Zaloguj się do konta

Feeder w poziomie

utworzono: 2013/08/27 11:48
juchasfish

witam kolegow po kiju, mam pytanie posiadam wędke Konger Carbomaxx 360/120 i wedke uzywam oczywiscie z dzwoneczkiem i w pozycji pionowej i tu moje pytanie czy moge uzywac feedera jak zwyklej wedki w pozycji poziomej z bombką i sygnalizatorem elektronicznym?? Znam gościa ktory tak łowi i tu moje pytanie czy tak mozna uzytkowac feedera. 
Pozdrawiam juchasfish  [2013-08-27 11:48]

Moczykij70

Można, na wodzie stojącej.
[2013-08-27 11:52]

JKarp

Nie można bo to feeder.JK [2013-08-27 11:55]

ryukon1975

witam kolegow po kiju, mam pytanie posiadam wędke Konger Carbomaxx 360/120 i wedke uzywam oczywiscie z dzwoneczkiem i w pozycji pionowej i tu moje pytanie czy moge uzywac feedera jak zwyklej wedki w pozycji poziomej z bombką i sygnalizatorem elektronicznym?? Znam gościa ktory tak łowi i tu moje pytanie czy tak mozna uzytkowac feedera. 
Pozdrawiam juchasfish 

Feeder z dzwoneczkiem to dla mnie żadna oczywistość.

Sygnalizatorem brania w wędzisku typu feeder jest szczytówka. Dzwonek to już dodatek, czasem może i potrzebny ale w niektórych sytuacjach zbędny lub wręcz niewskazany.

Można wędzisko typu feeder położyć poziomo i użyć bombki jako sygnalizatora, nic nie stoi temu na przeszkodzie.

[2013-08-27 11:56]

juchasfish

Dzieki za odpowiedzi bo w sobote wybieram sie na zbiornik otmuchow a w miejscu w ktrym wedkuje ciezko wbic podporki zeby staly pionowo.
Dzieki pozdr. juchasfish [2013-08-27 12:01]

ja tak właśnie używam. uwielbiam feder bo super sie nim zacina i czuje rybe a to że ktoś powie że nie można bo to feder to tak samo jak weźmie spining i łowi na żywca nim to tak samo. jak sie sprawdza to czemu by nie [2013-08-27 12:08]

Moczykij70

Dzieki za odpowiedzi bo w sobote wybieram sie na zbiornik otmuchow a w miejscu w ktrym wedkuje ciezko wbic podporki zeby staly pionowo.
Dzieki pozdr. juchasfish

Na wodzie stojącej, przy połowie feederami, kiedy sygnalizatorem jest szczytówka, czy też kiedy używamy bąbki jako sygnalizatora zawsze ustawiamy wędki poziomo do lustra woda. Chyba, że ktoś ewidentnie lubi pionowo, to przy bezwietrznej pogodzie i zastosowaniu drgającej szczytówki też można.

Pzdr.
[2013-08-27 12:09]

Bywam czasami rekreacyjnie w Otmuchowie - jest niewątpliwie dużym zbiornikiem , ale jak na razie chyba nie wytworzyły się tam mielizny w odległości 100 metrów od brzegu , które trzeba by było przerzucić i ustawiać wędki pionowo by uniknąć fali przybojowej jak to się robi w metodzie surfcastingowej.
A wędki to chyba może cudaczek położyć na ziemi i przyozdobić ją nawet paroma dzwoneczkami - chyba nie jest to zabronione i nie zgodne z regulaminem RAPR , choć tak naprawdę do konca nie wiem . Połamania kijka z dzwoneczkiem !  
[2013-08-27 12:17]

JKarp

A jak zamierzasz wbić podpórki żeby wędka była poziomo skoro i tak jest ciężko je wbić ?
Czy jest to jakaś różnica czy jak ?
Wbić to wbić - obojętne jak stawiasz kije.
JK " Dzieki za odpowiedzi bo w sobote wybieram sie na zbiornik otmuchow a w miejscu w ktrym wedkuje ciezko wbic podporki zeby staly pionowo.
Dzieki pozdr. juchasfish"

wysłano: 2013/08/27 11:55

JKarpNie można bo to feeder.JK

Jak ktoś nie zauważył żartu to nie mam więcej pytań ;-)

[2013-08-27 12:20]

juchasfish

Bede uzywal rod pod-a w soote i tu było moje pytanie czy wedki moga byc poziomo moze niesprecyzowalem pytanie, niepowiedzialem ze bede wbijal podporki poziomo tylko ze ciezko jest mi wbic je pionowo i czy wedka moze byc poziomo
[2013-08-27 12:42]

.....a to się wyjaśniło !
[2013-08-27 12:44]

notaki

Wszyscy piszą, ze można, to ja troszkę pod prąd....
Nikt oczywiscie nie zabroni założenia bombki, ale jesli już to zamierzasz robić, to załóż najtwardsza szczytowkę.
Nigdy nie uda Ci się tak rzucić i tak ustawić wedki, by zyłka była idealnie w linii wedki, a kazde inne ułożenie przy miekkiej szczytówce  i dużej ilości przelotek dających spory opór zyłce spowoduje, że szczytówka "przejmie" część brań na siebie.
 Zwyczajnie- najpierw zacznie drgać szczytówka, wygnie się w kierunku zyłki a dopiero potem podniesie się bombka. W przypadku brań karpia czy  leszca to bez znaczenia, one i tak praktycznie same się zacinają , ale w przypadku innych gatunków ryb miekka szczytówka i bombka to mało czuły zestaw .
[2013-08-27 13:00]

ryukon1975

O tym że trzeba założyć najtwardszą szczytówkę nawet nie pisałem bo to dla mnie oczywiste.

Przed użyciem feedera do innych metod np. jako żywcówki robimy z niego "gruntówkę" czyli dodajemy najtwardszą szczytówkę.

Łowiłem feederem na spinning, żywca, spławik i wiem że można.:)

[2013-08-27 13:15]

juchasfish

wiem odkad mam wedke to mam zalozona najtwardsza szczytowke, dzieki za rady
pozdr. juchasfish [2013-08-27 13:25]

notaki

O tym że trzeba założyć najtwardszą szczytówkę nawet nie pisałem bo to dla mnie oczywiste.

Przed użyciem feedera do innych metod np. jako żywcówki robimy z niego "gruntówkę" czyli dodajemy najtwardszą szczytówkę.

Łowiłem feederem na spinning, żywca, spławik i wiem że można.:)

Ryukon .. jesli masz jakąś niepotrzebną( nieuzywaną/uszkodzoną ) szczytówkę szklaną , to mozna spokojnie odciąć szczyt do pierwszej, a nawet drugiej przelotki. Odciąć.. ładnie przeszlifować i z feedera za grosze mamy rasową gruntówkę, ze znakomitą spręzystą szczytówką :-) [2013-08-27 14:07]

ryukon1975

Nie mam takiej potrzeby ale może kiedyś spróbuję. Starych szczytówek znalazłoby się kilka. Zawsze rzecz zrobiona cieszy bardziej od kupionej.

Potrzebuję kija na suma ale tu już będę musiał zainwestować.:)

[2013-08-27 14:23]

Feedera możesz tak używać,branie będzie widoczne,ale feeder to drgająca szczytówka i to w tym najfajniejsze,jak chcesz łowić z sygnalizatorem to sobie kup karpiówkę [2013-08-27 21:51]

cebullos

często tak łapałem, nie widzę w tym najmniejszego problemu :)

[2013-08-27 22:49]

Peter79

"witam kolegow po kiju, mam pytanie posiadam wędke Konger Carbomaxx 360/120 i wedke uzywam oczywiscie z dzwoneczkiem i w pozycji pionowej i tu moje pytanie czy moge uzywac feedera jak zwyklej wedki w pozycji poziomej z bombką i sygnalizatorem elektronicznym?? Znam gościa ktory tak łowi i tu moje pytanie czy tak mozna uzytkowac feedera. 
Pozdrawiam juchas"

Po pierwsze feeder to nie jest typ wędki tylko metoda łowienia. Łowiąc na drgającą szczytówkę również możesz łowić metodą feeder. Feeder oznacza karmnik. Jednym słowem jeśli używasz koszyszka zanętowego itp (karmnik) czyli czegoś z czego podajesz zanętę łowisz używając metody feeder. Czy używasz drgającej szczytówki czy nawet matchówki, wędki spiningowej lub jakiejkolwiek innej a łowisz z koszyczkiem, łowisz na tzw feeder. Potoczne określanie wędzisk jako feeder jest błędne. Wędka może być dedykowana do tej metody i czy będziesz używał sygnalizatorów elektronicznych, podwieszanych czy też szczytówki będziesz z koszyczkiem łowił na FEEDER. Co do Twojego pytania oczywiście że możesz używać dowolnej wędki w pozycji poziomej przy metodzie feeder. Liczą się efekty a nie wymyślne nazwy i to jeszcze błednie używane.

Pozdrawiam

[2013-08-28 20:38]

Peter79

Błąd. Feeder to nie jest drgająca szczytówka!!

[2013-08-28 20:42]

Peter79

Tak, masz oczywiście rację. Jest to niestety bardzo frustrujące że tak błędnie w Polsce przyjeły się te nazwy. Feeder jest metodą połowu a drgająca szczytówka sygnalizatorem. Czy jeśli łowię z koszyczkiem i sygnalizatorem np elektronicznym ale wędką matchową (bo załóżmy że inną nie dysponuję) to łowię jaką metodą?? Odpowiedź poprawna jest tylko jedna i potwierdza moją wcześniejszą wypowiedź. To że w katalogach, sklepach, allegro itp w Polsce jest to "blędnie" (może poprostu wygodnie) oznaczone nie zmusza nas wędkarzy do powielania tych błędów. [2013-08-29 11:23]