Zaloguj się do konta

Feeder (nowicjusz)

utworzono: 2010/10/23 18:23
Lakey

Witam ! =)

Mam pare pytań :) z góry dzięki ;]

1. Zakupiłem Jaxon Eternum Feeder 3.60/100g

Dobry wybór ? jestem poczatkującym wędkarzem łowiącym na odrze :) (leszcze itd.)

a) 100g to wystarczający czy może zamały ciężar wyrzutu na odrę?

2. Mam problem ,ponieważ nie wiem w jaki sposób ustawić kij.

Jak lepiej?

a) Ustawić Pionowo kij? 

b) Ustawic Poziomo kij?

c) Czy może macie swój sposób? (proszę od zdj =D)

3. Jak sądzicie ?

a) Koszyczek zanętowy

b) Sprężyna

proszę uzasadnić swoją odpowiedź :) dzięki ;]

[2010-10-23 18:23]

Cześć Rafał, moim zdaniem kijek jak na początek powinien ci wystarczyć, 100g na rzękę jak dla mnie idealne. Nie wiem jak planujesz łowić, czy na drgającą szczytówkę czy na tzw. policjanta (jak na drgającą to ustaw kij pionowo, jak na policjanta to poziomo). Osobiścię łowię na koszyczek zanętowy bez dna - zanęta szybciej wydobywa się z koszyczka :) Życzę powodzenia [2010-10-23 18:28]

kamillo8110

Słuszaj kolegi do góry:) [2010-10-23 18:39]

Lakey

dzięki ;) a na policjanta to znaczy jak?:) [2010-10-23 19:07]

Przyczepiasz to do żyłki, popuszczasz trochę żyłkę w tym miejscu aby był niżej i jak się podniesie znaczy że masz branie (może również się opuszczać) [2010-10-23 19:09]

Aaa sorki za spam ale zapomniałem dopisać że ja go doczepiam między przelotkami 2 od kołowrotka =] [2010-10-23 19:10]

Spójrz fotkę - jeszcze raz przepraszam za 3 posty pod rząd =] [2010-10-23 19:13]

grzesiek35

To jest właśnie Odra w miejscowości Prężyce
[2010-10-23 19:26]

grzesiek35

Albo tak:
[2010-10-23 19:28]

ryukon1975

Nie rozumie po co mieszacie nowicjuszowi w głowie,policjant do feedera?Proponuję jeszcze spławik :).Branie w feederze sygnalizuje szczytówka i nigdy nie dodaję drugiego sygnalizatora a na pewno nie utrudniałbym życia komuś w czasie nauki.Jeśli chodzi o pytanie odpowiedź nie jest prosta.Ustawiam kij w zależności od miejscówki.Łowiąc w nurcie kij do góry (nie absolutnie do pionu) by jak najmniej żyłki było w wodzie i zestaw nie był ściągany przez nurt.Gdy łowię w miejscu o małym uciągu kij można dać niżej lub całkiem poziomo.Ostateczną decyzję można podjąć tylko na łowisku.W rzece używam ciężarków lub koszyczków nie używam sprężyn.
[2010-10-23 19:38]

adamoski

W nurcie , wędka do góry:) Żyłkę napręż tak, aby szczytówka się wygieła, a żyłka była naprężona, jest taki punkt gdzie podczas zwijania , szczytówka nagle się wyprostuje ustaw , ją tak, minimalnie , przed tym wyprostowaniem:) Wyczujesz to na łowisku. Koszyczki proponuje z dnem, w nurcie , dłużej w nim pozostaną i będzie się zanęta wypłukiwać stopniowo:) Olej wszelkiego rodzaju dzwonki i ine sygnalizatory, jak będzie porządne branie , to będziesz wiedział , że jest gwarantuje.  [2010-10-23 23:24]

slabil

Kolego ja również łowię na feedera,tylko Mikado Golden Bay do 140 g.Na to wędzisko łowię zarówno na wodach stojących jak i w rzece.Tak jak Kolega powyżej napisał,wędzisko ustaw pionowo tzn.pod kątem 90 st do żyłki i użyj koszyka np.trójkątnego z dnem.Życzę powodzenia,i dużżżżżej ryby.Do zanęty na rzece używaj glinki wiążącej i tonącej w celu utrzymania zanęty ,jak najdłużej w łowisku. Pozdrawiam serdecznie.
[2010-10-24 03:29]

slabil

I jeszcze jedno,albo łowisz na DS,albo na wędkę z sygnalizatorem.Bo w przeciwny razie po co feeder,chociaż czytałem o wędkarzach łowiących DS z np.sygnalizatorem dźwiękowym :(((
[2010-10-24 03:36]

Lakey

acha, rozumiem :)

dziękuję wszystkim za takie szybkie odp :)

Na policjanta łowiłem i to nie raz ;]

A ostatnio zakupiłem feedera i próbuje obserwacji szczytówki ;] dzięki wszystkim :)

[2010-10-24 09:35]