Zaloguj się do konta

Fenwick HMX96M-MFS-2 - opinie o wędce.

utworzono: 2020/01/17 19:26
barrakuda81

Czy ktoś miał styczność z tą wędką? Interesuje mnie konkretnie wszystko: od właściwości, subiektywnych odczuć użytkownika po opis pracy pod rybą.Mój stary ,poczciwy ale jary Diaflex Light pokonał wiele wiślanych rap i wielu zapewne jeszcze sprosta jednak potrzebuje wsparcia bo sam w sobie jest skrajnie finezyjna opcją jeśli chodzi o bolenie w Wiśle.Ten Fenwick niby kij za około 100 dolców w USA a u nas chca drzeć taki hajs....Żaden hi-end zapewne ale przez zaufanie i sentyment do marki zwróciłem na niego uwagę i będę wdzięczny za parę zdań o nim. [2020-01-17 19:26]

mavic8

Fenwick... Trochę przereklamowany, zwłaszcza przez gwiazdy z wędkarskich filmów gazetowych. Racja, że za drogo chcą za to w Polsce, ale taki mamy naród... [2020-01-22 15:19]

mavic8

https://www.olx.pl/oferta/wedka-spinning-fenwick-eagle-7-25g-229cm-CID767-IDCPJNC.html
I znalazłem cos takiego. [2020-01-22 15:27]

barrakuda81

Serii Eagle nie znam.Czy przereklamowany trudno jednoznacznie ocenić.Ja akurat zaliczam się do grona osób zadowolonych z wędek tej marki ale rzecz jasna wszystkich w rękach nuie miałem.Natomiast faktem jest że drogo sobie u nas śpiewają za kije Fenwicka.W USA kosztują znacznie mniej a przecież towar i tu i do nas jedzie z Chin więc argument o kosztach sprowadzania zza oceanu, cłach itp. nie do końca do mnie przemawia...Ale nie jestem ekspertem od tych kwestii:-) Co do kija w tytule wątku już dołączył do reszty stada spinningów w mojej szafie i może pokusze się o jakiś opis po kilku wyprawach boleniowych.Na sucho robi bardzo dobre wrażenie.Wykonanie eleganckie.Kij może nie jest z tych najszybszych ale to akurat raczej zaleta w tym konkretnym przeznaczeniu.Sprawia wrażenie jakby miał "kopyto" w dolniku a tego mi brakuje w moim diaflexie...Wszystko fajnie dopóki nie siądzie knaga której za nic pod nurt nie ruszysz.W końcu to jednak mocniejsza wędka, z wyższym cw.Zobaczymy jak się spisze na rybach ale do sezonu jeszczee kawałek.Jak macie jakies przemyślenie, opinie piszcie śmiało.Zawsze będzie okazja do dyskusji:-) [2020-01-22 17:39]

barrakuda81

Druga kwestia o której zapomniałem a jest ona bardzo ważna.Od razu zaznaczę że byłem tej sytuacji świadomy dokonując wyboru kija. Otóż dystrybutor ( tak zakładam ) na Polskę podaje niezgodny z faktami opis serii HMX...Porównajcie sobie opis serii HMX na stronie amerykańskiej Fenwicka z tym na KR fishing i wnioski wyciągnijcie sami.Handlarze, sklepy kopiują ten nierzetelny opis i klient może zostać wprowadzony w błąd.U nas podaje się że materiałem z jakiego te wędki sa wykonane jest wysokomodułowy węgiel ( brak ściślejszych danych ) a amerykanie piszą że jest to węgiel "średniomodułowy".Druga kwestia to przelotki.Rzeczywiście jest tak jak piszą w USA czyli stal plus wkład "zirconium" a nie Ti22 znane choćby z wyższej serii EliteTech...Reszta na szczęście się zgadza.Jednak nie jest to fajne że Polaków wciąż traktuje się trochę jak idiotów.Mnie o nie przeszkadzało bo jak wspomniałem na początku kierowałem się opisami na stronie amerykańskiej ale gdyby ktoś był nie w pełni świadomym konsumentem mógłby "popłynąc" i się rozczarować.Linków nie wklejam.Jak ktoś chce znajdzie. [2020-01-22 18:29]

barrakuda81

http://www.fenwickfishing.com/fenwick-freshwater-rods-fenwick-hmx/fenwick-hmx-salmon-steelhead-spinning/1405242.html#q=hmx&start=5

https://fenwick.com.pl/hmx/

Dla leniwych - porównajcie sami czy nie mam racji.Skąd taki "rozdźwięk"?:-) [2020-01-22 18:33]

ryukon1975

Na Polskę jest droższy blank, droższe przelotki więc i cena końcowa znacznie większa.

Zaś tak na poważnie to większość kupujących nie zwraca na te fakty uwagi. Ma być szumna marka i wysoka cena żeby się pokazać nad wodą. Sama konstrukcja i to na czym jest oparta interesuje naprawdę niewielu wędkarzy. Widać to przykładowo w pytaniach jekie są zadawane pod opisami/testami wędzisk (bez względu na ich markę czy cenę). [2020-01-22 18:50]

barrakuda81

Coś w tym jest...Kto wie czego szuka napewno znajdzie.Nie zawsze najdroższy kij będzie najlepszy, najbardziej optymalny do pewnego typu zastosowań chyba że wchodzimy w najwęższą mozliwa specjalizację.Mało kto jest w pełni świadomy swoich realnych potrzeb i "jara" się opisami zamiast pomachac kijem,przykręcić kołowrotek którego ma zamiar w danej konfiguracji uzywać.Czasem nie jest też dobrze jeśli ludzie mają więcej pieniędzy niż zdrowego rozsądku:-) Na szczęście lub nie, nikt "bogatemu nie zabroni":-) Inną kwestią jest że ktoś tę sytuację próbuje wykorzystywać dla własnych korzyści a to jest już niefajne... [2020-01-22 20:44]

ryukon1975

O to własnie mi chodzi.
Z tym naszym bogactwem jest dokładnie jak z tymi wędkami. Ma być dookoła szum. Porównując średnie zarobki u nas i w Stanach to się odruchowo i bezwarunkowo zastanawiam czy my naprawdę jesteśmy tak bogaci żeby płacić za to samo wędzisko 50% więcej?
Jak to kiedyś ktoś pwiedział "Czapkę sprzedać, pas zastawić ale się postawić". :)

Oczywiście sprzęt ogólnie nie jest tani i dużo rozumiem ale różnica cen na tych dwóch rynkach jest nie do zrozumienia. Koniec końców nikt nikomu jednak wędki na siłę nie wciska każdy sam decyduje czy go na nią stać. Więc można na ten temat długo pisać ale niewiele z tego wyniknie. [2020-01-22 20:59]

robert7171

Witam, poszukuję górnej części do spiningu, Fenwick Eagle MS-2 6'6" 1/16-3/8 oz 2-8 lb, czy ktoś wie gdzie mógłbym zamówić ? Został mi tylko dolnik, górna część utonęła :( [2020-01-25 21:08]

barrakuda81

Proponuje skontaktowac się z polskim dystrybutorem Fenwicka. Jeśli to model nadal produkowany lub znajdujący się w ofercie nie powinno byc problemu z zamówieniem takiego elementu ale to tylko moje przypuszczenia.

https://fenwick.com.pl/kontakt/ [2020-01-26 10:09]

robert7171

OK, dziękuję [2020-01-27 13:56]