywał kontrole czy się to komuś podoba czy nie.Chodzi mi głównie o bezpieczenstwo patrolu,a myslę że w tym wypadku  nie będziemy wysłuchiwac ŻALÓW , PRETENSJI i PRZEKLENSTW pod naszym adresem.

Jak kolego myślisz większą karę dostanie od sądu ktoś kto określi Cię nieładnym przymiotnikiem,czy Ty który łamiesz prawo działając w jego imieniu?
A sprawa trafi do sądu, bo ja takiej "ekipie" filmowej nie podam dokumentów.

czytając ze zrozumieniem kamerki używane będą w  przypadku-  podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej ;) [2012-02-22 20:16]

Już się przewieżli ale nic to IDZIE WIOSNA życzę WSZYSTKIM wspaniałych chwil nad wodą i samych okazów.

a mówiłem wniosek można wyciągnąć jeden agresja tłumu, więc Kolego idąc Twoim śladem idzie wiosna i czas skupić się nad ważniejszymi sprawami -czasami coś tu wrzucę na forum np. ochronę Mistrzostw Świata , które odbędą się w maju- czasami coś wrzucę na forum w woli przypomnienia ,że SSR działa i spraw bieżących nie zakończonych o których pisałem w zamkniętej grupie . [2012-02-22 20:21]

viktor0

Meridianon , wiem że czujesz blusa ,dokładnie tak.
[2012-02-22 20:22]

Pozdrawiam Cię Kolego Serdecznie i róbmy swoje :) [2012-02-22 20:24]

radekszumocki

Widzę,że wszystko jest po staremu -zaczęło się.
W punktach napiszę jak ja to widzę-piszę jako strażnik z ziemi lubuskiej[Gubin] o SSR
-komendanci i kierownicy grup terenowych powinni przechodzić weryfikację,wykonywaną w naszym przypadku przez PSR
-komendanci i kierownicy grup terenowych powinni zdać egzamin dopuszczający ich do pracy na zajmowanym stanowisku i  pracy z zespołem ludzkim, w przypadku nie zdania egzaminu i nie przejścia weryfikacji nie powinni zajmować kierowniczych stanowisk
-kandydaci na strażników powinni przejść okres próbny trwający minimum 1 kwartał,jeśli tego okresu nie zaliczą nie będą strażnikami
-wszyscy strażnicy raz w roku powinni zdać egzamin z aktualnych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym przed swoim przełożonym odpowiednio do szczebla
-wprowadzona powinna być kadencyjność zajmowania stanowisk przez osoby funkcyjne
-ssr powinna być jednakowo umundurowana ,lub ubrana
-wyposażona w środki zapewniające jej właściwą ochronę życia i zdrowia
-do pełnienia funkcji strażnika powinny częściej powoływane kobiety
-powinna mieć zapisane prawnie możliwość użycia środków zapisu cyfrowego w stosunku do osób ewidentnie uprawiających kłusownictwo i osób które naruszają art.kk. zapewniające strażnikom ochronę prawną przysługującą funkcjonariuszom publicznym.
Przypominam że był poruszany wątek czy jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi-stwierdzono że nie i jest to prawdą,więc jeśli nie funkcjonariuszem nie można mnie bez mojej zgody filmować-ot i popadli my w kałabałę.Pozdrawiam wszystkich  R.Sz.

Społeczny strażnik nie jest od interpretacji prawa (naginania),ale działania zgodnie z prawem.
Prawdziwy strażnik nie chwali sie i mądrzy na forum ,tylko pracuje społecznie ,skoro wyraził chęć działania w temacie ochrony wód.

Kolego Cierpiliwy 1 mieliśmy pisać jak widzimy przyszłą straż i ja to napisałem ,a jak było w 2011r to obejrzyj sobie w moich aktualnościach umiesz to zrobić ,upoważniam cię nawet do publikowania tego w tym poście,do tego dodaj każdemu strażnikowi po 200-260godz. nad wodą,4000km przejechanych moim pryw.sam merc c-220 ,zajechany w nim silnik w ciężkim terenie,wymieniłem na własny koszt i dalej walczę z kłusownikami ,chyba wiesz ile to kosztuje-to jest jeden z przykładów jak mamy fajnie,ale jest jedna radość z tego działania setki kg.ryb uratowanych przed śmiercią w sieciach kłusowników.

[2012-02-22 20:25]

cierpliwy1

Widzę,że wszystko jest po staremu -zaczęło się.
W punktach napiszę jak ja to widzę-piszę jako strażnik z ziemi lubuskiej[Gubin] o SSR
-komendanci i kierownicy grup terenowych powinni przechodzić weryfikację,wykonywaną w naszym przypadku przez PSR
-komendanci i kierownicy grup terenowych powinni zdać egzamin dopuszczający ich do pracy na zajmowanym stanowisku i  pracy z zespołem ludzkim, w przypadku nie zdania egzaminu i nie przejścia weryfikacji nie powinni zajmować kierowniczych stanowisk
-kandydaci na strażników powinni przejść okres próbny trwający minimum 1 kwartał,jeśli tego okresu nie zaliczą nie będą strażnikami
-wszyscy strażnicy raz w roku powinni zdać egzamin z aktualnych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym przed swoim przełożonym odpowiednio do szczebla
-wprowadzona powinna być kadencyjność zajmowania stanowisk przez osoby funkcyjne
-ssr powinna być jednakowo umundurowana ,lub ubrana
-wyposażona w środki zapewniające jej właściwą ochronę życia i zdrowia
-do pełnienia funkcji strażnika powinny częściej powoływane kobiety
-powinna mieć zapisane prawnie możliwość użycia środków zapisu cyfrowego w stosunku do osób ewidentnie uprawiających kłusownictwo i osób które naruszają art.kk. zapewniające strażnikom ochronę prawną przysługującą funkcjonariuszom publicznym.
Przypominam że był poruszany wątek czy jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi-stwierdzono że nie i jest to prawdą,więc jeśli nie funkcjonariuszem nie można mnie bez mojej zgody filmować-ot i popadli my w kałabałę.Pozdrawiam wszystkich  R.Sz.

Społeczny strażnik nie jest od interpretacji prawa (naginania),ale działania zgodnie z prawem.
Prawdziwy strażnik nie chwali sie i mądrzy na forum ,tylko pracuje społecznie ,skoro wyraził chęć działania w temacie ochrony wód.

Kolego Cierpiliwy 1 mieliśmy pisać jak widzimy przyszłą straż i ja to napisałem ,a jak było w 2011r to obejrzyj sobie w moich aktualnościach umiesz to zrobić ,upoważniam cię nawet do publikowania tego w tym poście,do tego dodaj każdemu strażnikowi po 200-260godz. nad wodą,4000km przejechanych moim pryw.sam merc c-220 ,zajechany w nim silnik w ciężkim terenie,wymieniłem na własny koszt i dalej walczę z kłusownikami ,chyba wiesz ile to kosztuje-to jest jeden z przykładów jak mamy fajnie,ale jest jedna radość z tego działania setki kg.ryb uratowanych przed śmiercią w sieciach kłusowników.

Robisz to ,bo lubisz nikt Ci nie nakazał.Ja nie mam nic przeciwko normalnym strażnikom,ale co tu na forum się dzieje jest dla mnie bardzo dziwne.

Kiedyś kilka lat działałem w straży ,ale po z orientowaniu się o co w tm wszystkim chodzi zrezygnowałem.Zaznaczę jeszcze ,że nowi strażnicy i ich działalność odegrała dużą role w podjęciu mojej decyzji

[2012-02-22 20:50]

Pozdrawiam Cię Kolego Serdecznie i róbmy swoje :)

TO róbcie swoje chłopaki i nie pindolcie o tym na forum, bo jak widać większość ma was dosyć już, a w demokracji większość ma więcej do powiedzenia . Trzeba to przyjąć na klatę i iść sobie do swojej grupy pisać, tak jak to uczynił kol. Jurek. [2012-02-22 20:56]

Pozdrawiam Cię Kolego Serdecznie i róbmy swoje :)

TO róbcie swoje chłopaki i nie pindolcie o tym na forum, bo jak widać większość ma was dosyć już, a w demokracji większość ma więcej do powiedzenia . Trzeba to przyjąć na klatę i iść sobie do swojej grupy pisać, tak jak to uczynił kol. Jurek.

O święte słowa :)

[2012-02-22 21:02]

Iras1975

Witam serdecznie Kolegów,obserwuję tą dyskusje i powiem Wam że ja jako strażnik SSR będę nagrywał kontrole czy się to komuś podoba czy nie.Chodzi mi głównie o bezpieczenstwo patrolu,a myslę że w tym wypadku  nie będziemy wysłuchiwac ŻALÓW , PRETENSJI i PRZEKLENSTW pod naszym adresem.

Agata (moja kobieta) siedzi obok i ma niezły ubaw z tego, zwłaszcza jak sobie wyobraża próbę filmowania mnie przez takich jak Ty. Ciągle mi powtarza, że mam zgrabne pośladki choć rzadko widuje mnie od tyłu.;)

I tyle byś tylko dał radę sfilmować(oczywiście w spodniach) a karty nawet byś nie ujrzał.

[2012-02-22 21:29]

Bez perwersji tutaj ;) hahahahha [2012-02-22 21:32]

Iras1975

Bez perwersji tutaj ;) hahahahha

;) [2012-02-22 21:35]

wally21

Posłuchajcie drodzy wedkrze ...Poco i naco jest ta spoleczn kontrola  toz to  ci sami  w niebieskich beretach ludzie  ktorzy sie wyzywaja na kolegach  sami moga klusowac   sa wazniakami ..i.t,d. .Straz rybacka jast prawnym srodkiem kontroli ochrony i reprezetuje legalne prawo i przepisy  i m czuwac  a  ci   wszyscy najemnicy  zyjacy z satysfakcii chwilowego przeblysku wladzy  powinny  odpuscic sobie i agresja ze strony  nie bedzie   dlugie lata bylem w usa  ..straz wedkarska moze filmowac z ukrycia wedkarzy maja sprzed ze na 100metrow  widza jak wedkarz mierzy rybe  i  wrazie sprzecznosci   dolaczaja material  ..ale niema zadnej  niebieskoberetowej pomocy  ,,,porzadek  musim byc   wallly [2012-02-22 22:13]

Pitbul

Jedna uwaga.Z kamerą czy nie - w przypadku kontroli SSR, jako członkowie PZW, nie możemy odmówić "skontrolowania". Możemy natomiast poprosić (przed kontrolą) o numer strażnika, jego imie i nazwisko, by złożyć skargę w związku z nagrywaniem przebiegu kontroli.Skargę składamy w:
- Okręgu PZW- właściwym Starostwie- właściwej komendzie PSR
Jednocześnie można złożyć zawiadomienie (wraz z opisem sytuacji) o podejrzeniu przekroczenia uprawnień w najbliższej komendzie Policji.
W przypadku braku reakcji na zgłoszenie(a) możemy poinformować GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) prosząc jednocześnie o skontrolowanie sposobu przechowywania naszych danych (nagrań nas zawierających).
Co do reakcji.Ponieważ osobiście doświadczyłem "nagonki" - jestem przeciwny takim praktykom. Jednak popieranie swoich argumentów przykładami stanowi o merytoryczności dyskusji w której jedyną odpowiedzią jest stwierdzenie: "to mnie pozwij".Po pierwsze jak Pan pamięta przestaliśmy być na "per Kolega" i wróciliśmy do formuły "Pan".Po drugie nie ja będę Pana pozywał, bo nadal czekam na Pana obiecane pozwy (od PZW po sądy powszechne), ale przyznam, że postaram się poinformować ofiarę Pana "profesjonalizmu" o Pańskich dokonaniach, mimo, że nie akceptuję zachowań za które został ukarany.
Karę orzeka Sąd. Tak w przypadku "spigota" jak i w innych. Pan Sądem nie jest i dlatego nie jest Pan od ferowania wyroków.--------------------------------Co do słów Kolegi Radka: #428821 / wysłano: 2012/02/22 20:25
"....mieliśmy pisać jak widzimy przyszłą straż...."
Jako Strażnik SSR odpowiem pytaniem."dlaczego przyszłą ?"Wszystko dzieje się codzień i teraz. Codzień i teraz bufonada i ORMO-wskie zachowania (NIE WSZYSTKICH STRAŻNIKÓW - zaznaczam) powodują, że podejście do Naszej formacji jest takie jak widać.Egzaminy. Ok. Przed, w trakcie służby - ok !.Jednak na egzaminie żaden z tych co mają 'mentalność ORMOwca i poczucie pseudowładzy się nie "wyłoży" w kwestii braku profesjonalizmu w kontakcie z Człowiekiem.To wychodzi zazwyczaj nad wodą.Napisałem "zazwyczaj" ponieważ wielokrotnie (na tym forum też) czytałem teksty Strażników świadczące o tym, że Im nerwy puściły...Obiecanki, pogróżki, impertynencje....Wiesz Radku o czym piszę mimo, że Twój wpis nagle (po mojej reakcji) ktoś "zniknął" wraz z całym wątkiem.
Przepraszam za przydługi tekst, ale skromna prośba do: 
Wędkarzy,  którzy dobrnęli do końca,  proszę o przemyślenie tezy w którą wierzę:SSR, nawet łapami nieudaczników chroni NASZE wody. Jeśli przeginają piszcie skargi ! 
Kolegów Strażników SSR :Róbmy dobrą robotę, szanujmy Wędkarzy, nie róbmy pseudostatystyki za wszelką cenę, pamiętajmy, że nie jesteśmy Sędziami, jeśli decydujemy się na tę formę społecznictwa, to nie oczekujmy (a tym bardziej nie żądajmy) pochwał, bo robimy to z własnej nieprzymuszonej woli i nie dla nagród czy nimbu "zajefajnych".
---------------Reasumując:Każdy zawód, każda forma działania łączy w swych "szeregach" ludzi, którzy podejmują się tych zajęć z różnych pobudek. Czasem, mimo zdrowych pobudek "na starcie" ulegamy "wypaleniu" i zaczynamy wypaczać pewne idee nawet nie zdając sobie z tego sprawy.Tak bywa - jesteśmy tylko (i aż) LUDŹMI.Ważne by nie zapędzić się na tyle, by uwagi, krytyka innych nie zaczęła być przez nas odbierana jedynie jako krytyka naszej "jedynej prawdy"I żadne egzaminy tego nie zmienią.
Tomek  [2012-02-22 22:34]

egzekutor

Drodzy koledzy i koleżanki. gdy opisywałem ten temat wydawało mi się, ze jest czytelny dla wszystkich ale oczywiście nie. mam propozycje aby zamknać niepotrzebna kłótnię. jest na forum moderator odpowiedzialny za przepisy(nie wiem kto to jest ale przy ostatnich wyborach takowy zgłosił się na ochotnika). niech ta osoba ustali w , którym powiecie SSR chce filmowac wedkarzy , napisze pismo do Starosty i Wojewody z zapytaniem czy wie , ze podlegli mu SSR chca dokonywać takich praktyk i czy mogłby ewentualnie podac podstawe prawną tych czynności.moze sie okazać ,ze nie ma pojęcia o tym i bedzie mile zaskoczony. osoba ta moze skopiowac mój post z opisem prawnym i dolączyc do listu. jak poniesie koszty za wysłane listu- jezeli napisze na prywatnym adres prześle mu pieniadze za znaczki.pozdrawiam wszystkich [2012-02-22 23:23]

Roxola

Również uważam,że wątek może zostać zamknięty, jednak proszę o nieusuwanie całkowite.
Pozdrawiam.
[2012-02-22 23:31]

Zander51

I niech dopisze, że bierze na siebie wszelkie konsekwencje prawne, które mogą w trakcie wykonywania niewłaściwej kontroli ( z użyciem sprzętu czy bez ) wyniknąć...
[2012-02-22 23:32]

Pitbul

Popieram propozycję zamknięcia ALE - bez usuwania.Sporo mądrych słów z różnych punktów widzenia oraz (czasem zbyt - traumatycznie wyrażanego - odczuwania)
Może się mylę, ale sądzę, że zbyt wiele tematów w jednym wątku.Wierzę, że żywotnie zainteresowani kwestiami teraźniejszości i przyszłości SSR podejmą temat. Ze swojej strony obiecuję podniesienie (w najbliższym czasie) mocno kontrowersyjnej kwestii różnic między "zgłaszaniem" a "konfidencją"
Mimo, żem człek podłej postury i nie do Modera ten link kieruję proszę o zamknięcie tematu.
Ryzykując kolejną przerwę w rozmowie i na prośbę wielu, Którzy w swych wypowiedziac mylnie cytowali - "kończ honoru oszczędź" :))) ....:https://www.youtube.com/watch?v=voxErBJyFuw&list=FLmPPEPXHz7PAO4I0DF2fjkQ&index=6&feature=plpp_video
bo jakoś tak kiedyś (może głupio) uwierzyłem:
https://www.youtube.com/watch?v=5Nng_ozK7BA&feature=autoplay&list=FLmPPEPXHz7PAO4I0DF2fjkQ&lf=plpp_video&playnext=4
Prosząc o zablokowanie, celowo podpieram moją wypowiedź linkami. Warto pogadać......Warto posłuchać (poczytać) adwersarzy ....Dlatego marzę, że  rozmowy odbędą się w "grupach otwartych" (bo tylko takie mają sens) i wierzę, że odbędą się  bez obrażania, merytorycznie (bez wycieczek).Zacietrzewienie, oportunizm, nieodnoszenie się do argumentów, plus obrażanie i uciekanie od argumentów połączone z "nieoczekiwaną zmianą tematu"  oraz pseudointelektualnym "ping-pongiem"  Zainteresowanych innym poziomem percepcji i dyskusji namawiam do "futerkowego" (tam się nie spotkamy ...) :https://www.youtube.com/watch?v=YAPR0NLVlvA&feature=autoplay&list=FLmPPEPXHz7PAO4I0DF2fjkQ&lf=plpp_video&playnext=8 [2012-02-23 00:10]

Do Kolegi Krzysztofa "egzekutor"
W sprawie nagrywania wykroczeń i przestępstw mylisz się. Każdy ma prawo to zrobić ale musi być spełniony jeden obowiązek: nagranie to musi trafić od razu do Policji lub jeśli jest to możliwe do prokuratury. No i musi być na tym nagraniu widoczne co najmniej wykroczenie, wtedy nie ma żadnego problemu stricte prawnego. Natomiast SSR nie ma prawa przechowywać tych danych we własnym zakresie bo nie ma żadnych środków ani procedur co automatycznie oznacza iż SSR nie może nagrywać WSZYSTKICH KONTROLI a jedynie EWIDENTNE ŁAMANIE PRAWA.
Do Kolegi Mirka meridianon
Dobrze kombinujesz z tymi kamerkami lecz nie możesz nagrywać wszystkich kontroli co zawarłeś w swoim artykule. Zresztą podaję cytat:
" Wszyscy wędkarze i inne osoby , które zostaną poddane kontroli będą uprzedzane,że są nagrywane."
Chcesz swoim zachowaniem zniechęcić wszystkich wędkarzy do SSR? Nie sądzę. Nagrywaj jedynie faktyczne ewidentne łamanie praw a nie wszystko co sugeruje ww cytat. A wtedy wszystko będzie i zgodne z prawem i z normami społecznymi.
Do Kolegi "victor0"
Jeśli będziesz tak postępować to licz się z konsekwencjami nie tylko prawnymi lecz jeśli Ci na sercu dobro SSR to nie rób tego a postępuj tak  jedynie w ewidentnych przypadkach łamania prawa a nie wszystkich.
Do wszystkich SSRowców
Drodzy Koledzy odwalacie naprawdę dobrą robotę za free co jeszcze dodatkowo Wam przynosi chlubę ale bądźcie tymi co pouczają a nie tymi co chcą uzyskać tylko wynik w postaci ilości złapanych wędkarzy na drobnych uchybieniach. I skupcie się jako ludzie będący często nad wodą na łapaniu PRAWDZIWYCH KŁUSOLI a nie kogoś kto nie ma wypychacza lub rzucił wędkę za blisko tamy.
Do Kolegów Norbert "niepokorny", Roman "cierpliwy" i innych
Bądźcie wyrozumiali, rzeczowi, spokojni i przede wszystkim kulturalni. Ta polemika niech będzie przykładem jak można rozmawiać w gronie dorosłych osób które mają różne poglądy. I nie patrzmy na byłe zaszłości;)
Koleżanko Olu i Tomku "pitbul" oraz drogi Moderatorze.
Temat nie kwalifikuje się do zamkniecie mimo paru nieznaczących zgrzytów. Przecież meritum sprawy nie zostało wyjaśnione więc możemy jeszcze trochę porozmawiać ale kulturalnie. Proszę wszystkich. Pozdrawiam i idę spać bo późno;)
[2012-02-23 00:19]

egzekutor

Do Kolegi Krzysztofa "egzekutor"
W sprawie nagrywania wykroczeń i przestępstw mylisz się. Każdy ma prawo to zrobić ale musi być spełniony jeden obowiązek: nagranie to musi trafić od razu do Policji lub jeśli jest to możliwe do prokuratury. No i musi być na tym nagraniu widoczne co najmniej wykroczenie, wtedy nie ma żadnego problemu stricte prawnego. Natomiast SSR nie ma prawa przechowywać tych danych we własnym zakresie bo nie ma żadnych środków ani procedur co automatycznie oznacza iż SSR nie może nagrywać WSZYSTKICH KONTROLI a jedynie EWIDENTNE ŁAMANIE PRAWA.
Do Kolegi Mirka meridianon
Dobrze kombinujesz z tymi kamerkami lecz nie możesz nagrywać wszystkich kontroli co zawarłeś w swoim artykule. Zresztą podaję cytat:
" Wszyscy wędkarze i inne osoby , które zostaną poddane kontroli będą uprzedzane,że są nagrywane."
Chcesz swoim zachowaniem zniechęcić wszystkich wędkarzy do SSR? Nie sądzę. Nagrywaj jedynie faktyczne ewidentne łamanie praw a nie wszystko co sugeruje ww cytat. A wtedy wszystko będzie i zgodne z prawem i z normami społecznymi.
Do Kolegi "victor0"
Jeśli będziesz tak postępować to licz się z konsekwencjami nie tylko prawnymi lecz jeśli Ci na sercu dobro SSR to nie rób tego a postępuj tak  jedynie w ewidentnych przypadkach łamania prawa a nie wszystkich.
Do wszystkich SSRowców
Drodzy Koledzy odwalacie naprawdę dobrą robotę za free co jeszcze dodatkowo Wam przynosi chlubę ale bądźcie tymi co pouczają a nie tymi co chcą uzyskać tylko wynik w postaci ilości złapanych wędkarzy na drobnych uchybieniach. I skupcie się jako ludzie będący często nad wodą na łapaniu PRAWDZIWYCH KŁUSOLI a nie kogoś kto nie ma wypychacza lub rzucił wędkę za blisko tamy.
Do Kolegów Norbert "niepokorny", Roman "cierpliwy" i innych
Bądźcie wyrozumiali, rzeczowi, spokojni i przede wszystkim kulturalni. Ta polemika niech będzie przykładem jak można rozmawiać w gronie dorosłych osób które mają różne poglądy. I nie patrzmy na byłe zaszłości;)
Koleżanko Olu i Tomku "pitbul" oraz drogi Moderatorze.
Temat nie kwalifikuje się do zamkniecie mimo paru nieznaczących zgrzytów. Przecież meritum sprawy nie zostało wyjaśnione więc możemy jeszcze trochę porozmawiać ale kulturalnie. Proszę wszystkich. Pozdrawiam i idę spać bo późno;)

drogi kolego Tomaszu ja na swoje słowa zawsze podaje podstawę prawna a Ty nie. filmowac sieci, niewymiarowe ryby itp. mozna filmowac bo to natura ale nie moze być takiej styuacji ze nagrywa sie wszyskich kiedy się tylko chce to nie sredniowiecze kiedy postawimy wędkarza obok 49 cm szczupaka i bedziemy filmowali taka osobe. kto ometryczkuje opisze takie nagranie-policja? a niby dlaczego przecież nie jest wytwórca takiego nagrania nie wie czy była ingerencja osób trzecich itp. filmowanie kazdej osoby wędkującej to przekroczenie uprawnień których i tak SSR nie posiada. przy przestepstwach zgadzam się ze można to nagrac -sytuacja teoretyczna ktos rozciaga sieci wtedy nie ma problemu ale ten temat mówi o filmowaniu kazdego wedkarza. jeżeli jest ktos z danego okregu gdzie chca filmowac wędkarzy niech zaniesie pismo do starosty- maja prawnikow i niech się wypowiedza. na kazde pismo prócz anonimów muszą udzielic odpowiedzi [2012-02-23 09:40]