Feeder- proszę o szersze podstawy tej metody.

/ 13 odpowiedzi
Witam
to mój pierwszy post więc chciałbym powitać wszystkich ;) a więc mam taki problem jakieś dwa tygodnie temu kupiłem sobie sprzęt feederka jaxon inspira 3,60m o c.w 60-150g i kołowrotek dragon viper rd840i, łowie na wiśle.
na haczyk zazwyczaj nabijam rosówke dość dużą. Do koszyczka(80g) zanęte uniwersalną waniliową ze sklepu. chciałbym żebyście mi poradzili gdyż przez 2 tygodnie wracam do domu o przysłowiowym kiju juz nie mam na to siły brania jeszcze nie widziałem a efekty jedynie takie że zerwałem kilka razy żyłke na glonach przy ściąganiu zestawu i oczywiście poszedł cały...
Może znacie jakieś artykuły na temat feedera gruntu i wisły ;) bo ja nie moge nic znalezdz czytalem jedynie jakies podstawowe.

z góry dziękuje i pozdrawiam
u?ytkownik57785


Zamień rosówkę na inną przynętę. Rosówka z koszykiem z zanętą waniliową troszkę się "gryzą", bo rosówkę chapnie węgorz, sum, okoń, może karp i leszcz i te dwa ostatnie jedynie mogą połakomić się na aromat i smak zanęty w koszyku. Załóż groch, kukurydzę, białe robaki, pinki, makaron, ciasto, kartofla, itp..... A rosówkę załóż na zestaw z ciężarkiem rzecznym. (2011/06/01 12:19)

Ramski26


dobra spróbuje tak jak mówisz ;) a takie pytanie gdybym chciał zapolować na rybki drapieżne (szczupak sandacz węgorz okoń) co najlepiej założyć na hak?? rozumiem że zamiast koszyczka ciężarek musi być 40g będzie okk?

i jeszcze mam jeden problem gdy zarzucam zestaw po czym pozwalam mu opaść na dno i wtedy zamykam kabłąk odkładam wędkę a żyłka idzie do wody nie wiem czemu nie jest napięta a jak ściągnę troche to na chwile sie napina i zaraz opada czym może być to spowodowane ?? (2011/06/01 15:00)

Gary85


Prawdopodobnie łowisz w jakimś uciągu . Musisz pokombinować z ciężarem koszyczka oraz jego kształtem ( polecam w kształcie trójkąta ) . A co do ryb drapierznych to z wszystkich wymienionych plecam spróbować zapolować na Sandacza ....zestaw - rurka antysplątaniowa ołow w ksztalcie oliwki , przypon z plecionki 0,12 długości co najmniej 70 cm , no i martwa rybka którą możesz uzbroic specjalnymi kotwiczkami do połowu sandaczy , lub przekłuć ją przez pyszczek igła która powinna wyjść w okolicy płetwy grzbietowej . Warto też rybke ''nafaszerować'' styropianem lub pianką , wtedy będzie unosić się nad dnem ...Pozdrawiam

(2011/06/01 17:43)

MrCrasny


Łowiąc feederem musisz dobierać ciężar koszyka do danego łowiska- musisz mieć w zapasie kilkanaście koszyczków różnej wagi i kształtu (okrągłe na wody stojące, prostokątne i trójkątne na wody bieżące). Łowiąc w rzece wędkę stawiasz niemalże na sztorc- wtedy prąd nie ciągnie aż tak bardzo żyłki, łowiąc na wodzie stojącej możesz wędkę nawet położyć na ziemi. Ważne jest delikatne ugięcie szczytówki która będzie pokazywać branie. (2011/06/01 18:33)

Ramski26


Gary85 zainteresowało mnie to tylko mam pare pytań
1. ten ołów  jakiej wielkości znaczy jaki ciężar?? ponieważ te oliwki chyba są malutkie same?
2.czy zamiast plecionki moge dać żyłkę 0,25mm? główną mam 0,28
3. i skąd taką martwą rybke wziąść małą?

jestem początkujący więc niewiem czy to nie za trudne będzie dla mnie

Mrcrasny

poprobuje jakoś to zrobić szczytówke wybieram najtwardszą i zawsze jest na prosto więc może wziąć miększą i sprobówać wtedy? (2011/06/01 19:56)

gruby12345


to nie wina  wedki tylko koszyka jest zbyt lekki i prad ciagnie go po dnie ja lowie na koszyki ponad 80 gr w wisle a na druga wedke oliwka 100 gram przypon i peczek rosowek na haczyk 1-2 pozdrawiam (2011/06/01 20:22)

gruby12345


i rzucam raczej w nurt albo nie daleko niego pozdrawiam (2011/06/01 20:24)

Ramski26


a jeszcze jak z tą żyłką zamiast plecionki może być?? i jeżeli nie będe miał skąd wziąć tej martwej rybki to na co moge łowić najskuteczniej? (2011/06/01 21:33)

MrCrasny


Do feedera lepsza będzie grubsza żyłka niż cienka plecionka. Jeżeli będziesz łowił na trupka wtedy możesz zastosować jakiś mocniejszy przypon. A co do szczytówki to nie może być zbyt sztywna bo nie będzie sygnalizowała brań w odpowiedni sposób. (2011/06/01 22:00)

Ramski26


więc dzisiaj byłem też na rybkach i wróciłem jak zawsze o przysłowiowym kiju, z tym że zerwałem dwa zestawy jeden przy rzucie poszła żyłka główna a drugi na zaczepie w wodzie już naprawde to chyba nie jest na moje fundusze może spróbuje przerzucić się na drapieżniki bez koszyczka co o tym myślicie ? zestawy zerwałem pod koniec a brań było zeroo przez cały czas szczytówka nawet nie drgneła a dzisiaj wziełem tę najmiększą (2011/06/02 23:10)

Ramski26


Więc po dłuższym zastanowieniu stwierdzam że wędkarstwo nie jest dla mnie. jestem za mało cierpliwy więc chce sprzedać swój sprzęt zakupiony dokładnie 31.05 i jest to poparte na karcie gwarancyjnej a dokładnie Wędzisko konger 360cm ciężar wyrzutu 60-150g do tego kołowrotek Dragon Viper rd840i (2011/06/06 17:23)

isaac11


za ile chcesz to puścić?? (2011/06/22 13:30)