Zaloguj się do konta

Feederek dla początkujacego

utworzono: 2010/07/13 22:10
swiko

Witam!

Od pewnego czasu zainteresowałem sie wędkarstwem. Zakupiłem parę wędzisk teleskopowych mało znanych firm o długości 3,60 m. ktore używam na grunt. Owa metoda spodobała mi sie duzo bardziej od spławikowej dlatego chcialbym zakupić jakiegos feederka (cena do 100 zł) o C.W. do 100g. Czytałem sporo pozytywnych opinii na temat firm Mikado i Kongera, dlatego chcialbym zakupić jakieś wędzisko z tej firmy. Liczę na jakieś propozycje z konkretnymi modelami. Zapomniałbym jeszcze o jakims kołowrotku ktory pasowałby do takiego kijka. Feederkiem chcialbym głównie łowić na wodach stojących, jedynie czasami na rzekach.

dzieki z góry za odpowiedzi. pozdrawiam swiko!

[2010-07-13 22:10]

pisaq

Witam!
Posiadam kilka wędzisk Mikado i jestem bardzo zadowolony.
W tym właśnie feedera, Matrix 555 MultiFeeder, raczej półka ekonomiczna, a moje oczekiwania spełnia - jak na początek OK.
Natomiast kolega operuje Mikado Golden Lion Feeder, 3,60m, c.w. 100g, również nie narzeka.

Poszperałem w sklepie Mikado i znalazłem opcje 3m, 3,3m, 3,6m i 3,9m, każdy z nich ma taki sam ciężar wyrzutowy (100g), cena na necie to 72zł za wędzisko 3m i 89zł za najdłuższy wariant.
Moim zdaniem, niedrogi i całkiem przyzwoity badyl.

Co do kołowrotka do feedera to używam Dragon Viper 530iT, jest to kręcioł uniwersalny (do feederów, spinningów, spławikówek itp). Wcześniej leżał na spinningu szczupakowym (blaszki), później spinningu sandaczowym (jigi po 30g, ciężka orka dla młynka), następnie zaliczył matchówkę, aż wylądował na feederze :) Do czego zmierzam? Otóż kołowrotek kosztował ok 65zł (dziwne, bo na necie nadal chodzi drożej...), a wytrzymał (i nadal wytrzymuje) bardzo dużo. Za takie pieniądze to według mnie rewelacja.
Ewentualnie Shimano Catana 2500FA/RA, ale to wydatek około 100zł.
[2010-07-13 22:39]

michal0210

Witam! Również jestem szczęśliwym posiadaczem wędziska firmy Mikado. Polecam wędziska tej firmy. Pozdrawiam
[2010-07-13 23:03]

bat1992

Cześć! Ja bym ci polecił żebyś sobie kupił pikerka nie federa łowilem 2 lata za pomoca federa niedawno kupilem sobie pikera i jestem z niego bardzo zadowolony mimo ze feder i piker działają podobnie to piker jest dużo delikatniejszy i widać więcej brań , [2010-07-14 10:12]

bigtank

A ja poleciłbym takiego federka z linka poniżej. Akcja szczytowa , całkiem przyzwoite i niedrogie Shimano c.w. 100 g. Oczywiście są i dłuższe badyle  , ja preferuję 3,60 m , akurat do bagażnika na szerokość się mieści :P..http://allegro.pl/show_item.php?item=1101352759Andrzej  [2010-07-14 10:35]

swiko

Jakos pikerek mnie nie przekonuje jak na ta chwile(pewnie dlatego ze nie wiem zbytnio czym sie rozni od feederka). Jesli chodzi o SHIMANO proponowane przez bigtank to nie jest on przypadkiem slabszy niz kije wymienione przez pisaq(tamte sa z kompozytow weglowych a ten shimano z wlókna szkalnego)?

[2010-07-14 11:41]

swiko

jeśli chodzi o różnice miedzy feederem a pikerem to doczytalem wiec nie musicie mi tego tłumaczyc :) [2010-07-14 11:58]

Mlody1995

Siemanko;)
Popieram kol. Pisaq.
Feeder Mikado Golden Lion-wiele osób ma ten kijek i go chwali.
Kręcioł-mam trochę mniejszego Dragona od kol.Pisaq(rd 420 iT)i nic złego o nim nie powiem.Na początku był przy odległościówce,potem przy gruntówce,spinningu-zarówno lekkim(jaź,kleń,okoń)jaki i ciężkich  przynętach szczupakowych.Kilka razy zażywał"kąpieli"wodno-błotnych.Wytrzymywał też kilkostopniowy przymrozek i działa nadal;p Ogólnie kołowrotek wart swojej ceny i śmiem powiedzieć,że lepszy od Shimano Catany,która padła po 2 miesiącach.
Viper ma jeszcze ten plus,że ma 3 szpule w zestawie i 5 lat gwarancji.Tylko lepiej zakup kołowrotek z przednim hamulcem i wielkość 530 albo większą.
                                                                  Pozdrawiam.
[2010-07-14 12:22]

swiko

Wczoraj zaszedlem do sklepu wędkarskiego celem kupienia proponowanej przez was wędki Mikado Golden Lion Feeder . Sprzedawca Powiedział mi ze nie zajmuje sie sprzedażą sprzetu firmy Mikado gdyz czesto są problemy z rekalamacja. Zaproponował mi wędzisko firmy Konger a konkretnie cos z serji Imapct quiver. Możecie coś o tym sprzecie powiedzieć? Cena wahała sie w granicach 190 zł [2010-07-16 06:46]

780528

Witam kolegę! Posiadam kija firmy konger z serii carbomax 3.3m i 120g i jestem z niego zadowolony duzo ryb na niego złowiłem i jest ok.Mam też kije mikado z serii UV i NSC super kijki ale cenowo pow.200 zł.Jeśli nie chcesz się narażac na koszty to kijek kongera z serii w/w albo polecam kijka mikado sensei light 3.6 lub 3.9 110g akcja szczytowa lekki dobra praca( kija oczywiście),koszt ok160zł .Co do kołowrotka to jakiś cormoranik,a co do reklamacji mikado to może są jakieś felerne modele jak z wszystkim pozdro!
[2010-07-16 08:10]

Witam. Sadzę że kolega mógłby się zainteresować serią Arcus z Kongera. Nie jest jakoś cenowo wyśrubowany, a jakość jak dla mnie bez zastrzeżeń. Ewentualnie tańsze Spirado, też jest w czym wybierać. Pozdrawiam.
[2010-07-16 10:22]

Tobek

Ja dwa miesiące temu zakupiłem Robinson CarboMax Feeder 3,6m 40-80gr cw. Jak narazie jestem zadowolony z wędki. Kij zakupiłem w cenie 115zł. Wędzisko jest trzyczęściowe, mamy 2 wymienne szczytówki. Jest to mój pierwszy feeder wiec nie chciałem kupować czegoś drogiego, sprzedawca polecił mi kije Robinsona ponieważ miał na nie o wiele mniej zwrotów niż na Jaxona bądź Mikado, co nie znaczy że firmy te nie mają w swojej ofercie bardzo dobrych kijów. Co do użytkowania. Łowię głównie na wodach stojących. Używam koszyczków 15gr + zanęta. Kijem się bardzo dobrze rzuca, i hol rybki sprawia wielką frajdę. Kij ten mogę śmiało polecić jako pierwszy feeder. [2013-06-24 18:36]

dorszdorsz

Dzięki za info. A teraz kolejny krok, czyli kołowrotek. Z tego co czytałem, to małe kołowrotki można szybko zajechać na feederze, a tego bym nie chciał. Wstępnie wybrałem kołowrotek Shinju 3004 od Mikado http://www.wedkarski.com/kolowrotki/7115-kolowrotek-shinju-mikado.html

Czy taki rozmiar będzie poręczny?
Kołowrotek waży ok. 280 gram a wędka Fish Hunter Feeder 3,60 waż 380 gram i to mi za bardzo nie pasuje. Czy szukać lżejszej wędki, czy może wziąć większy kręcioł?

No i żyłka - 0,2 będzie ok?

[2013-06-25 13:14]

Bialy89

Witam. Moim zdaniem żyłka będzie ok 0,20 bądż 0,22 takiej grubości sam uzywam przy feederze i moim zdaniem jest najlepsze.Jeśli chodzi o kołowrotek to kup sobie troszkę większy wielkość 4000 bądź 5000. Proponuje Ci kołowrotek dragona viper albo express a jak masz troszkę więcej kaski to kup sobie jakiegoś cormorana albo okumę:)
[2013-06-25 14:43]

Przeemoo

Witam, jeśli interesuje Cie feeder do 100 zł to polecam:-Golden Lion Ultrafeeder 390/100 Mikado-Jaxon Black Arrow Feeder 390/120-Konger Carbospiral Feeder 360/120 [2013-06-25 14:59]

Morciaty

Jaxon Cantara Feeder polecam.
[2013-06-25 15:32]

dorszdorsz

No jeszcze zastanowię się nad kijkiem, który wybrać. Cantara to generalnie fajna seria mega tanich wędek, ale z tego co czytałem, to w cenie 60-70+ będę miał w Mikado delikatnie lepszy kij.

Wracając do kołowrotka, to może zamiast iść w Dragona, to pójdę w Okumę, bo mają chyba z tego co się orientuję 5 letnią gwarancję.

Znalazłem w promocji jeszcze kołowrotek Bounduary 40, ale RD, a ja mam wszystkie swoje kołowrotki z przednim hamulcem i nie wiem, czy warto cofać się do tylniego hamulca.

http://www.wedkarski.com/kolowrotki-spinningowe/2272-kolowrotek-boundary-rd-okuma.html

Miał ktoś może w ręki ten kołowrotek nawet w innym rozmiarze i może powiedzieć coś o nim?

[2013-06-25 22:15]

catrinna

Ja posiadam kija Robinsona Tritium Feederka 330, 10-80g, jest rewelacyjny, ciągnęłam na niego piękne ryby i miejmy nadzieję, że będę ciągnąć jeszcze większe :D

Kijek kosztuje trochę ponad 100zł ale warto, mam go już 3 sezon i nic się nie dzieje, polecam ;-)

Pozdrawiam ;-)

[2013-06-25 22:30]

catrinna

Ja posiadam kija Robinsona Tritium Feederka 330, 10-80g, jest rewelacyjny, ciągnęłam na niego piękne ryby i miejmy nadzieję, że będę ciągnąć jeszcze większe :D

Kijek kosztuje trochę ponad 100zł ale warto, mam go już 3 sezon i nic się nie dzieje, polecam ;-)

Pozdrawiam ;-)

[2013-06-25 22:30]

dorszdorsz

Ostatecznie zdecydowałem się na kołowrotek Okuma Boundary 40. Zobaczymy jak ten sprzęcik się sprawdzi. Gwarancja jest długą, więc powinno być dobrze.

[2013-06-27 12:46]

batmanek90

Polecam Jaxon Harmony Feeder i Jaxon Black Arrow Feeder, świetnie się spisują :) posiadam oba i naprawdę fajnie wykonane. Nie widzę wielkiej różnicy między tymi feederkami a feederami Mikado czy Mistrall w tym samym przedziale cenowym:) Pozdrawiam
[2013-06-30 10:27]