Zaloguj się do konta

Filmowanie przez SSR cz. 2

utworzono: 2012/02/20 16:46
Kristoph1

Na You Tube będzie archiwum, przecież trzeba się pochwalić.
[2012-02-22 11:15]

perwer

Na You Tube będzie archiwum, przecież trzeba się pochwalić.

Kiedyś na jeziorze Dzierżno woj.Śląskie ide brzegiem z podrywką żeby żywce nałapać. Idę  za takie szlify ,tam zatoczka ,a na brzegu 2 kobitki i dwóch chłopów z wędkami. Podchodzę i patrze a jeden bez galot leży,drugi w samych majtkach głową do dołu a nogami do góry opartymi o korzeń,kobitki w samych majtkach rozłożone na plaży.Wtedy pierwszy raz widziałem coś bardziej zalanego od Titanica.
W około nich kilka butelek po winie i wódce ,wędki zarzucone -jedna już pływała z falą.
Chciałbym widziec na yutubie zapis z takiej kontroli .

Co do usprawnienia naszej Straży ,to niestety ,czy stety ,podstawą sa ludzie w niej pracujący.
Możemy pisac wszystko i o wszystkim ,ale to ich podejście i zachowanie będzie wyrażać obraz kontroli. Tak jak w każdej pracy ,czy organizacjach,w Policji ,czy w innej instytucji ,jeden będzie gość do tego powołany,drugi to zakała. Nic tego nie zmienimy ,chyba że nieodpowiednie osoby na danym stanowisku. Na szczęście Olu mamy w Bytomiu ludzi w porządku.

[2012-02-22 11:39]

Skoro mowa o danych osobowych to SSR dysponuje danymi osobowymi ,które uzyskuje  od kontrolowanego (imię ,nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania). Nie ma nigdzie zapisu jak SSR ma postępować z danymi osobowymi. To na Straży spoczywa obowiązek aby dane nie znalazły się w niepowołanych rękach. Tak samo jest z nagraniem video to straż musi zadbać o to aby takie dane nie znalazły się gdzie nie powinny. Jeżeli dana osoba doprowadzi ,że takie dane wydostaną się tam gdzie nie powinny ponosi  oczywiście odpowiedzialność. Często Sąd , czy oskarżyciel publiczny prosi nas o dokumentację fotograficzną  i taką otrzymuje w niektórych przypadkach (czym się różni zdjęcie od nagrania w dokumentowaniu różnych czynów?, nagranie video jest cenniejszym i bardziej czytelnym materiałem dowodowym) Jeżeli chodzi o kamerki samo nagrywanie w miejscu publicznym jakimi niewątpliwie są brzegi wód jest dozwolone podkreślam w przypadku podczas ujawniania wykroczenia lub przestępstwa lub nieprawidłowego zachowywania się osoby kontrolowanej  jest  w pełni  legalne   i stanowi bezcenny materiał poglądowy lub dowód w Sądach. Nie rozumiem dlaczego taka niechęć przecież jasno sprecyzowane jest kto będzie ewentualnie nagrany- nie wędkarz łowiący sobie  spokojnie ryby tylko jak wyżej tj. awanturnik, sprawca znieważenia strażnika, kłusownik, sprawca popełnienia wykroczenia lub przestępstwa. Powtarzam nie ma tu mowy o nagrywaniu wszystkich wędkarzy.  Kamerka to dobre narzędzie do dokumentowania takich zdarzeń  i w czasach kiedy technika  ruszyła do przodu bardzo przydatne . W naszym Regulaminie SSR uchwalonym przez radę Powiatu pisze  „ żądania  wyjaśnień wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzenia kontroli, a w przypadku uzasadnionego podejrzenia pop. Przestępstwa lub wykroczenia- odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu….”. Jeżeli chodzi o powyższy zapis jasno z niego wynika cyt:” wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzenia kontroli”to strażnik podejmuje decyzję co w jego uznaniu jest czynnością niezbędną - w tym przypadku czynnością niezbędną  do przeprowadzenia kontroli będzie uwiecznienie na video popełniającego wykroczenie lub przestępstwo lub agresywnie lub nieodpowiednio zachowującego się osobnika. Tyle co chciałem napisać aby sprostować tu co niektóre wpisy mówiące o tym, że wszyscy bez wyjątku będą nagrywani. Proszę czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam.

[2012-02-22 12:04]

JaroDaw

(....) Proszę czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam.

Myślę, że gdyby kolega napisał w swoim poście,:http://forum.wedkuje.pl/post/ssr-bedzie-nagrywac-interwencje-od-2012-roku/425551/0 w odniesieniu do którego powstał ten wątek, słowa: "kto będzie ewentualnie nagrany- nie wędkarz łowiący sobie  spokojnie ryby tylko jak wyżej tj. awanturnik, sprawca znieważenia strażnika, kłusownik, sprawca popełnienia wykroczenia lub przestępstwa. Powtarzam nie ma tu mowy o nagrywaniu wszystkich wędkarzy. "większość postów w tym temacie w ogóle by nie powstała. Tak że zachęcam do pisania takich newsów jasno i ze zrozumieniem, by nie wprowadzać czytelników w błąd i nie tworzyć sztucznego zamętu.Również pozdrawiam. [2012-02-22 12:32]

JKarp

Cześć cyt:” wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzenia kontroli” Mirek czynności niezbędnych do przeprowadzenia kontroli a nie czynności niezbędnych do zarejestrowania kontroli na dostępnych posiadanych urządzeniach typu kamera lub aparat fotograficzny zamontowany w aparacie telefonicznym. Czynnością niezbędną do przeprowadzenia kontroli jest np. powiadomienie PSR lub Policji  o braku możliwości z powodu odmowy wędkarza. Nie będę się odnosił do " danych osobowych " bo skoro jest napisane, że mam się poddać między innymi kontroli SSR to się do tego stosuje, ale jak ma się to do " Ustawy o ochronie danych osobowych " ? Pytanie raczej znowu do Krzysztofa @Egzekutor :-) Pozdrawiam Janusz [2012-02-22 12:38]

ryukon1975

(....) Proszę czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam.

Myślę, że gdyby kolega napisał w swoim poście,:http://forum.wedkuje.pl/post/ssr-bedzie-nagrywac-interwencje-od-2012-roku/425551/0 w odniesieniu do którego powstał ten wątek, słowa: "kto będzie ewentualnie nagrany- nie wędkarz łowiący sobie  spokojnie ryby tylko jak wyżej tj. awanturnik, sprawca znieważenia strażnika, kłusownik, sprawca popełnienia wykroczenia lub przestępstwa. Powtarzam nie ma tu mowy o nagrywaniu wszystkich wędkarzy. "większość postów w tym temacie w ogóle by nie powstała. Tak że zachęcam do pisania takich newsów jasno i ze zrozumieniem, by nie wprowadzać czytelników w błąd i nie tworzyć sztucznego zamętu.Również pozdrawiam.

Czytając ze zrozumieniem to nie ma tu o czym mówić i pisać.

Żadnej decyzji odgórnej nie ma i nie będzie.Jest to pomysł jednego strażnika.Jeśli mnie nad wodą zechce nagrywać jakaś kontrola to przy obecnym stanie prawnym wezwę Policję.
I jeśli by się komuś chciało to może o coś takiego skierować sprawę do sądu,bo żaden strażnik nie ma prawa mnie nagrywać i potem dysponować tym nagraniem w niewiadomych celach.

[2012-02-22 12:47]

covent

Na cale szczeście wygąda, że tylko jeden komendant SSR w Polsce wpadl na taki pomysl i tylko w jego okręgu ssr będą nagrywać..  

@JaroDaw slusznie zauważyl, że sprostowanie odnośnie tego kto bedzie nagrywany zostalo dodane za późno- stąd tyle dyskusji.

[2012-02-22 14:10]

Kristoph1

Na cale szczeście wygąda, że tylko jeden komendant SSR w Polsce wpadl na taki pomysl i tylko w jego okręgu ssr będą nagrywać..  

@JaroDaw slusznie zauważyl, że sprostowanie odnośnie tego kto bedzie nagrywany zostalo dodane za późno- stąd tyle dyskusji.

Nie w jego okręgu tylko w tym jednym powiecie. Straż SSR jest powoływana przez starostę i ta straż ma uprawnienia tylko na obszarze tego powiatu w którym została powołana, poza nim nie ma żadnych praw do kontroli kogokolwiek.

[2012-02-22 14:32]

Całe szczęście. [2012-02-22 15:44]

Pitbul

Skoro mowa o danych osobowych to SSR dysponuje danymi osobowymi ,które uzyskuje  od kontrolowanego (imię ,nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania). Nie ma nigdzie zapisu jak SSR ma postępować z danymi osobowymi. To na Straży spoczywa obowiązek aby dane nie znalazły się w niepowołanych rękach. Tak samo jest z nagraniem video to straż musi zadbać o to aby takie dane nie znalazły się gdzie nie powinny. Jeżeli dana osoba doprowadzi ,że takie dane wydostaną się tam gdzie nie powinny ponosi  oczywiście odpowiedzialność. ......

i ok !Casus "Grodzickiego" Nie znałem tego nazwiska, ale odczytałem je bez najmniejszego trudu z dokumentów zamieszczonych oficjalnie przez Strażnika SSR mimo, że wyrok tego nie przewidywał....Dane znalazłem tu:Agresja nad naszymi wodami w załączniku: ccf20110820-00000.jpg - - 192 kbadres załącznika - (https://wedkuje.pl/dokumenty/ccf20110820_00000.jpg)
Dlatego - Tym bardziej uważam, że jeśli ktoś nie potrafi to nie powinien.

[2012-02-22 15:46]

Pitbul

korekty:
"Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 15:48:12
Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 15:48:57"

dotyczyły okładu jedynie graficznego a nie treści wypowiedzi.Spodziewając się rychłego usunięcia linkowanego materiału zapewniam, że i tak już "po ptakach jest".pozdrawiamTomek [2012-02-22 15:51]

ryukon1975

Umieszczanie takich danych i szastanie nimi jest karalne a niektórzy jeszcze chcą filmować.:)

Nie żebym straszył sądem.Daleki jestem od tego bo to nie moje dane.:)

Jednak w razie kontroli (teoretycznie) powiem strażnikowi "nie dostaniesz żadnych dokumentów bo jutro wszystko będzie w internecie" ,z takimi dowodami każdy sąd mnie zrozumie i uniewinni.:)

[2012-02-22 16:09]

Iras1975

Ten internetowy strażnik powinien się leczyć. Dziś zaraz po mnie przyłączył się do grupy, a po chwili ktoś( ;) ) pojechał po gwiazdkach pod moim wpisem na temat kontroli... dzieciak jakiś chyba.;)

I daj takiemu kamerę...

[2012-02-22 16:38]

Jakie nagrywanie znowu. ssr nie ma żadnych uprawnień zbliżonych do innych organów państwowych, rejestrowanie zdarzeń to poważna sprawa.  [2012-02-22 17:28]

No nie mają uprawnień prawie żadnych, ale oni  tak bardzo chcieliby  miec kamery, pistolety może granaty, nie odbierajmy im marzeń, panowie.  [2012-02-22 17:33]

korekty:
"Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 15:48:12
Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 15:48:57"

dotyczyły okładu jedynie graficznego a nie treści wypowiedzi.Spodziewając się rychłego usunięcia linkowanego materiału zapewniam, że i tak już "po ptakach jest".pozdrawiamTomek

pisz zawiadomienie :)  [2012-02-22 17:35]

Po przemyśleniu sprawy dochodze do wniosku że wielu strażników nadużywa uprawnień których wcale nie ma ;-)  Podsumowując, wędkarz który nie ma nic na sumieniu i postępuje zgodnie z regulaminem nie ma się czego bać, tutaj on jest górą ;-)  W wypadku nieodpowiedniego zachowania strażników możemy im zrobić koło d... tak samo jak oni nam gdy my łamiemy regulamin.

[2012-02-22 17:38]

cyt:”  wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzenia kontroli” to strażnik podejmuje decyzję co w jego uznaniu jest czynnością niezbędną

Kolego, zauważ tylko, że czynnością niezbędną nie może być każda czynność wymyślona przez strażnika. Maci jasno zapisane obowiązki i w nich wasze uprawnienia. Tam nie ma mowy o jakichkolwiek czynnościach, po za sprawdzeniem zezwolenia do wędkowania i zabezpieczenia za pokwitowaniem sprzętu.  Skąd więc jest tu mowa o rejestrowaniu za pomocą urządzeń technicznych, uprawnienia rodem z CIA.  [2012-02-22 17:44]

wulkanek

Czy fotografowanie lub filmowanie osób, bez ich zgody jest zabronione czy dozwolone? Kwestie rozpowszechniania wizerunku reguluje ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych i w art. 81 ustanawia zasadę, iż rozpowszechnianie wizerunku wymaga zgodny przedstawionej na nim osoby. Jako rozpowszechnianie należy rozumieć jakiekolwiek udostępnianie publiczne fotografii – np. umieszczanie jej na wystawie, stronie internetowej, w gazecie itp. Zakłada się, że zgoda została wyrażona, gdy osoba, której wizerunek będzie rozpowszechniany otrzymała za to zapłatę. Od powyższej zasady przewidziane są dwa wyjątki. Nie jest bowiem wymagana zgoda na rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych. Ponadto zgoda taka nie jest wymagana od osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Powyższe dotyczy jedynie rozpowszechniania wizerunku. Pamiętać jednak należy, że wizerunek, w świetle przepisów Kodeksu cywilnego (art. 22) stanowi dobro osobiste każdego człowieka i jako takie podlega ochronie. Jednakże ochrona ta nie jest tak daleko idąca jak przy opisanym powyżej rozpowszechnianiu czyjegoś wizerunku, do którego wymagana jest wyraźna zgoda portretowanej osoby. Można przyjąć, iż w przypadku gdy fotografia nie będzie rozpowszechniana, wyraźna zgodna portretowanej osoby nie jest wymagana. Wystarczająca wydaje się być zgoda domniemana - którą możemy przyjąć, gdy portretowana osoba, mając tego świadomość, nie sprzeciwia się temu wyraźnie. Jednakże, gdy osoba taka sprzeciwi się jej fotografowaniu, będzie to wiążące dla fotografa. Fotografowanie, filmowanie takiej osoby mimo jej sprzeciwu stanowić będzie naruszenie jej dobra osobistego, co uprawniać będzie ją np. do żądania zaprzestania dalszych naruszeń, a także odszkodowania czy zadośćuczynienia. Można zatem przyjąć, iż w świetle obowiązujących przepisów istnieje swoboda w fotografowaniu, filmowaniu osób powszechnie znanych, jeżeli wizerunek ich utrwalony został w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych jak i w przypadku, gdy fotografowane osoby stanowić będą jedynie szczegół fotografowanej całości – np. widok przechodniów na chodniku. Jednakże również takie osoby korzystać będą z prawa do ochrony wizerunku na zasadach ogólnych, choć wydaje się, że ochrona ta będzie miała ograniczony charakter. Podsumowując, można przyjąć, biorąc pod uwagę nie tylko obowiązujące przepisy ale i przyjęte zwyczaje, że zalecane jest uzyskanie każdorazowej zgody osób fotografowanych, przy czym przy zamiarze późniejszego rozpowszechniania tych wizerunków zgoda na takie rozpowszechnianie musi być udzielona w sposób wyraźny i świadomy.

Nie ma zgody, nie ma filmowania.

plagiat, czy podobieństwo?hahaha 

http://www.odo.wortale.net/64-Czy-fotografowanie-lub-filmowanie-osob-bez-ich-zgody-jest-zabronione-czy-dozwolone.html

[2012-02-22 18:01]

Randal

To jest to samo. [2012-02-22 18:02]

a , czy Kolega ma upoważnienie do publikowania czyjegoś tekstu? dla mnie istny plagiat!!! [2012-02-22 18:05]

Jack14

No dobra jutro idę do pana Kazia z warzywniaka i będzie jazda.

Dlaczego on mnie nagrywa i co on z tym robi, ma pozwolenie jak nie ma to co?

Mam go podać na policję ???

Strasznie "pojechaliście" z tym nagrywaniem :-(

[2012-02-22 18:26]

Kaziu z warzywniaka w ten sposób ochrania swoje mienie, na swoim podwórku też możesz kamerkę zainstalować. [2012-02-22 18:34]

Randal

Chciałem dobrze a wyszło jak wyszło. Racja nie powinienem tego opublikować. [2012-02-22 18:34]

Są to techniczne środki ochrony mienia jakim sklep Pana Kazia, ma do tego prawo, to jest na jego podwórku i nagrywa swoje mienie, a jeżeli do sklepu przychodzą " goście" tzn. klienci, to godzą się na panujące w nim zasady i na kamery Pana Kazia ;) [2012-02-22 18:38]