Zaloguj się do konta

Filmowanie przez SSR cz. 2

utworzono: 2012/02/20 16:46

Chciałem dobrze a wyszło jak wyszło. Racja nie powinienem tego opublikować.

widzisz Kolego zamiast szukać drzazgi w oku innych czasami warto popatrzeć na siebie taka moja rada, nie wiem skąd w was tyle nienawiści... [2012-02-22 18:38]

Randal

O jaką nienawiść chodzi?

[2012-02-22 18:40]

ryukon1975

No dobra jutro idę do pana Kazia z warzywniaka i będzie jazda.

Dlaczego on mnie nagrywa i co on z tym robi, ma pozwolenie jak nie ma to co?

Mam go podać na policję ???

Strasznie "pojechaliście" z tym nagrywaniem :-(

Nagrywanie w sklepach reguluje -ustawa o ochronie osób i mienia-jest informacja i wchodząc do sklepu wyrażasz zgodę na nagrywanie.

Jeśli jednak takie nagranie zostanie umieszczone przykładowo w internecie jak dokument wyżej możesz go oskarżyć.
Możesz być pewny że przykładowo pracownik ochrony ze sklepu który posłuży sie poza miejscem pracy nagraniem z monitoringu i ktoś go na tym przyłapie już do końca życia nie znajdzie pracy w tym zawodzie.

Inna sprawa czy pan Kazio Cię nagrywa,może to nie kamera?
Tylko modna i wszechobecna atrapa?:)

[2012-02-22 18:41]

jarekk

Przyznam, że wszedłem tutaj i przetarłem oczy ze zdziwienia. Jak można tak nieudolnie maskować dane ? A może to było zamierzone ? Gdyby niejaki Dawid G. dowiedział się o opublikowaniu jego wyroku przez strażnika i chciał z tego zrobić użytek ...uff ! To już wygląda całkiem poważnie.

[2012-02-22 19:03]

Chciałem dobrze a wyszło jak wyszło. Racja nie powinienem tego opublikować.

widzisz Kolego zamiast szukać drzazgi w oku innych czasami warto popatrzeć na siebie taka moja rada, nie wiem skąd w was tyle nienawiści...

Żadnej nienawiści tu kolego mediranion nie ma . Prowadzimy rzeczową dyskusję , z pełną kulturą, nikt ciebie tu nie obraża. 
[2012-02-22 19:03]

bueheheheheh;) na forum już tak jest ;) Za wszystko chcą zamykać [2012-02-22 19:09]

O jaką nienawiść chodzi?

o te ataki - nie wiem wam to jakąś radość sprawia ? z forum odeszli Jurek, mastiff pozostałem ja , jak długo sam nie wiem skoro ma to tak wyglądać.... [2012-02-22 19:25]

Przyznam, że wszedłem tutaj i przetarłem oczy ze zdziwienia. Jak można tak nieudolnie maskować dane ? A może to było zamierzone ? Gdyby niejaki Dawid G. dowiedział się o opublikowaniu jego wyroku przez strażnika i chciał z tego zrobić użytek ...uff ! To już wygląda całkiem poważnie.

skoro przecierasz Panie Jarku oczy ze zdziwienia to pisz zawiadomienie do prokuratury po co męczysz klawiaturę:) działaj... [2012-02-22 19:26]

ryukon1975

O jaką nienawiść chodzi?

Kto się tu doszukuje nienawiści?

Człowiek który pod osłoną "blachy" SSR łamie prawo (umieszczając dokumenty z danymi osobowymi w necie) i myśli w jaki sposób je może złamać (łapiąc za kamerę).
I oczekuje za to pochwał,oklasków?

Do filmowania daleko,najpierw ustawy,podpisy a dopiero potem filmowanie na samym końcu.Póki co nawet nikt o to nie wnioskuje.
Mieszkam daleko,traktuje to lekko, ale nie daj Boże bym spotkał kogoś takiego i tak postępującego w realnym świecie, bo umrę ze śmiechu.:))

Co chce tym osiągnąć?

Mi strażnikowi wolno wszystko?Ja strażnik władca?

[2012-02-22 19:28]

O jaką nienawiść chodzi?

o te ataki - nie wiem wam to jakąś radość sprawia ? z forum odeszli Jurek, mastiff pozostałem ja , jak długo sam nie wiem skoro ma to tak wyglądać....

Nikt nie atakuje, nikt też nie trzyma ciebie tutaj kolego [2012-02-22 19:34]

cierpliwy1

O jaką nienawiść chodzi?

o te ataki - nie wiem wam to jakąś radość sprawia ? z forum odeszli Jurek, mastiff pozostałem ja , jak długo sam nie wiem skoro ma to tak wyglądać....

Bardzo dobrze ,że odeszli .Ludzi straszących ,kłótliwych ,uważających ,ze mają patent na wiedzę na tym forum nie potrzeba.Na pewno wchodzą tu młodzi ludzie i czytając te bzdury co pomyślą o wędkarstwie?,jestem prawie pewien iż łowienie nie będzie im się kojarzyć z relaksem i przyjemnością ale strachem .Pozdrawiam
[2012-02-22 19:35]

radekszumocki

Widzę,że wszystko jest po staremu -zaczęło się.
W punktach napiszę jak ja to widzę-piszę jako strażnik z ziemi lubuskiej[Gubin] o SSR
-komendanci i kierownicy grup terenowych powinni przechodzić weryfikację,wykonywaną w naszym przypadku przez PSR
-komendanci i kierownicy grup terenowych powinni zdać egzamin dopuszczający ich do pracy na zajmowanym stanowisku i  pracy z zespołem ludzkim, w przypadku nie zdania egzaminu i nie przejścia weryfikacji nie powinni zajmować kierowniczych stanowisk
-kandydaci na strażników powinni przejść okres próbny trwający minimum 1 kwartał,jeśli tego okresu nie zaliczą nie będą strażnikami
-wszyscy strażnicy raz w roku powinni zdać egzamin z aktualnych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym przed swoim przełożonym odpowiednio do szczebla
-wprowadzona powinna być kadencyjność zajmowania stanowisk przez osoby funkcyjne
-ssr powinna być jednakowo umundurowana ,lub ubrana
-wyposażona w środki zapewniające jej właściwą ochronę życia i zdrowia
-do pełnienia funkcji strażnika powinny częściej powoływane kobiety
-powinna mieć zapisane prawnie możliwość użycia środków zapisu cyfrowego w stosunku do osób ewidentnie uprawiających kłusownictwo i osób które naruszają art.kk. zapewniające strażnikom ochronę prawną przysługującą funkcjonariuszom publicznym.
Przypominam że był poruszany wątek czy jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi-stwierdzono że nie i jest to prawdą,więc jeśli nie funkcjonariuszem nie można mnie bez mojej zgody filmować-ot i popadli my w kałabałę.Pozdrawiam wszystkich  R.Sz.

[2012-02-22 19:39]

cierpliwy1

Nie dawno Jurek ujawnił moje dane osobowe na forum a przepisy tego zabraniają i co ok?

Teraz mnie straszy sądem i to jest normalny człowiek (strażnik) ,to jakaś paranoja.
[2012-02-22 19:40]

Roxola

Myślę,że w temacie kamer już wszystko zostało powiedziane, a w tym wątku omawialiśmy również inny temat.
Aby się wzajemnie nie przekrzykiwać :) zaproponuję coś do poczytania...
Nie będę nic kopiować z innej strony, aby nikt mnie nie posądził o plagiat, tylko udostępnię link do innego forum...
Temat dotyczy ''Jak usprawnić SSR'' i bardzo spodobał mi się post na pierwszej stronie u dołu...
Bardzo ładny opis działania Społecznej Straży Rybackiej.
Proszę się skupić głównie na tym poście... czytanym od połowy, i spokojnie wyraźmy swoją opinię na temat działania SSR.

http://grodzkie.pl/forums/viewtopic.php?f=2&t=429&st=0&sk=t&sd=a&hilit=spo%C5%82eczna&sid=a72f7987c5513657db4ef589b30d3340

Pozdrawiam

[2012-02-22 19:42]

cierpliwy1

W punktach napiszę jak ja to widzę-piszę jako strażnik z ziemi lubuskiej[Gubin] o SSR
-komendanci i kierownicy grup terenowych powinni przechodzić weryfikację,wykonywaną w naszym przypadku przez PSR
-komendanci i kierownicy grup terenowych powinni zdać egzamin dopuszczający ich do pracy na zajmowanym stanowisku i  pracy z zespołem ludzkim, w przypadku nie zdania egzaminu i nie przejścia weryfikacji nie powinni zajmować kierowniczych stanowisk
-kandydaci na strażników powinni przejść okres próbny trwający minimum 1 kwartał,jeśli tego okresu nie zaliczą nie będą strażnikami
-wszyscy strażnicy raz w roku powinni zdać egzamin z aktualnych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym przed swoim przełożonym odpowiednio do szczebla
-wprowadzona powinna być kadencyjność zajmowania stanowisk przez osoby funkcyjne
-powinna mieć zapisane prawnie możliwość użycia środków zapisu cyfrowego w stosunku do osób ewidentnie uprawiających kłusownictwo i osób które naruszają art.kk. zapewniające strażnikom ochronę prawną przysługującą funkcjonariuszom publicznym.
Przypominam że był poruszany wątek czy jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi-stwierdzono że nie i jest to prawdą,więc jeśli nie funkcjonariuszem nie można mnie bez mojej zgody filmować-ot i popadli my w kałabałę.Pozdrawiam wszystkich  R.Sz.

Społeczny strażnik nie jest od interpretacji prawa (naginania),ale działania zgodnie z prawem.
Prawdziwy strażnik nie chwali sie i mądrzy na forum ,tylko pracuje społecznie ,skoro wyraził chęć działania w temacie ochrony wód.

[2012-02-22 19:46]

viktor0

Witam serdecznie Kolegów,obserwuję tą dyskusje i powiem Wam że ja jako strażnik SSR będę nagrywał kontrole czy się to komuś podoba czy nie.Chodzi mi głównie o bezpieczenstwo patrolu,a myslę że w tym wypadku  nie będziemy wysłuchiwac ŻALÓW , PRETENSJI i PRZEKLENSTW pod naszym adresem.
[2012-02-22 19:50]

Witam serdecznie Kolegów,obserwuję tą dyskusje i powiem Wam że ja jako strażnik SSR będę nagrywał kontrole czy się to komuś podoba czy nie.Chodzi mi głównie o bezpieczenstwo patrolu,a myslę że w tym wypadku  nie będziemy wysłuchiwac ŻALÓW , PRETENSJI i PRZEKLENSTW pod naszym adresem.

Kolego nie wyrażaj tutaj swojego zdania bo zaraz zrobią z Ciebie przestępcę:) Chyba,że chcesz aby się po Tobie wozili .  [2012-02-22 19:54]

Oczywiście, możesz nagrywać, ale jak trafisz na normalnego człowieka, to zadzwoni po policję i dostaniesz swoje.  To nie ZOMO kolego i nie można stosować wszystkiego wobec kontrolowanych, a jeśli się boisz , to nie kontroluj. [2012-02-22 19:56]

ot Kolego a mi co niektórzy tyle zdjęć porobili i w internet nawysyłali...a mysleli ,że f-sza fotografują, na jednym zdjęciu też jestem kiedy to jestem na pontonie z patrolem straży rybackiej, ale wtedy nie byłem na kontroli tylko jako osoba towarzysząca, nie wyraziłem zgody aby mój wizerunek ktoś przedstawiał w internecie a jednak znalazł się na kilku forach wędkarskich???? hmmm... [2012-02-22 19:58]

To idź się poskarż  [2012-02-22 20:00]

Wiosna idzie!!! Rybki mają wasze kamery po przeciwnej części ciała do części jego frontowej i wszyscy na tym forum chyba też maja już tego wyżej uszu.
[2012-02-22 20:02]

Roxola

Norbert, czy mogę prosić o zachowanie spokoju :)
Zależy mi aby wątek pozostał.
Jak nie... to przypomnę Ci co mi obiecałeś :)

Proszę wszystkich o wyważone i rozsądne komentarze.
[2012-02-22 20:09]

ryukon1975

Jak kolego myślisz większą karę dostanie od sądu ktoś kto określi Cię nieładnym przymiotnikiem,czy Ty który łamiesz prawo działając w jego imieniu?
A sprawa trafi do sądu, bo ja takiej "ekipie" filmowej nie podam dokumentów.

[2012-02-22 20:12]

viktor0

Już się przewieżli ale nic to IDZIE WIOSNA życzę WSZYSTKIM wspaniałych chwil nad wodą i samych okazów.
[2012-02-22 20:15]