Zaloguj się do konta

Feeder na śledzia?

utworzono: 2011/02/17 18:44
pelki83

Można użyć feederka (cw 60-120) do połowu śledzia z brzegu czy ta opcja nie wchodzi w rachubę?? 
   Znajomy wyciąga mnie na taki wypad a nie bardzo mi się uśmiecha kupować kij specjalnie na jeden wypad. Dorszowy kij odpada więc pozostaje feeder. Jaka jest wasza opinia na ten temat, jeśli odpada ta opcja to szkoda tematu ciągnąć dalej i wybije sobie od razu to z głowy :) [2011-02-17 18:44]

Kupować feedera na jeden wypad? Jeśli jesteś wędkarzem, to przecież wędka typu FEEDER się zawsze przydać może, nawet jak nie łowisz często tą metodą. A nie kosztuje on aż takiej fortuny. Ja bym kupił napewno, choćby po to, żeby powiększyć i urozmaicić swój arsenał wędkarski. [2011-02-17 18:57]

Mefokiller

Można użyć feederka (cw 60-120) do połowu śledzia z brzegu czy ta opcja nie wchodzi w rachubę?

Pewnie ze mozna na sledzie nie potrzebujesz extra wedki.Ciezarek na sledzie wazy ok.50 gram.

[2011-02-17 19:17]

baloonstyle

Dokładnie na śledzia mogą być stare spinny pamiętające czasy NRD.Śmiało możesz go używać na śledzia :))
[2011-02-17 19:40]

pelki83

Oczywiście  że  feederka mam, chodziło mi o to żeby nie kupować jakiegoś kija przeznaczonego tylko do połowu śledzi. A wiec feederek nada się... więc super. Dzięki za info panowie :) Z racji że nie miałem nic wspólnego z śledziami do czynienia wcześniej to chciałem sięgnąć po porade od osób które są w temacie.  [2011-02-17 19:42]

Mefokiller

Dokładnie na śledzia mogą być stare spinny pamiętające czasy NRD.Śmiało możesz go używać na śledzia :))

mozesz na bambusa tez ciagnac,he he.najwazniejszy jest paternoster sledziowy i ciezarek jak@baloonstyle juz powiedzial. [2011-02-17 20:54]

baloonstyle

Jak tylko rybka się pojawi zakup zestaw , szybki montaż u chlup do wody :))
[2011-02-18 06:00]

Mefokiller

Jak tylko rybka się pojawi zakup zestaw , szybki montaż u chlup do wody :))

no i tak to jest. [2011-02-18 19:27]

baloonstyle

Aha zapomniałem dodać na początku musisz znaleźć śledzia.
[2011-02-19 06:00]

Można użyć feederka (cw 60-120) do połowu śledzia z brzegu czy ta opcja nie wchodzi w rachubę?? 
   Znajomy wyciąga mnie na taki wypad a nie bardzo mi się uśmiecha kupować kij specjalnie na jeden wypad. Dorszowy kij odpada więc pozostaje feeder. Jaka jest wasza opinia na ten temat, jeśli odpada ta opcja to szkoda tematu ciągnąć dalej i wybije sobie od razu to z głowy :)

Witaj kolego ja jestem śledziarzem od x czasu i z czystym sumieniem mogę ci powiedzieć że taki  federek o którym piszesz jest ok. ktoś tam pisał o bambusie to chyba niema pojęcia jak 5 śledzi może wygiąć wędzisko to taki bambusik strzelił by za pierwszym kompletem >pozdrawiam

[2011-03-05 22:33]

baloonstyle

Znajomy wyciąga mnie na taki wypad a nie bardzo mi się uśmiecha kupować kij specjalnie na jeden wypad. Dorszowy kij odpada więc pozostaje feeder. Jaka jest wasza opinia na ten temat, jeśli odpada ta opcja to szkoda tematu ciągnąć dalej i wybije sobie od razu to z głowy :)

Witaj kolego ja jestem śledziarzem od x czasu i z czystym sumieniem mogę ci powiedzieć że taki  federek o którym piszesz jest ok. ktoś tam pisał o bambusie to chyba niema pojęcia jak 5 śledzi może wygiąć wędzisko to taki bambusik strzelił by za pierwszym kompletem >pozdrawiam

Ruszył się w Twoich okolicach już śledź?

[2011-03-06 06:55]

Mefokiller

podejrzewam ze nie.Moj dziadek ciagnal na tym grube leszcze w 60-tych latach,a ile ta 5 sledzi moze wazyc?A dla mnie sledziowanie to nie wedkarstwo to praca i polow na akord.Bo u mnie sie liczy wielkosc nie ilosc. [2011-03-06 07:02]

witaj baloonstyle ja wędkuje w ŁEBIE coś się zacztna ruszac ale narazie sporadycznie brał w zeszłą sobote bo pogoda była piękna miałem z rana 27 sztuk , a w niedziele już nic,trzeba poczekać do połowy marca.Jak się ruszy to będę pisał i wrzuce jakieś fotki>pozdrawiam [2011-03-06 08:19]

baloonstyle

No to faktycznie te 27 sztuk prorokuje ruch w kierunku brzegu, w następny week już i ja na pewno zaatakuje :))
[2011-03-06 11:39]

No to faktycznie te 27 sztuk prorokuje ruch w kierunku brzegu, w następny week już i ja na pewno zaatakuje :))

Jak coś bede wiedział na tygodniu to dom ci cynka bo pracuje 5 km od łeby >pozdrawiam

[2011-03-06 18:12]

baloonstyle

No będę bardzo wdzięczny :))
[2011-03-06 20:02]

artek76

Witam,podepnę się pod temat feedera na śledzie.Planuję się wybrać na urlop do Darłowa i chciałbym połowić śledzie z falochronu.Chciałbym zaczerpnąć informacji czy feeder który używam na wodach stojących nada się do polowu śledzi.Kij ten to feeder Mikado UV do 90gr.Ciężar wyrzutu jest odpowiedni do stosowanych obciążeń(40-60gr),ale czy kij wytrzyma,gdy na choinkę uwiesi się kilka ryb (nawet komplet) i trzeba będzie je od lustra wody podnieść do góry(pewien ciężar przecież to jest)?Pozdrawiam. [2011-07-05 17:40]