Zaloguj się do konta

Feeder gruntówka

utworzono: 2013/01/28 15:59
19970512

witam co sadzicie na temat feeder+plecionka=gruntowka [2013-01-28 15:59]

kuba234p

jeśli dobrze rozumiem to chodzi o to ze masz feedera z założona plecionką i nie chcesz sie "gapic" na szczytówke to chcesz postawic na podpórkach jak normalna gruntówke na wieksze ryby??? jeśli o to chodzi to oczywiscie mozesz tak zrobic ja też tak robie tyle że zamiast plecionki żyłka tylko feeder musi mieć większą wytrzymałosć i większy ciezar wyrzutu (jeszcze zalezy czy lowisz na wodzie stojacej czy płynacej bo jak na stojacej to normalnym pickerem mozesz lowic jako gruntowka. [2013-01-28 16:01]

12kubus1996

Spokojnie ja też tak robię ale także nie zakładam plecionki. Szczególnie robię to na takie średnie karpiki.  [2013-01-28 16:07]

arturoML

posiadam federy 180gr/450dl firmy shimano na kazdym zestawie mam nawinieta plecionke i lowie wszystkie ryby i w niczym mi to nie przeszkadza i nie zamienie je na zadne inne.(lowie we Francji) [2013-01-28 16:22]

miecz-gaz

Witam.Podzielam zdanie poprzedników.Natomiast chodzi tu o rozciągliwość materiału.Na miękkim materiale gdzie jest nią żyłka okazuje się że jest zbyt dużo pustych zacięć.Do Fidera są odpowiednie żyłki i tu są zdania podzielone między żyłką a pleciąką.Jeśli dobierze się odpowiednią wartość do połowu ( kij, linka,kołowrotek i całą resztę wraz z nastawieniem się na jaką rybkę to nic nie stoi na przeszkodzie by takie miało to zastosowanie.Jest to trochę droga sprawa lecz wydatek na żyłkę zmieniając co sezon przekracza wartośćplecionki. Nie mówimy tu o żyłkach za 4/5 zeta. Wybór i gama produktów jest nie skończenie duża. Życzę udanych połowów i pozdrawiam. Połamania. [2013-01-29 17:38]

xemit

Myślę że plecionka pokaże lepiej brania i jest trwalsza, ale jednak ja przy feederze obstawiam żyłkę.Plecionką nie wykonasz tak długiego rzutu , gdyż tarcie o przelotki jest wyższe niż przy żyłce.Szpula nie może być pełna, bo łatwo o "brodę" , której rozplątane doprowadza do szałuPlecionka łatwo zbiera syf z wody i gorzej tonie.Jest droższa.Nie jest obojętna dla cienkich przelotek w feederze.Bała ryba nie ma tak twardego pyska jak szczupak czy inne drapieżniki , stad jej stosowanie wymaga ostrożności przy zacinaniu, szczególnie feederem o akcji szczytowej, hol złapanej ryby wymaga również większej ostrożności gdyż całą amortyzację bierze na siebie wędzisko.I dlatego ja trzymam się żyłek, dobrych żyłek. [2013-01-29 18:28]

lynx

Myślę że plecionka pokaże lepiej brania i jest trwalsza, ale jednak ja przy feederze obstawiam żyłkę.Plecionką nie wykonasz tak długiego rzutu , gdyż tarcie o przelotki jest wyższe niż przy żyłce.Szpula nie może być pełna, bo łatwo o "brodę" , której rozplątane doprowadza do szałuPlecionka łatwo zbiera syf z wody i gorzej tonie.Jest droższa.Nie jest obojętna dla cienkich przelotek w feederze.Bała ryba nie ma tak twardego pyska jak szczupak czy inne drapieżniki , stad jej stosowanie wymaga ostrożności przy zacinaniu, szczególnie feederem o akcji szczytowej, hol złapanej ryby wymaga również większej ostrożności gdyż całą amortyzację bierze na siebie wędzisko.I dlatego ja trzymam się żyłek, dobrych żyłek.

Tez lubie feedery i zgadzam się z Tobą .
[2013-01-29 19:37]