Feederowa elastyczność

/ 8 odpowiedzi / 8 zdjęć

Feederowa elastyczność


Zmagając się z dość częstym, niewykorzystanym zacięciem ryby szukam rozwiązań, które pomogą lub wykluczą moje błędy. Często łowię feederem koszyk lub metodą z różnymi  koszykami lecz ostatnio przypadł mi do gustu koszyk z elastyczną gumką, która nie dość że amortyzuje chol ryby to również pomaga w samo zacięciu ryby.

Zalety
  1. Koszyki nie posiadają żeberek przez co wykluczone jest zaplątanie przyponu.
  2. Dostępne są w różnych wielkościach i rozmiarach
  3. Niezniszczalne-metalowe
  4. Można zastosować zestaw przelotowy lub stały  z gumowym amortyzatorem
  5. Szybka zmiana koszyka poprzez wyjęcie z trzpienia bez konieczności demontażu zestawu
  6. Można zastosować klasyczne koszyki oraz koszyki na robaki

Wady
  1. Mniejsza pojemność zanęty w koszyczkach do metody w porównaniu do koszyczków tej samej gramatury z żeberkami
  2. W zestawie z koszyczkami klasycznymi pląta się przypon
  3. Trwałość łącznika gumowego trzeba kontrolować i wymieniać gdyż po kilkunastu zacięciach większej ryby gumy przerywają się

Podsumowując
Przekonało mnie estetyczne wykonanie, szybki montaż i możliwość wymiany i zamiany na inne koszyki.
Hol większych ryb sprawia dużą przyjemność i świadomość bezpieczeństwa że ryba  nie wychaczy się podczas odjazdu. Stosując je od dłuższego czasu efektywność wzrosła już  od tych najmniejszych okazów :) , drapieżników
oraz  życiowego okazu 6 kg pełnołuskiego.
Jeśli posiadacie podobne doświadczenia inne praktyczne ciekawostki to prosze o info


 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.