Feeder na Odrze

/ 8 odpowiedzi
mam takie pytanko.jak wedlug was lowiac feederem na odrze jest lepiej wedki ustawic na podporkach?pionowo(pod kątem 45 stopni) czy poziomo(rownolegle do brzegu)?czy ustawienie wedki ma jakis wplyw na efekt bran widoczny na szczytowce?
u?ytkownik66617


Nie ma to większego znaczenia czy pionowo czy poziomo czy ukośnie. Generalnie szczytówka drga najwyraźniej gdy żyłka prowadząca do zestawu tworzy z nią kąt 90 stopni. Gdybyś natomiast wędkę ustawił tak że żyłka tworzyłaby z wędziskiem linię prostą to delikatnych brań szczytówka nie będzie rejestrować. Nie wiem czy mnie rozumiesz ale jeśli nie to napisz wtedy zrobię ilustrację. (2011/04/19 16:54)

patrykwedkarz


Thunder G masz absolutną  racje ale gdy ostatnio jak łowiłem na rzece to były mało widoczne brania przez prąd i postawienie feedera prawie pionowo pot kątem ok. 70-80 stopni bardzo pomogło a brania i tak były widoczne (2011/04/19 17:05)

dan984


Postawienie kijów równolegle do lini brzegowej bardziej pomaga przy wietrze, nie macha tak szczytówkami jak podczas kiedy kije są postawione pionowo i lepiej można rozróżnić branie od wiatru...Pozdrawiam (2011/04/19 17:17)

u?ytkownik47420


pionowe ustawienie wędziska zmniejsza powierzchnie żyłki na którą napiera nurt(nie ma luzów na żyłce) i brania na szczytówce są lepiej widoczne-jedyny warunek to bezwietrzna pogoda.Gdy wieje wędziska poziomo ustawione ze szczytówkami jak najbliżej lustra wody. (2011/04/19 17:57)

sebas93


jak na rzece takiej jak odra to najważniejszą różnica wynikającą z ustawienia wędek jest ilość żyłki znajdującej się w wodzie
jak łowiąc w nurcie ustawisz wędki do pionu to ograniczysz ściąganie zestawu z prądem ale znowu takie ustawienie jest podatne na wiatr (2011/04/19 19:39)

erykom


Kolego "Thunder G" doskonale rozumie o co chodzi.wszystkie odpowiedzi pokrywaja sie z moimi spostrzezeniami ale wiadomo ze ten portal jest po to zeby wymieniac sie spostrzezeniami i wiedza i dlatego zapytalem o opinie innych:) (2011/04/19 20:34)