Feeder z sygnalizatorem

/ 13 odpowiedzi
Czy mogę używać wędki do metody drgającej szczytówki o CW 120-150g do połowów karpi na elektroniczny sygnalizator? Planuję łowić niewielkie karpie około 2-4 kg max 8kg.
seboa


witam ja osobiscie nie widze przeszkod chociaz sam łowie na drgajaca ale wiadomo ze nastawiajac sie na karpie to na drgajaca nie da rady ale mysle ze taki feeder jest dosc sztywny wiec powinien zdac egzamin.pozdro (2012/11/19 18:13)

Przemo-77


Oczywiście, że możesz. To tylko będzie delikatne kaleczenie metody, bo w feederze to drgająca szczytówka sygnalizuje branie, a nie elektroniczny sygnalizator. Mimo wszystko śmiało możesz łowić w ten sposób. (2012/11/19 18:14)

endriu1994


Jeżeli jest niewiele brań w ciągu dnia to rzeczywiście można zastosować sygnalizator :D Ale to wtedy troche traci urok.Takie jest przynajmniej moje zdanie. (2012/11/19 18:33)

Lujski


np. w nocy kladziesz wedke na podpórki i lowisz z sygnalizatorem :P (2012/11/19 18:47)

mario117


Przyłacze się do wypowiedzi Kolegów powyżej: można tak wędkować.

pozdrawiam

(2012/11/19 21:17)

FonetiX


np. w nocy kladziesz wedke na podpórki i lowisz z sygnalizatorem :P
trochę zmienię temat ale  ja  w przypadku feederka też czasem tak robię ;d  w nocy jak już wiem ze nie wysiedzę i non stop zamykają mi się oczy  to wolę  postawić elektroniczny sygnalizator z bombką  bo jakby się zdarzyła jakaś bierka to no cóż panowie, niestety ale świetlik na szczytówce jeszcze nikogo ze snu nie wybudził ;d
(2012/11/19 21:24)

XV1600


http://wedkarski-sklep.com/wedki-max-insygnia-feeder-robi-wrazenie/

To tak dla uzupełnienia.


Pozdrawiam i życzę połamania

(2012/11/19 22:19)

halski021


Cześć!Łowiłem tak karpie na łowisku specjalnym,w przedziale 2-4kg,rasowi karpiarze śmieli się ze mnie,ale mi to odpowiadało.Faktycznie jest podwójna sygnalizacja brania,ale mi to nie przeszkadzało i nie miałem wtedy kija karpiowego,oraz nie musiałem wpatrywać się cały czas w szczytowkę,KARPIOM też to nie przeszkadzało na łowisku w Głodowej k/Bobolic.W ogóle to uważam,że każdy łowi jak chce i jaki ma sprzęt.Pamiętam jak zaczynałem:kij sosnowy i szczytówka z jałowca,a rybki brały:) (2012/11/19 22:35)

PepeTomMaz


Kolego ja osobiście niejednokrotnie wędkowałem feederem ustawionym równolegle do wody, a sygnalizator ustawiałem z boku na trzeciej podpórce i puszczałem przez niego żyłkę. Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że nie trzeba cały czas wpatrywać się w szczytówkę, a w razie brania usłyszysz dźwięk sygnalizatora.Mam tylko małą radę przy większym wietrze bocznym proponuję ustawić wędkę prostopadle do wody i zawiesić bombkę. Wczoraj byłem na rybkach i zabrałem ze sobą pickery. Inni wędkarze najpierw trochę dziwnie się patrzyli ale ja mogłem swobodnie odejść do wędek, a oni wpatrywali się w kije aby nie przeczyć brania.  (2012/11/20 12:37)

u?ytkownik102195


Karpiarze się śmiali? Dobree. Odkąd stałem się szczęśliwym posiadaczem feederów i pickerów, karpiówki poszły w kąt. Łowie na nie jak należy, ale czasem, na niektórych łowiskach kładę na podpórki z sygnalizatorami/ Nieważne czy feeder, czy picker. Po prostu na niektórych łowiskach tak jest mi wygodniej, a że lubię holować rybę na pickerku czy feederku ze względu na specyfikę holu. No więc raz tak, a raz tak... i nieważne, że jakiś mądrala się śmieje. W takim przypadku świadczy to niezbicie, że taki koleś guzik wie i myśli, że jest lepszy, bo łowi na sztyl od miotły. :) (2012/11/20 17:50)

PepeTomMaz


Na początku sezonu pojechałem na karpie z dwoma pickerami, na których miałem delikatne zestawy. Na haczyk 12 brały mi karpiki do około 2 kg. Dawno się tak nie nałowiłem jak wtedy a wędkarze, którzy siedzieli na ciężko nie mięli brań i z daleka pokazywali na mnie palcami. Wg. mnie jest to najlepsza metoda na wiosenne i jesienne wędkarstwo. (2012/11/29 13:16)

przemo1980


np. w nocy kladziesz wedke na podpórki i lowisz z sygnalizatorem :P
trochę zmienię temat ale  ja  w przypadku feederka też czasem tak robię ;d  w nocy jak już wiem ze nie wysiedzę i non stop zamykają mi się oczy  to wolę  postawić elektroniczny sygnalizator z bombką  bo jakby się zdarzyła jakaś bierka to no cóż panowie, niestety ale świetlik na szczytówce jeszcze nikogo ze snu nie wybudził ;d



ale zawsze można dać na szczytówkę dzwoneczek :) (2012/11/30 21:40)