Zaloguj się do konta

Feeder - płocie

utworzono: 2012/02/13 19:29
cinek95

Witam.Jeśli ma wędkę o cw.50g-150g i założę koszyk 50g to brania małych ryb mogą być niewidoczne? [2012-02-13 19:29]

ryukon1975

Trudno powiedzieć.Kij z całą pewnością nie jest przeznaczony do łowienia małych ryb.
Jednak feedery z dobrych firm o cw.150 g pozwalają świadomie łowić małe ryby przy użyciu miękkich szczytówek.
Mam kij Robinson Xenon o cw.40-120 i na nim już nie można zobaczyć odczytać i pewnie zaciąć brania małej ryby.
Natomiast Daiwa Aqualite cw. 150 g pozwala na to bez problemu.
[2012-02-13 18:26]

na pikerze było by to widoczne odrazu ale na takim federze to nie wiem  [2012-02-13 19:05]

tytusik

Witam.Jeśli ma wędkę o cw.50g-150g i założę koszyk 50g to brania małych ryb mogą być niewidoczne?



A co ma ciężar koszyka do "widoczności" brań??
[2012-02-13 19:13]

cinek95

Może źle się wyraziłem chodziło mi o to czy widoczność brani ryb zależy od cw wędki.  [2012-02-13 19:38]

cinek95

Wędka to Robinson Carbo Mix 3.9  [2012-02-13 19:42]

kaziks403

Witam. Kolwego, to czy zauważysz branie czy nie zależy nie od ciężaru koszyczka, a od czółości szczytówki, jej ustawienia i dobrego wzroku. Nie napisałeś nam, gdzie te ryby bedziesz poławiał. Jeżeli uważasz że posiadane przez Ciebie szczytówki są za sztywne, to dokup sobie bardziej delikatną i po problemie.

Pozdrawiam.

[2012-02-13 19:46]

cinek95

Dzięki za odpowiedz . [2012-02-13 20:01]

DelTor0

Poprostu kup sobie czulsza szczytowke i wszystko gra :)

Ja nawet poszedlem dalej, naczytalem sie angielskich for wedkarskich i zakupilem dotatkowe szczytowki specjalnie na ploc. Na zdjeciu szczytowka 0.75 oz, typ - FAST TAPPER - od normalnych szczytowek rozni sie tym ze jest sztywna, oprocz samej koncowki ktora jest bardzo czula. Sztywnosc ta pomaga w zacinaniu ryb takich jak ploc, wzdrega itp. Nie sprawdzas sie juz na rybach wiekszych typu leszcz, lin itd, do nich lepsze sa szczytowki typu SLOW TAPPER (gna sie na calej dlugosci szczytowki) czyli te ktore dostajesz jako standard z feederem.

[2012-02-13 20:54]

macros111

Poprostu kup sobie czulsza szczytowke i wszystko gra :)

Ja nawet poszedlem dalej, naczytalem sie angielskich for wedkarskich i zakupilem dotatkowe szczytowki specjalnie na ploc. Na zdjeciu szczytowka 0.75 oz, typ - FAST TAPPER - od normalnych szczytowek rozni sie tym ze jest sztywna, oprocz samej koncowki ktora jest bardzo czula. Sztywnosc ta pomaga w zacinaniu ryb takich jak ploc, wzdrega itp. Nie sprawdzas sie juz na rybach wiekszych typu leszcz, lin itd, do nich lepsze sa szczytowki typu SLOW TAPPER (gna sie na calej dlugosci szczytowki) czyli te ktore dostajesz jako standard z feederem.

Witam kolego !

Zradz moze  gdzie, mozna dostac szczytowki o takiej jakosci i czulosci jesli mozesz.

Dzieki.


[2012-02-13 21:52]

DelTor0

Poprostu kup sobie czulsza szczytowke i wszystko gra :)

Ja nawet poszedlem dalej, naczytalem sie angielskich for wedkarskich i zakupilem dotatkowe szczytowki specjalnie na ploc. Na zdjeciu szczytowka 0.75 oz, typ - FAST TAPPER - od normalnych szczytowek rozni sie tym ze jest sztywna, oprocz samej koncowki ktora jest bardzo czula. Sztywnosc ta pomaga w zacinaniu ryb takich jak ploc, wzdrega itp. Nie sprawdzas sie juz na rybach wiekszych typu leszcz, lin itd, do nich lepsze sa szczytowki typu SLOW TAPPER (gna sie na calej dlugosci szczytowki) czyli te ktore dostajesz jako standard z feederem.

Witam kolego !

Zradz moze  gdzie, mozna dostac szczytowki o takiej jakosci i czulosci jesli mozesz.

Dzieki.



Akurat ja mam je z Anglii, od DRENNANA (np. pasuja tez bez zadnych zmian do feedrow DAIWY na uk). Podoba mi sie podejscie tamtejszych firm np. do feederow Drennan, Browning, Daiwa UK mozesz sobie dobrac szczytowki na kazda wode i kazda rybe. Powiedzmy ze kupiles wedke Drennan to pewnie masz jakies 50 roznych szczytowek do niej dostepnych.

Wracajac do tematu, nie widzialem szczytowek Drennana w Polsce (mozna kupic przez ebay ale dostawa pewnie duzo wychodzi) Ale jak chcesz sobie kupic superczule szczytowki to polecam Browning D-FLEX, szczytoweczka szklana w oplocie weglowym, niesamowicie czula i praktycznie nie do zlamania :) Te 0.5oz  i 0.7oz sa czulsze niz w wiekszosci pickerow hehehe :)

http://www.szczupak.pl/produkt,2288

Ps, jak bedziesz kupowal to sprawdz sobie srednice. Ja swoje kupowalem do roznych feederow, do niektorych pasuja do innych trzeba troche zeszlifowac lub przyciac :)


[2012-02-13 22:26]

macros111

Poprostu kup sobie czulsza szczytowke i wszystko gra :)

Ja nawet poszedlem dalej, naczytalem sie angielskich for wedkarskich i zakupilem dotatkowe szczytowki specjalnie na ploc. Na zdjeciu szczytowka 0.75 oz, typ - FAST TAPPER - od normalnych szczytowek rozni sie tym ze jest sztywna, oprocz samej koncowki ktora jest bardzo czula. Sztywnosc ta pomaga w zacinaniu ryb takich jak ploc, wzdrega itp. Nie sprawdzas sie juz na rybach wiekszych typu leszcz, lin itd, do nich lepsze sa szczytowki typu SLOW TAPPER (gna sie na calej dlugosci szczytowki) czyli te ktore dostajesz jako standard z feederem.

Witam kolego !

Zradz moze  gdzie, mozna dostac szczytowki o takiej jakosci i czulosci jesli mozesz.

Dzieki.



Akurat ja mam je z Anglii, od DRENNANA (np. pasuja tez bez zadnych zmian do feedrow DAIWY na uk). Podoba mi sie podejscie tamtejszych firm np. do feederow Drennan, Browning, Daiwa UK mozesz sobie dobrac szczytowki na kazda wode i kazda rybe. Powiedzmy ze kupiles wedke Drennan to pewnie masz jakies 50 roznych szczytowek do niej dostepnych.

Wracajac do tematu, nie widzialem szczytowek Drennana w Polsce (mozna kupic przez ebay ale dostawa pewnie duzo wychodzi) Ale jak chcesz sobie kupic superczule szczytowki to polecam Browning D-FLEX, szczytoweczka szklana w oplocie weglowym, niesamowicie czula i praktycznie nie do zlamania :) Te 0.5oz  i 0.7oz sa czulsze niz w wiekszosci pickerow hehehe :)

http://www.szczupak.pl/produkt,2288

Ps, jak bedziesz kupowal to sprawdz sobie srednice. Ja swoje kupowalem do roznych feederow, do niektorych pasuja do innych trzeba troche zeszlifowac lub przyciac :)

Witam kolege !

Dzieki za podpowiedz w sprawie szczytowek i bede ich szukal, bo moga sie przydac tak czule.

Lada dzien sie odezwe do Ciebie bo jest zamowiona juz Daiwa Windcast Picker,czekam na przesylke.

Napisze pare slow pierwszych spostrzezen,na razie na sucho,bo pogoda jeszcze nie pozwala na wypad nad wode.

Dzieki i pozdrawiam.



[2012-02-14 07:30]

cinek95

Witam. Kolwego, to czy zauważysz branie czy nie zależy nie od ciężaru koszyczka, a od czółości szczytówki, jej ustawienia i dobrego wzroku. Nie napisałeś nam, gdzie te ryby bedziesz poławiał. Jeżeli uważasz że posiadane przez Ciebie szczytówki są za sztywne, to dokup sobie bardziej delikatną i po problemie.

Pozdrawiam.


Czyli gdybym założył koszyk 100g to brania był by tak samo widoczne jak w koszyku 50g [2012-02-14 20:30]

cinek95

jeszcze jedno pytanie cz koszyczek wybieramy pod gatunek ryby czy rodzaju łowiska ? [2012-02-21 18:04]

DelTor0

jeszcze jedno pytanie cz koszyczek wybieramy pod gatunek ryby czy rodzaju łowiska ?


Do lowiska :)


[2012-02-21 18:13]

cinek95

Dzięki 
[2012-02-21 21:02]