Zaloguj się do konta

Feeder-porady dla początkującego

utworzono: 2019/07/04 14:41
wojtek2249

Witam, mam pytanie do starszych wędkarzy. Zaczynam swoją przygodę z łowieniem ryb i chciałbym spytać na początek o porady co do połowu gruntownego. Sporo czytałem o metodzie feeder aczkolwiek bardziej popularna jest chyba metoda z wykorzystaniem sprężyn i koszyków zanętowych. Czy ktoś może opisać plusy i minusy tych dwóch metod? Na pierwsze połowy planuję wybrać się na ploć i karpia. A może jest ktoś z okolic województwa Pomorskiego a dokładniej z okolic Wejherowa kto miałby chwilę aby spotkać się i pokazać lub wytłumaczyć co i jak? :) Będę bardzo wdzięczny za wszelkie możliwe odpowiedzi :) [2019-07-04 14:41]

andek

Chyba ne czytałeś dokładnie albo niewiele na temat feedera. Na koszyki i sprężyny też się łowi feederem, a feeder czyli "drgająca szczytówka" to rodzaj wędki i metody jaką się łowi, napisz lepiej gdzie chcesz łowić - rzeki czy jeziora a na pewno dostaniesz konkretne odpowiedzi. Po za tym jest mnóstwo tematów i filmów na ten temat, wystarczy tylko wpisać odpowiednie pytanie - pozdrawiam. [2019-07-05 09:56]

Tak dokładnie feeder to z angielskiego dotyczy karmienia - podajnika, koszyczka, sprężyny, siatek pva itd.Kijem typu feeder jest także spod slużący do nęcenia.
Najczęściej, choć nie koniecznie jest to wędka z drającą szczytówką, potocznie feeder, choć można używać każdego kija który da radę podać ciężki zestaw na odpowiednią odległość, można też stosować dowolną sygnalizację brań. W przypadku wędki popularnie zwanej feederem jest to drgająca szytówka.
Każdy rodzaj podajnika ma swoje plusy i minusy, zależy to od rodzju łowiska, rodzju zanęty i własnych upodobań. W sieci znajdziesz mnóstwo informacji i porad ktore pomogą Ci wypracować własny sposób łowienia [2019-07-05 15:37]

krzysiek-rutka

To ja krótko swoje 3 grosze;
Typowa różnica miedzy sprężyną,koszykiem a podajnikiem (to method feeder) to sposób podania przynęty. Przy methodzie jest to jednopunktowe (czyli i przynęta i zanęta jest w "jednym miejscu").
Methoda raczej nie sprawdza się w rzekach (w nurcie).
Dla sprężyn i koszyczków troszkę to się rozjeźdża. Przynęta jest oddalona od zanęty na odległość wynikającą z długości przyponu.
I na to i na to możesz łowić te płocie i karpie. Wybór zależy od ciebie. [2019-07-13 17:11]

ryukon1975

Namieszałeś w tym pytaniu. Jeśli chodzi o feeder to najczęściej kojarzy się to słowo z typem wędziska zaopatrzonym w DS jako sygnalizator brań. Kilka zestawów opisałem w tekście do którego wklejam link niżej. Tylko to zestawy na rzekę zaś Ty jeśli chcesz łowić karpie to zapewno na wodzie stojącej.
https://wedkuje.pl/n/rzeczny-klen-na/57844 [2019-07-13 17:59]