Zaloguj się do konta

Feedery Robinson czy Mistrall -porada

utworzono: 2014/11/04 19:49
batoner

WitamPrzymierzam się do zakupu feederka, który będzie mi służył i na rzekę (ODRA) i na wody stojące. Na rzece to głownie z obciążeniem 120-140g, natomiast na wodach stojących z koszykami 40-80g plus zanęta. Niestety nie posiadam mega grubego portfela dlatego mogę przeznaczyć do 120zł na kij. Siedząc i przeczesująć fora itp wytypowałem 4  wędziska, które by mnie interesowały. Postanowiłem założyć ten temat i prosić Was o pomoc, który z n/w kijków będzie lepszy: 1)Mistrall X-treme 3,6 cw 120 2) Mistrall infinity 3,6 cw 150 3)Robinson Dynacore 3,6 cw do 120 lub 150 4)Robinson red star 3,6 cw do 150 Kołowrotek będzie to robinson freerunner lub steel grey.  Chodził mi jeszcze po głowie Mikado trython ale wydaje mi się, że w/w propozycje będa lepsze. Sprzedawca doradzał mi feeder jaxon black arrow 3,6 cw 120 ale jakoś nie za bardzo mi siedzi ten pomysł. Co do ryb to tam gdzie jeżdżę jest urozmaicenie od płotek do brzan, karpi i sumów. Koledzy łapią na rzece feederami z rumpola 150 i 180 i sprawują się rewelacyjnie. Proszę o kokretne odpowiedzi za co serdecznie dziękuję.

[2014-11-04 19:49]

Mam inną wędkę z serii Dynacore, bardzo przyzwoicie wykonana jak na swoją cenę, więc myślę, że i feedera warto obejrzeć. [2014-11-05 16:22]

batoner

WitajJa mam karpiówkę z Dynacore i też jestem zadowolony. Fakt nigdy nic mega dużego nei było na niej ale wykonanie bardzo ładne. Jednak mam dylemat czy Mistrall nie jest lepszym wyjściem dlatego mam taki problem.
[2014-11-05 16:54]

Przemo-77

Produkty Rumpol to sobie lepiej daruj. Mikado trython to całkiem przyzwoity kjiaszek.
[2014-11-05 17:23]

batoner

Wiesz najdziwniejsze jest w tym, że widziałem jakie oni ryby wyciągają i jak ostro te Rumpole eksploatują a one nawet nie jękną. Na rzece brzany 60-75, karpie 5-8, i sumy takie do 140 a te feederki dalej zero jak nowe. Może jakoś im się udało dobrą serię kupić :D [2014-11-05 17:38]

gosku

Tanie lecz przyzwoite feedery Dynacore są ze mną nad wodą już od kilku sezonów. Wyciągneły sporo ryb w tym kilkukilogramowego suma. Nie są zbyt zadbane, kamienie czy piach nie zaszkodził im choć wiadomo nie należy tak postępować. Jak masz wybierać bierz jakiś kij z Robinsona.  [2014-11-06 12:04]

batoner

No właśnie na takich opiniach mi zależy. Dzięki serdeczne :D Chociaż ciekawi mnie czy ktoś jeszcze coś napisze. [2014-11-06 15:49]

mlody891

Ja posiadam Mistrall Infinity 2 sztuki, trochę rybek już wyciągałem na nie i nie mogę narzekać, raz kija złamałem, ale to z mojej winy i wymienili mi element bez problemu na nowy, więc spoko, i Mistrall ma 2 letnią gwarancje. [2014-11-06 16:35]

batoner

A jak radzą sobie z takimi ciężarami 140-150g ?No i co do tych szczytówek to czy te dwie są wystarczające czy musiałeś dokupić?
[2014-11-06 16:44]

gosku

Możesz być spokojny, dadzą sobie radę z takimi ciężarami. Dwie, które miałem w zestawie zupełnie mi starczyły. To już raczej kwestia osobista, co kto lubi. Wędki Dynacore mimo, że tak tanie są solidne i wytrzymałe.  [2014-11-06 16:52]

batoner

No i właśnie dlatego założyłem temat bo ciężko mi było wybrać (i dalej jest) miedzy mistrallem(jak co infinity) i dynacore. Bo cenowo mistrall troszkę drożej (20zł z wysyłką) i ma te 24 miesiace gwarancji. A dynacore jest dośc udaną serią Robinsona i cena 78-90zł plus wysyłka jest bardzo dobra. I tu jest pies pogrzebany. Bym miał więcej to Mikado golden bay biore i nie kombinuje :/ [2014-11-06 19:56]

batoner

Już miałem brać Infinity a wpadła mi w ręce wędka Mikado X-plode medium feeder. No i znowu nie kupiłem bo postanowiłem jeszcze zapytać was czy mieliście z tym feederem do czynienia? Wiem, wiem wymyślaty ale to ma być mój pierwszy feeder i dlatego tyle pytań. [2014-11-07 18:42]

batoner

No i zakupiłem Mistrall Infinity 3,6 120 w sklepie po drugiej stronie drogi mieli wyprzedaż i udało się go kupić za 84 zł :)
[2014-11-10 10:21]

biedron1989

Witam.
Dostałem od starszego przyjaciela wędkarza Feederka Mistrall X-treme 3,6 cw 120.
Jako ze dopiero będę zaczynal swoja przygode z feederem bardzo prosze abyscie doradzili mi jaki kolowrotek dokupic do tego wedziska.
Lowil bede glownie na jeziorach oraz wiekszych stawach komercyjnych.
Interesuje mnie czy patrzec na wielkosc, na firme czy jeszcze na cos innego.
Wolny bieg raczej zbyteczny bedzie. Czy mam racje??
[2014-11-24 11:04]

odrofan

Witam.
Dostałem od starszego przyjaciela wędkarza Feederka Mistrall X-treme 3,6 cw 120.
Jako ze dopiero będę zaczynal swoja przygode z feederem bardzo prosze abyscie doradzili mi jaki kolowrotek dokupic do tego wedziska.
Lowil bede glownie na jeziorach oraz wiekszych stawach komercyjnych.
Interesuje mnie czy patrzec na wielkosc, na firme czy jeszcze na cos innego.
Wolny bieg raczej zbyteczny bedzie. Czy mam racje??

Witam . Mamy rozumieć że cena nie gra roli ?
[2014-11-24 14:51]

biedron1989

Przepraszam ze tego nie dopisalem w poprzednim poscie. Kwota im mniejsza tym lepiej ale mam nadzieje ze cos odpowiedniego na poczatek do 180zl powinno sie znalezc. Ryby ktore mam nadzieje lowic na ten sprzet to ploc, lin, leszcz i mniejsze karpie.
Posiadam 2 kolowrotki Yorka ale to sa raczej spiningowe bo wielkosc to 1000 wiec raczej takiego nie ma sensu montowac do tego zestawu stad moje pytanie.
[2014-11-24 15:01]

odrofan

Mnie się sprawdzają na rzekę dragon maxima bf 40 oraz okuma tactic [travertine] 45 a na wody stojące przy feederze 100 gramowym ryobi ecusima wielkości 4000 , w tym przedziale cenowym znajdziesz wiele gotowych propozycji na naszym forum . [2014-11-24 21:14]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia