Zaloguj się do konta

Feedery Kongera-wybór

utworzono: 2014/03/28 14:42
PatrykWSL

Witam. Moim pytaniem jest, który z wymienionych poniżej feederów z kongera będzie najlepszy do połowu w średniej i małej rzece o średnim uciągu:-konger sprado feeder 120/360-konger maxer feeder 120/360-konger grandis feeder 120 360-konger arcus feeder 120/360
albo może mikado trython 360/100?
[2014-03-28 14:42]

kuba234p

Ja ci szczerze polecam dozbierać do Mikado Golden Bay Feeder 140g 345/360/390 .Kij naprawdę bardzo dobry posiadam jednego i mam zamiar kupić drugiego.No a  z  tych to najbardziej "finezyjny" jest chyba Arcus Feeder , normalnie stawiałbym na tego Trythona od Mikado ale spotkałem się z  opiniami że jest bardzo sztywny :/ [2014-03-28 15:20]

mateusz-falkiew

najlżejszy z tych kongerów jest Maxer nie będzie męczył ręki więc poleciłbym ci go moc we wszystkich ta sama mikado trython ciężki jest i bez rewelacji jak dla mnie jak chcesz się dowiedzieć więcej o tych kongerach wejdź na internetowy katalog kongera     na www.konger.pl tam znajdziesz z czego poszczególne wędziska są wykonane i ich parametry    [2014-03-28 20:34]

kuba234p

najlżejszy z tych kongerów jest Maxer nie będzie męczył ręki więc poleciłbym ci go moc we wszystkich ta sama mikado trython ciężki jest i bez rewelacji jak dla mnie jak chcesz się dowiedzieć więcej o tych kongerach wejdź na internetowy katalog kongera http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.konger.pl%2F%3Fq%3Dpl%2Fcontent%2Fkatalog-konger-2014&ei=rM41U_2CNsiRhQfjkoBI&usg=AFQjCNEwEEq4aGO5GdadHGAlPT2TLJhXbA&bvm=bv.63808443,d.bGE 


Waga , wagą ale to zależy od upodobań, ja np. lubię czuć że mam coś w  ręce (nie licząc spinningu).Po za tym to są Feedery! One przecież 70% wędkarskiego wypadu przeleżą na podpórkach ;). [2014-03-28 20:42]

MACKO76

Tylko mikado ultraviolet  360/120 g rewelacja gorąco polecam bedziesz zadowolony a cena przystepna,jakieś 220zł pozdrawiam POŁAMANIA
[2014-03-28 22:46]

Przemo-77

Jestem zagorzałym feederowcem i przeżuciłem już sporo wędek. Zdarzała się że po zakupie wędki i po pierwszym jej użyciu decydowałem się na jej odsprzedaż. DNie zawracaj sobie głowy feederami kongera. Owszem są dobre ale te z najwyższej półki. Osobiśćie poleciłbym Ci zakup Mikado Golden Bay 360/140 bo to kijek zarówno na rzekę jak i na wodę stojącą (po odpowiednim dobraniu szczytówek). Moim zdaniem od tego kijka zaczynają się w miarę zawodowe feederki dla początkujących jak i dla tych którzy znają tą metodę połowu, a nie chcą wywalać dużo kasy na dobry kijek. Szczerze polecam.
[2014-03-29 09:38]

Przemo-77

najlżejszy z tych kongerów jest Maxer nie będzie męczył ręki więc poleciłbym ci go moc we wszystkich ta sama mikado trython ciężki jest i bez rewelacji jak dla mnie jak chcesz się dowiedzieć więcej o tych kongerach wejdź na internetowy katalog kongera http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.konger.pl%2F%3Fq%3Dpl%2Fcontent%2Fkatalog-konger-2014&ei=rM41U_2CNsiRhQfjkoBI&usg=AFQjCNEwEEq4aGO5GdadHGAlPT2TLJhXbA&bvm=bv.63808443,d.bGE 


Waga , wagą ale to zależy od upodobań, ja np. lubię czuć że mam coś w  ręce (nie licząc spinningu).Po za tym to są Feedery! One przecież 70% wędkarskiego wypadu przeleżą na podpórkach ;).

Zależy jakim sposobem łowisz są goście którzy trzymają wędkę w ręce mając palec na żyłce i próbują wyczuć skubanie przynęty. Poza tym łatwiej wykonać zacięcie lżejszym feederem jedną ręką niż dwoma. Lżejszy feeder jest po prostu lepszy.
[2014-03-29 09:42]

maximus36

Posiadam  konger grandis feeder 120 360 i jestem z niego bardzo zadowolony. Mam także Mikado Golden Bay 140 360 ale większy sentyment mam do Kongera. [2014-03-30 15:52]

notaki

Zależy jakim sposobem łowisz są goście którzy trzymają wędkę w ręce mając palec na żyłce i próbują wyczuć skubanie przynęty. Poza tym łatwiej wykonać zacięcie lżejszym feederem jedną ręką niż dwoma. Lżejszy feeder jest po prostu lepszy.


A zauwazyłeś, ze samo wedzisko wazy ( powiedzmy) 150 g, a już wedka z dołączonym kołowrotkiem, żyłką etc.. ok o.5 kg ?? Tak, że nie przesadzałbym z tym cięzarem samego wedziska. trzy deko w jedną czy drugą?????? Sporo łowię " z palcem na cynglu" i z doświadczenia mogę powiedziec, ze bardziej męczy rekę długośc wedziska ( moment siły jaki działa na nadgarstek poprzez napór płynacej wody na żyłkę ) nić pięc deko wiecej cięzaru samej wedki.
P.S. Łowiąc z palcem na zyłce na jeziorze spokojnie można oprzec wedkę na podpórce ( a dolnik na udzie ) o ile podpórka nie zatrzymuje zyłki.
[2014-03-30 15:58]

kuba234p

najlżejszy z tych kongerów jest Maxer nie będzie męczył ręki więc poleciłbym ci go moc we wszystkich ta sama mikado trython ciężki jest i bez rewelacji jak dla mnie jak chcesz się dowiedzieć więcej o tych kongerach wejdź na internetowy katalog kongera http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.konger.pl%2F%3Fq%3Dpl%2Fcontent%2Fkatalog-konger-2014&ei=rM41U_2CNsiRhQfjkoBI&usg=AFQjCNEwEEq4aGO5GdadHGAlPT2TLJhXbA&bvm=bv.63808443,d.bGE 


Waga , wagą ale to zależy od upodobań, ja np. lubię czuć że mam coś w  ręce (nie licząc spinningu).Po za tym to są Feedery! One przecież 70% wędkarskiego wypadu przeleżą na podpórkach ;).

Zależy jakim sposobem łowisz są goście którzy trzymają wędkę w ręce mając palec na żyłce i próbują wyczuć skubanie przynęty. Poza tym łatwiej wykonać zacięcie lżejszym feederem jedną ręką niż dwoma. Lżejszy feeder jest po prostu lepszy.


No prawda , chociaż też to zależy od odległości łowienia i sposobu zacięcia.Jak może zauważyłeś też na początku poleciłem Golden Baya , według mnie ma on opytmalną wagę , i jeśli odpowiednio dołoży się kołowrotek żeby wędka była wyważona to nie ma problemu z  zacinaniem jedną ręką nawet na większych odległościach.

[2014-03-30 17:47]

PatrykWSL

A jaki byście mi polecili dobry kołowrotek do feedera na rzekę, taki do okolic 50zł. Czy dobry będzie model york centor 4003, lub 3003? [2014-03-30 22:13]

kuba234p

A jaki byście mi polecili dobry kołowrotek do feedera na rzekę, taki do okolic 50zł. Czy dobry będzie model york centor 4003, lub 3003?


Za tak mały fundusz to nawet kołowrotek do spławika może być za słaby , tym bardziej do gruntu. Myślę że kołowrotek za 50zł rozsypie ci się po połowie sezonu :/.No ale dobra , ja tylko doradzam za ok.65zł powinieneś dostać kołowrotek Konger Carbomaxx 3000 łowiłem nim przy feederze i szczerze to był chyba mój drugi najgorszy kołowrotek jakim łowiłem , ale wytrzymał 1,5 sezonu przy feederku do 80g. Póżniej go sprzedałem :D. [2014-03-30 22:51]

mateusz-falkiew

nic w tej cenie nie znajdziesz co by się nadawało do feedera a szkoda żebyś tylko wydał kasę na bubel lepiej poczekaj odłóż sobie większe pieniądze i kup coś sensownego a co do tematu wcześniej to każdy ma inne upodobania co do feedera jego wagi jego parametrów itp. i każdy będzie swój kijek chwalił pozdrawiam [2014-03-31 12:46]

Moczykij70

Tylko mikado ultraviolet  360/120 g rewelacja gorąco polecam bedziesz zadowolony a cena przystepna,jakieś 220zł pozdrawiam POŁAMANIA

I tu Kolega bardzo mądrze pisze i doradza. Posłuchaj i kup Ultravioleta. W mojej kolekcji feederów to ten jedyny ... po prostu ulubiony :)

Pzdr.


[2014-03-31 14:40]

PatrykWSL

To od jakich pieniędzy polecicie mi kołowrotek do moich potrzeb? [2014-03-31 15:01]

PatrykWSL

no piszcie coś [2014-04-04 16:46]

Glovvacz

Okuma od 100zł+ każdy model jest dobry
[2014-04-04 17:27]

mateusz-falkiew

do feedera to mogę ci polecić kołowrotek dragona maxima baitfeeder fr rozmiar pozostawiam tobie cena koło 200zł ale warto [2014-04-04 19:06]

haja

Ja ci szczerze polecam dozbierać do Mikado Golden Bay Feeder 140g 345/360/390 .Kij naprawdę bardzo dobry posiadam jednego i mam zamiar kupić drugiego.No a  z  tych to najbardziej "finezyjny" jest chyba Arcus Feeder , normalnie stawiałbym na tego Trythona od Mikado ale spotkałem się z  opiniami że jest bardzo sztywny :/

Łowiłem na Arcusa. Mocne i dobrze wykonane wędzisko, ale zbyt finezyjne nie jest niestety. Przynajmniej porównując z Daiwą Aqualite...
[2014-04-04 20:34]

berthold

Tylko mikado ultraviolet  360/120 g rewelacja gorąco polecam bedziesz zadowolony a cena przystepna,jakieś 220zł pozdrawiam POŁAMANIA

I tu Kolega bardzo mądrze pisze i doradza. Posłuchaj i kup Ultravioleta. W mojej kolekcji feederów to ten jedyny ... po prostu ulubiony :)

Pzdr.





wy mu doradzacie a ja go przechytrzyłem i zamówiłem 2 sztuki ale twin feder

http://allegro.pl/mikado-ultraviolet-twinfeeder-330-390-do-110-g-i4074598497.html

nie miałem go jeszcze w rękach ani nie widziałem tylko tak w ciemno bo podoba mi się podejście firmy ,kupujesz wędkę a masz tak jak by dwie bo i 330 cm oraz 390 cm i podobno (tak pisze) 5 szczytówek więc na każdą wodę  od płoteczki po duże leszcze ,jak będzie to dowiem  się najprawdopodobniej w następnym tygodniu jak dotrą
[2014-04-04 22:27]

gucek6

Jeśli już to Maxer,ale ja polecam Ci Mikado Golden Bay 140/ 360, mam te kije i są super a cenowo jest tylko koło 30 zł różnicy między Maxerem a Mikado
[2014-04-05 08:51]

PatrykWSL

Wielkie dzięki za rady. Hyba zdecyduje się na konger spirado feeder 360/120 i kołowrotek konger medalist team carp 330 [2014-04-05 10:15]

przemyslaw-misi

ja posiadam spirado i jest ssuper:)  mam tez mikado golden lion ale to wiadomo ze te mikado kosztuje w granicach 70 zł a spirado 140 i czuc różnice. jestem zadowolony ze spirado, założyłem szczytówke medium i praktyczie 99% bran mam zacietych na tej najbardziej miekkiej nie moglem zaciac ryby, bo za gietka, ryba skubała a dzwonek juz dzwonił. polecam tą wedke wszystkim:)
[2014-04-05 15:55]

przemo1980

Są gusta i guściki :-) ale posłuchaj dobrych rad i zainteresuj się Mikado Golden Bay Feeder.
W cenie poniżej 200zł jest to naprawdę solidny kijek. Sporo feederów "przerzuciłem" kiedyś przed zakupem Golden Bay i w moim odczuciu te Kongery w podobnych cenach to już jakoś nie to, a to jakieś takie pałowate, albo kiepskie wykonanie, a Golden Bay od razu podpasował do ręki. Tyle ,że właśnie jest to ale, kijek  musi podpasować :-)

[2014-04-05 16:25]

PatrykWSL

ja posiadam spirado i jest ssuper:)  mam tez mikado golden lion ale to wiadomo ze te mikado kosztuje w granicach 70 zł a spirado 140 i czuc różnice. jestem zadowolony ze spirado, założyłem szczytówke medium i praktyczie 99% bran mam zacietych na tej najbardziej miekkiej nie moglem zaciac ryby, bo za gietka, ryba skubała a dzwonek juz dzwonił. polecam tą wedke wszystkim:)

Czemu nie dało się nic zaciąć na najdelikatniejszej? Napewno się dało. [2014-04-05 20:10]

ryukon1975

Zaciąć się nie dało bo się odczytać sygnalizacji brania nie umiało.

Podobnie jest tu z wymianą zdań na temat masy wędzisk. Niska masa to nie wygoda czy łatwość zacięcia , trzymanie kija w ręce może gdzieś w dalszej kolejności.

Niska masa kija świadczy na pierwszym miejscu o materiale z jakiego został zrobiony a przez to jaką ma akcję. Kij węglowy lekki , szybki, cięty esencja współczesnego wędkarstwa. I kiepskim uzasadnieniem jest że może być ciężki bo głownie leży. Może i leży ale tylko do czasu gdy ryba zaczyna brać wtedy na lekkim szybkim kiju sygnalizacja brania jest o wiele lepsza a hol pewny.

 Kij ciężki to znacznie gorsze materiały włókna szklane, kompozyty, materiały które tylko imitują włókna węglowe i akcja typu klucha od której większość jednak woli trzymać się z daleka.

Niżej mój najnowszy kij 3,9 m cw 100 g, masa 306 g, podstawowy materiał grafit wysokomodułowy IM6. W szczegóły konstrukcji nie będę wchodził kto chce to znajdzie, jego szybkość i ciętość robi niesamowite wrażenie nawet na kimś kto miał już wiele innych feederów.

[2014-04-05 20:39]